Saltar al contenido

Způsoby, jak zjistit, zda je obrázek upraven nebo upraven

7 de agosto de 2022

Zjistěte, zda je fotografie upravena Je to jednoduchý, ale někdy těžkopádný proces, který lze provést prostřednictvím některých webových stránek a speciálních aplikací. S určitým nasazením je dosaženo podrobné analýzy obrázku, aby se zjistilo, zda má filtry nebo zda je upravován nebo upravován.

Pokud se chcete naučit, jak identifikovat úpravu fotografie nebo obrázku, zde v podstatě vysvětlíme, co byste měli dělat. Budeme také mluvit o užitečnosti to znamená vědět, zda je fotografie upravena nebo nějakým způsobem upravena, čtěte dále.

Základní způsoby, jak identifikovat upravené fotografie nebo obrázky

Při mnoha příležitostech máme takové obrázky nepotřebují mnoho analýzy, aby věděli, zda jsou změněny nebo ne. Za tímto účelem vám stručně poradíme, co musíme zkontrolovat, což jsou aspekty, kde je úprava na fotografii nejvíce patrná. Tyto jsou:

podívejte se na malé detaily

Jakkoli se to může zdát zřejmé, právě v tomto bodě padají ti, kdo upravují obrázky. Může to být něco tak jednoduchého jako okno s odrazem, který to není, anglické nápisy na fotce Japonska atd. Při mnoha příležitostech tyto malé detaily unikají, což nám umožňuje vidět tyto problémy.

Znát zdroj obrázku

Dalším důležitým bodem, který musíme vzít v úvahu, je potvrdit, odkud fotografie pochází. Tento filtr je povinný ve zpravodajských médiích, ať už proto, aby se fotografovi dostalo uznání, nebo aby se vědělo, zda je spolehlivý. Když na sociálních sítích najdeme fotografie, nejsme si stoprocentně jisti, že jsou pravdivé.

Tak nejlepší je obrátit se na novináře a fotografy v terénukteré mají pověst autenticity, kterou je třeba dodržovat, stejně jako jsou profesionální, a proto nechtějí upravovat žádnou ze svých fotografií.

Proveďte analýzu pomocí profesionálních nástrojů

V konečném důsledku, pokud nic podezřelého nevidíme pouhým okem, musíme uchýlit se k nástrojům, které provedou hlubší analýzu o editaci. Ty analyzují aspekty a prvky, které bychom nemohli odhalit.

Triky k identifikaci montáží na fotografiích pomocí Photoshopu

Photoshop je vizuální editační nástroj vyvinutý společností Adobe Systems. To se používá pro grafický design a úpravu fotografií. Při používání Photoshopu se úpravy provádějí od nuly a mezi těmi, kdo používají aplikaci k vytváření svých montáží, dochází k běžným „chybám“. Dále některé uvidíme tipy pro identifikaci úprav ve Photoshopu.

Identifikujte zakřivené povrchy

Plochy, které mají křivky, jsou bodem, kde montáže vytvořené ve Photoshopu padají. Při úpravě jakéhokoli prvku v aplikaci zatáčení může být obzvlášť složité, někdy je to divné, když se podíváte pozorně. Pouhým okem to nemusí být patrné, ale při přiblížení na zakřivené povrchy se oříznuté pixely odhalit montáž.

Analyzujte stíny a světla

Dalším z těch komplikovaných aspektů, které lze upravit pomocí Photoshopu, jsou stíny a světla. Tato obtíž je způsobena různými perspektivami, kde mohou být světla, upravující každý z objektů, které přijímají světlo, a také vytváření stínů, které musí být replikovány co nejpřirozenějším způsobem.

Takže, protože víme, že stíny a světla je obzvláště složité dobře upravovat, kde začít? Co musíme pohled na jsou všechny předměty, které mohou odrážet stínysnaží se najít umělé, zjistit, odkud světlo pochází a jak na ně působí.

Proveďte kontrolu metadat

Metadata jsou v kostce data, která jsou generována na datech, poskytující jejich popis, jejich charakteristiky a historii změn a vytváření. Tato poslední charakteristika je ta, která nás zajímá, protože známe úpravy, které obraz měl A jaké to byly typy?

Nástroje pro zjištění, zda byla fotografie upravena

Dříve jsme viděli, jak můžeme ručně identifikovat montáže, které fotografie mohou mít, ale pokud chceme jít dále, existuje skupina nástrojů, které nám v tomto úkolu mohou pomoci. Zmíníme některé z nejlepších, které existují, a stručně shrneme, jak jsou fotomontáže identifikovány.

Archiv.IS

Archive.IS nebo lépe známý jako Internet Archive je nezisková platforma, která je zodpovědná za ukládání veškerého obsahu internetu s nesmírným množstvím informací uložených na internetu.

Jak jej nyní můžeme použít, abychom zjistili, zda je fotografie upravena? Pomocí této platformy budeme moci zkontrolovat, zda byla fotografie použita na jiných webových stránkách nebo zda byl dříve identifikován jako montáž. Také kontrolovat, odkud pochází.

TinEye.com

Vyvinuto společností Ideé Inc. TinEye je vyhledávač obrázků, pomocí kterého můžeme představit obrázek, o kterém se domníváme, že jde o montáž, přičemž vidíme podobné výsledky, kde byly prvky pravděpodobně zkopírovány a vloženy, potvrzení, že to není skutečné.

ImgOPS.com

S ImageOPS máme kromě vyhledávání obrázků další funkce, pomocí kterých můžeme o fotografii zjistit vše. V případě, že se dozvíme, zda se jedná o fotomontáž či nikoliv, máme k dispozici kategorii „skrytá data“ nebo skrytá data, kde je uvedeno datum pořízení, místo, kde byla pořízena, popř. ukažte nám, jestli máte nějaké stopy úprav.

findexif.com

Jako poslední narazíme na Findexif.com, který umožňuje znát metadata ve fotografiíchcož usnadňuje úkol zjistit, zda je fotografie skutečná nebo montáž.

Nástroje a programy pro detekci falešných fotografií

Jak dny plynou a pokrok technologií, máme stále více aplikací, z nichž jedna jsou ty, které detekují falešné fotografie. Již dříve jsme zmínili některé z nejlepších mluvit o všech existujících by nám trvalo věčnost.

Může se však stát, že budeme mít problémy s těmi předchozími, o kterých mluvíme, takže zmíníme ještě pár, skvělá alternativa k ostatním. Například Imageedited.com a Fotoforensics.

Jak používat Photoshop detektor a detekovat filtry na fotografii

Photoshop je a program široce používaný při úpravě fotografií, buď vložit filtr, nebo fotku upravit montáží. K jeho detekci máme velmi jednoduché aplikace.

Ve většině vyžadují pouze to přetáhněte do vyhledávacího panelu a potvrďtes diagnózou během několika sekund. Tento postup je základní pro vše, co souvisí s obrázky, aniž byste museli dělat cokoli dalšího.

Jak zjistit, zda má fotka nebo obrázek filtry?

úprava fotografie sahá od zaměstnání nebo profese až po hobby Z mnoha lidí má většina fotek, které můžete vidět, vysokou pravděpodobnost, že se stanou obětí úprav. Ve skutečnosti je to koníček pro mnoho lidí, kteří se baví přidáváním těch nejlepších filtrů.

Existují různé aplikace pro úpravu fotografií, upravte jej nebo na něj vložte filtra existuje několik, které uživateli umožňují zjistit, zda je fotografie nebo obrázek upraven.

Chcete-li zjistit, zda má fotografie filtry nebo zda je upravená, existují některé aplikace a webové stránky, které pracují s metadaty, případně s jednoduchým systémem identifikace filtrů. Jedním z nich je ImgOpskterý dokáže úžasné věci pro identifikaci úprav na fotografiích.

vědět, jestli má fotka filtry

I když fotku nebo obrázek upraví profesionál, s touto aplikací budete moci snadno zjistit, zda došlo k úpravě; Používá se zejména k identifikaci filtrů, které byly použity, na základě informací (metadat), které Mají nějaké fotky.

S ním můžete najít jakýkoli filtr, bez ohledu na to, jak jemný, a funguje pro každého. Používá se například pro Filtry Instagram a Photoshop efektivním způsobem.

Jak zjistit, zda je fotografie nebo obrázek upraven nebo upraven?

Vědět, zda je fotografie upravena, je většinou velmi jednoduchý proces, ale při použití nepřesných nástrojů může být zdlouhavý.

Zde však budeme hovořit o webových stránkách, které slouží jako velmi přesné nástroje a pomocí nich lze identifikovat, zda nějaké existují typ úpravy obrázku nebo fotografii, kterou chcete.

A nástrojem pro to je JPEGsnoop, který je z toho všeho snad nejznámější. Chcete-li tyto nástroje používat, nemusíte provádět žádný typ registrace, stačí přejít na stránku s adresou URL obrázku, který chcete naskenovat, a vyhledat v něm jakékoli vydání.

s adresou URL, který se chystáte vložit do vyhledávacího pole této stránky; Jakmile to uděláte, budete muset počkat několik sekund, než vyhledávač udělá svou věc.

Co dříve doporučujeme, je přenést obrázek do formátu JPG, aby byl proces vyhledávání rychlejší vzhledem k velikosti příslušného obrázku.

JPEGsnoop vám ukáže každou z možných částí této fotografie, která utrpěla nějaký efekt, nebo jakoukoli edici, která na ni byla aplikována, a toto dělá to s určitým popisemvysvětlující, zda byl použit typ filtru nebo kontrastu.

K čemu je vědět, zda má fotka nebo obrázek filtry nebo zda jsou upravovány či upravovány?

A tímto způsobem můžete najít několik aplikací nebo webových stránek které vám pomohou odhalit možné úpravy na jakékoli fotografii, kterou najdete.

upravený upravený obrázek

Z tohoto důvodu se možná divíte, proč existuje tolik aplikací a existují další, které můžete získat, jako například: Findexif.com a Fotoforensicsa slouží stejným způsobem, dokonce poskytují více informací při skenování fotografie nebo obrázku.

Děje se tak, aby se nestali obětí plagiátorství, ani senzacechtivosti stránek nebo novinmanipulátoři, kteří často upravují fotografie, aby klamali o věcech, které by se mohly stát.

S těmito typy nástrojů můžete najít nedostatky fotografiestejně jako nalezení nějaké části nebo pixelů fotografie, které vám mohou poskytnout cenné informace.

Používají se ke zjištění, zda byla fotografie nahrána na a určité místo a časa zjistit, zda se má skrýt na fotografii nebo obrázku.