Saltar al contenido

Vybíjí baterii vždy zapnuté WiFi? Šetří baterii, když je vypnutá?

25 de agosto de 2022

Otázka, zda WiFi, když je aktivována, spotřebovává baterii zařízení, je otázka, na kterou se mnoho lidí ptalo od té doby, co byla tato funkce integrována do mobilních zařízení. Znalost této otázky je důležitá pro definování zda je správně využíváno uvedené funkce.

Proto vědět, zda baterie se šetří, pokud je WiFi vypnuto v zařízeních to může znamenat rozdíl správně spravovat mobilní sítě telefonu.

Proto vám ukážeme, jak je to pravda mít vždy zapnutou WiFi spotřebovává bateriia, takže se můžete dozvědět, zda je baterie skutečně ušetřena, pokud je WiFi vypnuto.

Spotřebovává vždy, když je Wi-Fi aktivováno, baterii mobilního telefonu?

Mnoho lidí je toho přesvědčeno ponechat připojení WiFi povoleno na vašich zařízeních pasivně spotřebovává baterii. Což dává smysl, vezmeme-li v úvahu nespočet WiFi sítí, které kolem nás existují a ke kterým naše zařízení nemá přístup.

Je tedy pravda, že mít vždy zapnutou WiFi spotřebovává baterii mobilu? Pravda je, že ne, ale ani toto tvrzení není tak jednoduché. Jinými slovy, skutečná spotřeba baterie WiFi na mobilních zařízeních pochází z aplikací, které zařízení má.

Ke spotřebě baterie tedy skutečně dochází, protože existují aplikace, které k výkonu využívají data získaná WiFi jejich příslušné aktualizace. Pro úsporu baterie v zařízení tedy bude stačit pouze zavřít aplikace otevřené na pozadí.

Závěrem lze říci, že baterie, kterou utratíte s WiFi, je vždy aktivována na vašem mobilu je to prakticky zanedbatelné. Pokoušet se ponechat tuto možnost deaktivovanou za účelem úspory baterie je zbytečné, protože spotřeba baterie je minimální.

Šetří to baterii, když je WiFi vypnutá?

Hlavním zdrojem spotřeby baterie v mobilních zařízeních je zůstat připojeni k internetu. Je však důležité si ujasnit, že ve skutečnosti to závisí na tom, jak uživatel svému mobilnímu zařízení dává zejména své. To znamená, že pokud jste připojeni k internetu, ale telefon nepoužíváte, spotřeba baterie bude minimální.

Pokud tedy ponecháte tuto možnost připojení vašeho zařízení zapnutou, ale ve skutečnosti se nepřipojíte k žádné síti nespotřebovávali byste baterii vašeho mobilu touto funkcí vůbec. Pokud tedy chcete šetřit baterii vašeho zařízení, nejlepší možností, kterou máte k dispozici, je aktivovat funkci úspory energie, se kterou je zařízení integrováno.

Pokud tomu tak není, můžete se vždy uchýlit k aplikacím vyvinutým třetími stranami, abyste šetřili baterii svého mobilního zařízení. No, pokud máte tyto funkce, budou to stejné regulovat, které aplikace budou spuštěny v pozadí.

Takže si můžete být jisti, že síťová připojení WiFi nespotřebovává baterii zařízení, když je nepoužíváte.

ruka drží telefon s logem wifi

Kdy mám vypnout WiFi svého mobilního telefonu?

S přihlédnutím k faktu, že deaktivací této funkce připojení k internetovým sítím nepřispívá k úspoře energie na vašem zařízení.

Takže jediný čas, kdy byste měli zkus vypnout wifi To je, když nemáte kvalitní internetový signál. To znamená, že pokud připojení dostupné ve vaší oblasti není plně aktivní nebo nereaguje, není důvod, abyste se zařízení pokoušeli připojit k síti mimo provoz.

Podobně můžete také přejít do určitých aplikací, které to umožňují se automaticky připojí k vaší domácí WiFi síti, když do něj vstoupíte nebo opustíte. Takže tímto způsobem vaše zařízení automaticky rozpozná, které oblasti musí navázat spojení s internetovou sítí.

Na druhou stranu doba, kdy by WiFi bezesporu bylo spotřebovává baterii vašeho zařízení, je, když je ukotven k pomalé síti. Pokud je tedy síť, ke které jste navázali připojení, nasycená, je pravděpodobné, že v důsledku toho spotřebováváte větší množství zdrojů, abyste se v ní mohli pohybovat.