Saltar al contenido

Synchronizujte Fotky Google s prohlížečem souborů v počítači

11 de agosto de 2022

Pokud už nějakou dobu používáte Fotky Google, možná jste se divili, jak mohu synchronizovat moje fotky z google photos s mým počítačem? To za účelem lepší správy našeho obsahu.

Od svého uvedení na trh v roce 2015 Fotky Google byly jedním z nejlepších míst pro ukládání a zálohování naše fotky a videa. Prostřednictvím této aplikace si můžeme být jisti, že neztratíme přístup k našim fotografiím. Mimo jiné zahrnuje velmi optimální výhody, jako je možnost vytváření záložních kopií a zálohování. Dokonce máme možnost sdílet naše fotografie s ostatními lidmi.

Synchronizujte Fotky Google s prohlížečem souborů v počítači
Kroky ke spuštění synchronizace fotek Google na PC

Stáhněte si Fotky Google pro PC

Za prvé, pokud se chceme synchronizovat s našimi fotografiemi, budeme si muset stáhnout aplikaci Google. Pro tohle budeme se muset přihlásit ke svému účtu Gmail, aby prohlížeč detekoval a přihlásil se ke všem ostatním službám. Poté se k Fotkám Google dostaneme přes seznam ikon, které nám Google nabízí, když klikneme na naši fotku.

nainstalovat program

Při vstupu do nabídky fotografií budeme muset kliknout na utility, které se nachází na levé straně obrazovky. Když se pak podíváte doprava, bude tam tlačítko ‘vytvořit zálohu v počítači’. Pokud klikneme sem, přesměruje nás to na stránku, kde si můžeme stáhnout instalační program. Po stažení budeme muset kliknout na další a poté přijmout. Odtud také můžete vidět, kolik místa máte k dispozici.

Vyberte složky, které chcete synchronizovat s fotkami Google

Jakmile máme vše výše uvedené připraveno, je potřeba řešit na hlavní panel vyhledejte malou ikonu odpovídající Fotkám Google. V něm budeme muset kliknout pravým tlačítkem pro přístup k předvolbám. Kliknutím zde můžeme označit, které složky chceme synchronizovat s naším počítačem. Budeme si muset uložit do záložek některé naše složky s fotografiemi.

Na konci budeme muset pouze kliknout na použít a složka, kterou jsme vybrali, se začne stahovat. Tato složka si ponechá stejný název a budeme mít přístup k jejímu obsahu i bez připojení k internetu. Pokud jste během procesu ztratili fotografie, můžete se je pokusit obnovit. To ze stejného prohlížeče, ale budete muset mít internet, abyste se je pokusili obnovit.

Jak vybrat složku, kam se budou ukládat obrázky fotek Google?

Přihlásíme se do Google Photos a přejdeme do sekce konfigurace účtunastavení synchronizace, poté vyberte složku synchronizace a najdeme složku synchronizovanou s našimi fotografiemi Google v našem počítači.

Jak získat aplikaci pro zálohování a synchronizaci?

Dříve jsme si vysvětlili, jak stáhnout a nainstalovat fotky Google do počítače, nyní vás seznámíme jak zálohovat a synchronizovat fotky google Toto je jednodušší a rychlejší způsob, jak chránit fotografie a soubory, na kterých vám nejvíce záleží, je to nástroj, který nahrazuje aktuální stolní nástroj pro nahrávání souborů na Disk Google Fotky pro PC.

Nejlepší je, že zálohování a synchronizace funguje jak ve fotkách Google, tak na Disku.

Jak aktivovat funkci zálohování a synchronizace fotografií

Chcete-li stáhnout a aktivovat zálohování a synchronizaci v počítači se systémem Windows, stačí:

 1. Ve svém preferovaném prohlížeči vyhledejte „stáhnout zálohu a synchronizaci“.
 2. Klikněte na stáhnout.
 3. Přečtěte si podmínky služby a klikněte na přijmout a stáhnout.
 4. V případě, že se zobrazí okno s dotazem, zda chcete programu povolit provádění změn na vašem PC, musíte kliknout na Ano.
 5. Pokud se tě zeptá, restartujte počítač.
 6. Měl by jsi spustit zálohování a synchronizaci.
 7. Chcete-li získat přístup, musíte tak učinit pomocí uživatelského jména a hesla svého účtu Google.
 8. Zde musíte vybrat nastavení synchronizace a kliknout na tlačítko Další.

V případě, že máte počítač Mac Chcete-li stáhnout nebo aktivovat zálohování a synchronizaci, postupujte takto:

 1. Hledejte ve svém prohlížeči stáhnout zálohu a synchronizaci.
 2. Až tam budete, vyberte stránku, kam chcete stáhnout.
 3. Přečtěte si podmínky služeb a Klikněte na přijmout a stáhnout.
 4. Po stažení musíte otevřít InstallBackupAndSync.dmg.
 5. Zálohování a synchronizaci byste měli přesunout do složky Aplikace.
 6. Otevřete zálohu a synchronizujte. Pokud se zobrazí reklama s upozorněním, že zálohování a synchronizace je aplikace stažená z internetu, musíte kliknout na tlačítko Otevřít.
 7. Přihlaste se jako obvykle pomocí svého účtu Google pomocí uživatelského jména a hesla.
 8. A nakonec vyberte nastavení synchronizace a klikněte na další.

Jak zkontrolovat, zda byly fotografie synchronizovány?

Chcete-li zkontrolovat, zda jsou naše fotografie synchronizovány ve Fotkách Google, musíme použít náš preferovaný prohlížeč jakmile se stránka načte, vyhledáváme na Googlu, všimneme si, že v pravém horním rohu najdeme tlačítko pro přihlášení, kam umístíme e-mail a heslo Gmailu.

Fotky Google na různých zařízeních

Přejdeme na pravý panel aplikací, vybereme přímý přístup k Google fotografiím, na portálu Google Photos na levé straně obrazovky najdeme možnost prohlížení fotografií tam můžeme zkontrolovat úložiště našich synchronizovaných fotografií.

Jak nahrát nebo stáhnout obrázky do Fotek Google po synchronizaci?

Znovu přihlásíme se do Google Photos, přejdeme do sekce fotografií v pravé části obrazovky, stránka nám zobrazí tlačítko, které říká nahrát novou fotografii; má ikonu symbolu plus. Tímto způsobem můžeme nahrát fotografii a v případě, že ji chceme stáhnout, musíme si fotografii prohlédnout a ve spodní části se nám zobrazí tlačítko pro stažení.

Je možné přistupovat k Fotkám Google z Disku Google?

Fotografie jsou uloženy na Disku Google, ale nikoli ve Fotkách Google, protože to je ten, kdo má na starosti vytváření zálohy Googleproto pokud vstoupíte na Disk Google, budete moci vidět všechny fotografie a videa z Fotek Google.

Co dělat, když se zálohování a synchronizace nenainstaluje?

Pokud se záloha a synchronizace nenainstalují, musíme udělat vyhledejte instalační program na Googlu v souboru forma.exe; Stáhneme a nainstalujeme.

K tomu dochází, protože verze, kterou instalujete, není nejnovější verzí.

Jak mohu synchronizovat nové fotografie do cloudu?

Pomocí výše uvedených kroků si můžeme stáhnout jednu nebo více složek z našeho cloudu, abychom je mohli spravovat pomocí našeho prohlížeče. Může se však stát, že když budete chtít nahrát nové fotografie, všimněte si, že tyto zůstávají statické.

Z tohoto důvodu je musíme nahrávat sami, jedná se o poloautomatický proces, protože budeme muset složku pouze označit, nikoli nahrávat jednu po druhé. Navíc se nebudeme muset starat o duplikování existujících souborů. Tento protože samotné Fotky Google zodpovídají za porovnávání souborů starý, se kterým nahrajeme nový.

Z aplikace na naší ploše se budeme muset vrátit k předvolbám, ale tentokrát budeme muset kliknout na ‘záloha’. Odtud můžeme vybrat jednu nebo více složekpak musíme vybrat tlačítko přijmout a uložit je jako zálohu.

Na konci tohoto stačí přejít na stránku Google a vybrat nahrát zálohu. To způsobí zahájení skenování počítač hledá zálohu. Poté budou nahrány pouze nové fotografie a stávající budou zahozeny. Je třeba poznamenat, že tento typ nahrávání lze provést z našeho WhatsApp pomocí našeho mobilního telefonu.

Jak nám může být užitečné nahrávat naše fotografie?

Služby podobné té, kterou nabízí Google jsou dnes velmi důležité, protože většina našich zařízení je připojena ke cloudu. Je to tedy skvělý způsob, jak zachránit naše data.

přidat a synchronizovat fotografie Google s průzkumníkem souborů

Také, pokud máte vaše fotografie nebo videa synchronizované s cloudem, můžete být klidní na jakékoli fyzické selhání. Protože počítače, mobilní telefony nebo zařízení obecně mohou selhat.

Co se doporučuje, je mít na paměti, že fotky se vyplatí nahrávat do cloudu. Je to proto, že někdy služby tohoto stylu Dávají nám omezený prostor.

Nejlepší aplikace třetích stran pro synchronizaci fotografií

Některé alternativy k synchronizaci našich fotografií a videí jsou:

schránka

To je bezpochyby jedna z nejoblíbenějších úložných služeb; který nabízí velký volný prostor pro ukládání našich fotografií a videí pořízených naším mobilem. Můžeme je tak mít v bezpečí před jakýmkoli zařízením s připojením k internetu, aniž bychom museli využívat vnitřní úložný prostor našeho telefonu.

V této službě ji najdeme dostupné přes její webové stránky, z libovolného prohlížeče na naší ploše a samozřejmě Má vlastní aplikaci dostupnou pro zařízení iOS a Android.

Piwigo

Tato aplikace je jedním z nástrojů, který nám umožňuje, stejně jako ostatním, uložte všechny naše fotografie na bezpečném místě a také navrhovat naše vlastní galerie. Je k dispozici jako desktopová aplikace a pro zařízení iOS a Android zdarma.

Piwigo nám umožňuje uspořádat alba podle našich představ podle dat, míst nebo lidí, kteří se objevují na našich fotografiích.

OneDrive

Jedná se o službu cloudového úložiště společnosti Microsoft nám umožňuje ukládat všechny naše fotografie a videa do cloudu být schopni je organizovat a přistupovat k nim kdykoli chceme z jakéhokoli počítače.

To je dostupné z prohlížeče nebo Windows 10 a také nám nabízí vlastní aplikaci pro telefony s operačními systémy Android nebo iOS.

Obrázky Amazonu

Tato služba je pouze pro zákazníky, kteří používají Amazon Prime, který nabízí neomezené úložiště a umožňuje nám vidět naše fotografie, sdílet je buď z počítače, telefonu nebo tabletu.

Kromě webové verze má aplikaci pro iOS, Android a také pro Mac, Windows.

Mega

Další populární služba internetového úložiště jako alternativa k fotografiím Google je mega nabízí velké množství prostoru zcela zdarmakde můžeme uspořádaně uložit všechny naše fotografie, abychom je viděli, kdykoli budeme chtít, aniž bychom zabírali místo na našem pevném disku.

Liči

Tato služba je také další alternativou k Fotkám Google, stejně jako ostatní nástroje, které jsme právě zmínili, s ní můžete nahrávat fotografie a organizovat je. Nicméně, nemá mobilní aplikaci; proto jej musíme používat z počítače.