Saltar al contenido

Steam ke stažení: Kde jsou hry uloženy na mém PC

28 de julio de 2022

Steam je jedním z digitálních platforem videoher nejlépe známé stahováním her do našeho počítače v něm najdeme velké množství digitálních her různých žánrů, jako jsou akční, střílečky, adventury, multiplayer, casual hry a další. většina z nich je za velmi dostupnou cenu.

Kromě toho funguje jako komunita, která vám umožňuje přidávat přátele a můžete s nimi hrát hry, které si stáhnete ze stejné platformy Steam.

Jak stahovat hry na Steam na můj počítač

Většina lidí si myslí, že stažení hry na této platformě je komplikovaný úkol, který je od provedení takové akce poněkud nejistý je to opravdu snadný úkolprvní věc, kterou byste měli udělat, je stáhnout si aplikaci Steam do počítače,

Poté si budete muset vytvořit účet na platformě, abyste mohli ukládat hry na svůj účet nebo profil, poté vstoupit do knihovny her nabízených službou Steam pomocí rozmanité množství her, vyberte hru, kterou chcete stáhnout, zadejte informace o hře a popis a stiskněte tlačítko Stáhnout.

V případě, že je hra, kterou chcete nainstalovat na váš počítač, placená, budete muset vyplnit určité informace požadované platformou k provedení nákupního procesujakmile to uděláte, můžete pokračovat ve stahování požadované hry, počkat na dokončení stahování a poté ji otevřít, abyste mohli začít hrát.

Většina uživatelů, kteří již nějakou dobu využívají platformu Steam ke stažení svých oblíbených her, má však problém s tím, že nenajdou resp nezná umístění složky kde jsou všechny hry stažené a nainstalované na vašem počítači ze Steamu, může být tato situace otravná v případě, že nemáte vytvořeného zástupce hry na ploše vašeho PC, a tak vás nutí hledat ji z platformy Steam.

Pokud je to váš případ, nedělejte si starosti, protože v tomto článku vás to naučíme kde se hry steam ukládají při stahování do počítače

Nainstalujte hry na Steam do počítače

Stejně jako si můžete stáhnout hry a zaregistrovat je v počítači prostřednictvím účtu Steam. Měli byste vědět, že můžete zahrnout i videohry od jiných společností přestože nejsou dostupné na Steamu.

Jedná se o velmi snadný proces prováděný prostřednictvím vaší knihovny na Steamu. Na levé straně, kde je seznam vašich her, uvidíte tlačítko, které říká «Přidat hry do Steamu». Jakmile toto tlačítko stisknete, váš počítač otevře průzkumník souborů, kde musíte vybrat zástupce pro jeho otevření.

herní obchod na steamu

Kde jsou uloženy hry stažené ze služby Steam? – Windows nebo Mac

Znalost umístění složky, ve které se nachází hra, kterou jsme nainstalovali prostřednictvím platformy Steam, může být v tomto případě velkou pomocí chceme nainstalovat nějaký mod hry, abychom zlepšili naši zkušenost s ní, nebo také chceme-li vytvořte zálohu souboru hryproto vám prozradíme přesné umístění, kde jsou stažené hry Steam uloženy.

Umístění této složky se může lišit v závislosti na tom, kde jsme určili umístění souborů samotné aplikace Steam, pokud jsme nezjistili konkrétní umístění složek Steam, budeme moci najít její soubory v «C:Program Files (x86)Steam» protože toto je výchozí umístění, jakmile jsme v této složce, budeme muset hledat složku s názvem „steamapps“ ve stejné sekci.

A poté budeme muset přistupovat ke složce «společný» v rámci steamapps si v něm budete moci všimnout, že jsou nalezeny všechny názvy her, které jsme si stáhli do našeho PC z platformy Steam.

Existuje mnoho lidí, kteří nevědí, kde je najít. Dále si ukážeme krok za krokem, abyste věděli, kde jsou uloženy hry stažené ze Steamu

Složka stažených her Steam – průvodce, jak to najít

  • Nejprve budeme muset získat přístup k umístění souborů a složek na platformě Steam, v případě, že pro vás předchozí cesta nefungovala, můžete se k ní dostat kliknutím pravým tlačítkem myši na zástupce Steamu na ploše a výběrem možnosti «otevřít umístění souboru»
  • Tím budete přesměrováni na umístění zástupce Steamu na vašem PC. Poté najdete složku Steam a všechny související soubory samotné aplikace
  • Najděte složku steamapps a poté složku, která nese název commons, ve které najdete všechny hry, které jste si stáhli do počítače z platformy Steam a chytrý! již budete znát umístění svých her na Steamu.