Saltar al contenido

Spory na AliExpress – Postup pro vrácení peněz

21 de julio de 2022

AliExpress je služba, kde můžete bezpečně nakupovat a prodávat své produkty na platformě, slouží jako prostředník mezi člověkem, který nakupuje a tím, kdo prodává, když sjednávají o produktu, nabízí také sledování objednávek pro klid svých podnikatelů.

Po přijetí závazku je transakce se zbožím držena společností AliExpress, dokud oba lidé nesplní to, co bylo dohodnuto. Pokud je přijetí ze strany kupujícího kladné, peníze jsou uvolněny obchodníkovi. Pokud ale naopak dojde k nesouhlasu zákazníků.

Spory na AliExpress – Postup pro vrácení peněz

Měli byste vědět, že váš nesouhlas musí být mezi některými z následujících důvodů: že produkt, který jste obdrželi, neodpovídá tomu, který jste požadovali, dorazil poškozený, nikdy nedorazil nebo byl ztracen.

 • AliExpress umožní otevřít nebo znovu otevřít možnost sporu pouze jednou 60 dní poté k odeslání zboží do vaší země. V každém případě, při jiných příležitostech vám AliExpress přímo řekne, od kterého okamžiku můžete vést spor.
 • Pokud však splňujete stanovené důvody pro zahájení nebo znovuotevření sporu, postupujte podle následujících tipů:
 • Vstupte z vašeho internetového prohlížeče na stránky AliExpress
 • Přejděte na kartu. kde jste vytvořili svůj účet, co to říká «můj účet».
 • Zobrazí se seznam, v tomto seznamu vyberte ten, který říká «moje objednávky».
 • Stránka vám zobrazí objednávky, které čekají na doručení, můžete to vidět v části, která říká «Čeká na doručení»zkontrolujte zde také datum, které jste naplánovali pro doručení vašeho produktu.
 • Nyní, pokud je termín dodání vašeho produktu téměř u konce a stále nevidíte své jméno na seznamu adresátů, musíte nejprve prodloužit dodací lhůtu o tři týdny.
 • Tento krok je povinný před zahájením soudního řízení. Chcete-li toto datum prodloužit, klikněte tam, kde je uvedeno «Otevřený spor» tam se podívejte, kde je napsáno: prodlužte termín, pokud stále neobdržíte objednávku, klikněte na ni, (je to druhá možnost), v okně, které se objeví, zadejte dny odpovídající třem týdnům (21 dní) a později dáš to potvrdit.
 • Pokud tato doba prodloužení uplynula a vaše jméno se stále neobjevuje v seznamu adresátů, pak 19. nebo 20. dne je čas zahájit nebo znovu otevřít spor, abyste mohli požadovat vrácení vašeho kapitálu. Pro to:
 • Přejděte na webovou stránku AliExpress, část, která uvádí „otevřený spor“ ve zboží, kde prezentujete nepohodlí.
 • Po vybrání se otevře okno, kde vám ukáže dvě možnosti; vyberte možnost, která říká “pouze vrácení peněz”aby vám byl vrácen kapitál.
 • Později se otevře jednoduchý formulář; které musíte vyplnit; nejprve potvrďte, že v otázce, která říká „chci požádat“, se zobrazí pouze vrácení věty.
 • Později; v otázce „obdrželi jste zboží“ Zaškrtněte ne.
 • Poté vyberte v zobrazeném seznamu, kde se vás zeptají „důvod vrácení peněz“, první možnost, která říká „problémy se sledováním logistiky“
 • Poté uvidíte, že náklady na váš produkt se již projevily, ponechte je stejné, protože tuto část nelze upravit.
 • Nyní musíte v další otázce popsat podrobnosti požadavku, jednoduše napište, že dodací lhůta skončila a Vaši objednávku jste neobdrželi.
 • Je třeba poznamenat, že v případě, že je vaše reklamace způsobena tím, že objednávka dorazila poškozená; pak musíte připojit, kde je napsáno «zátěžové testy»ať už se jedná o fotografie nebo videa o stavu zboží.
 • Nakonec, když je celý formulář připraven, klikněte na odeslat, vyskočí okno, že váš spor se zpracovává. Musíte počkat 15 dní, než vás kontaktuje osoba, která vám zboží prodala.
 • Nekontaktuje vás nebo se nedohodnete, vzneste věc k reklamaci. Chcete-li to provést, zadejte svůj účet, v objednávkách vyhledejte zboží, se kterým diskutujete, a klikněte na «Eskalární spor». Pak se o situaci postará AliExpress a většinou tento soudní spor zákazník téměř vždy vyhraje.

notebook aliexpress

Jaký je rozdíl mezi nárokem a sporem?

Opravdu není žádný rozdíl mezi nárokem a sporem, protože AliExpress toto nerozlišuje. Vlastně na platformě nalezena pouze možnost sporu.

V každém případě bychom mohli uplatnit reklamaci a komunikovat přímo s prodejcem, pokud nejsme s produktem spokojeni, přičemž spor by již vyžadoval přístup k možnostem, které poskytuje AliExpress. Ve skutečnosti, než se rozhodnete pro sporNebylo by na škodu kontaktovat přímo prodejce.mnohokrát budou ochotni váš problém vyřešit.

Jak dlouho musím spor otevřít?

Po čekání na čas určený AliExpress k otevření sporu, prodávající a kupující mají pět dní na to, aby se dohodli. V případě, že uvedené dohody nebude dosaženo, společnost přímo zasáhne, aby případ prověřila. Vzhledem k tomu musí kupující i prodávající poskytnout důkazy, aby mohl problém vyřešit.

V jakých situacích se dá otevřít?

Nemůžete otevírat spory podle libosti, ve skutečnosti AliExpress stanoví určité okolnosti, za kterých tak můžete učinit. Následující jsou hlavní důvody které můžete otevřít spor na AliExpress.

H3 Objednávka nebyla přijata

Pokud svou objednávku neobdržíte, máte na to plné právo požádat o vrácení peněz nebo zahájit spor. V každém případě vás mohou požádat o důkaz, že jste produkt neobdrželi.

H3 Poškozený výrobek

Důvodem je i to, že produkt dorazil ve špatném stavu otevřít spor nebo požadovat vrácení peněz Aliexpress. Přesto existuje šance, že prodejce požádá o důkaz, že produkt dorazil ve špatném stavu.

H3 Jiný produkt

Pokud obdržíte jiný produkt, můžete se také rozhodnout podat námitku. V každém případě, jak jsme již zmínili, existuje také možnost požádat o částečné vrácení peněz. Částečná náhrada je užitečná, pokud je produkt i přes to, že je jiný, stále užitečný.

online nakupování aliexpress tvrdí

V jakém období a kde mi AliExpress vrátí kapitál?

Jakmile je spor přijat AliExpress, trvá a přibližná doba mezi 10 a 20 dny aby byla úhrada vašeho kapitálu účinná pro bankovní účet, který jste použili k provedení platebního pohybu vašeho zboží.

Jak znovu otevřít uzavřený spor

AliExpress nenabízí možnost znovu otevřít spor. V tomto případě zbývá pouze zajít do zákaznického centra společnosti. V každém případě, pokud chcete kontaktovat AliExpress za účelem vyřešení vašeho případu, je nezbytné, abyste měli důkazy, které prokazují, že jste byli poškozeni.

Jaký typ refundace lze získat?

Naštěstí má AliExpress dva způsoby, jak získat zpět naše peníze v případě jakékoli události. Konkrétně máme částečnou náhradu a plnou náhradu.

částečné vrácení peněz

Tento typ refundace vám neposkytne celkovou zaplacenou částku, místo toho obdržíte dříve stanovenou část. V každém případě je pro prodejce snazší přístup k této modalitě. Pokud jste si například koupili modrý oděv, ale poslali vám fialový, můžete požádat o částečné vrácení peněz.

Když pochopíte, že jste obdrželi jiný, ale funkční produkt, nebylo by špatné rozhodnout se pro tento typ modality. Snad nejdůležitějším aspektem, který vás nutí zvážit tuto možnost, je částečná refundace nemusíte se starat o zaslání produktu zpět. Jinými slovy, můžete použít tuto možnost a dát najevo svou nespokojenost s chybou, což může také pomoci prodejci, aby chybu už neudělal.

vrácení peněz

Jak jeho název napovídá, vztahuje se k úplnému vrácení peněz, které jste zaplatili. V každém případě mějte na paměti, že pokud chcete vrátit peníze v plné výši, prodejce má právo vás požádat o vrácení produktu. Ve stejnou dobu, někteří prodejci nemusí akceptovat plnou náhraduu kterého možná budete muset přistoupit k částečnému vrácení peněz.

spravovat aliexpress vrácení peněz

V každém případě vám AliExpress pomůže získat plnou náhradu, v případě, že produkt neobdržíte. Podobně je také relativně snadné získat plnou náhradu, pokud obdržíte poškozený produkt.

Jaký je postup, pokud se to nevyřeší v můj prospěch?

Pokud je spor uzavřen a vy jste byli poškozeni, budete muset kontaktovat přímo AliExpress. V každém případě se to doporučuje shromáždit relevantní důkazy aby si společnost ověřila, že řešení prodávajícího nebylo nejvhodnější.

Vzhledem k tomu shromážděte snímky obrazovky konverzací, fotografii produktu, pokud je ve špatném stavu (pokud je to možné), důkaz o transakcích atd. Opravdu se doporučuje shromáždit co nejvíce důkazů jít do společnosti s pevnými základy.