Saltar al contenido

SolidWorks vs Solid Edge Co je lepší? – Srovnání, výhody a nevýhody

20 de julio de 2022

SolidWorks i Solid Edge jsou programy vytvořené pro vytváření různých 3D návrhů; to znamená, že jsou ideální pro použití designéry, architekty a inženýry. Protože obsahuje všechny potřebné funkce pro vývoj inovativních návrhů s působivou úrovní realismu.

Podobně se tyto programy v současnosti používají k provádění mechanických, elektrických, elektronických a dokonce i biomedicínských návrhů. Vzhledem k tomu, pro usnadnění uživatele tyto systémy jsou tvořeny moduly, které zjednodušují práci konstruktéra nebo inženýra.

Rozdíly a podobnosti mezi SolidWorks a Solid Edge

Obecně platí, že ačkoli se oba systémy používají k vývoji 3D návrhů, každá verze má své rozdíly a podobnosti, díky nimž vynikají nebo jsou na trhu více žádané; Pokud tyto vlastnosti stále neznáte, nemějte obavy, protože vám je níže uvedu.

Podobnosti

Jak již bylo zmíněno, oba jsou programy, které se používají k vytváření 3D návrhů; rovněž můžete exportovat návrhy již vytvořené z jiných platforem jako je vkládání obrázků JPG do programu SoliWorks.

Na druhou stranu jsou obě platformy kompatibilní s jiným softwarem a stejně tak díky úrovni jejich přijetí zjistíte, že mnoho vašich dodavatelů nebo klientů používá tyto programy k vytváření návrhů; snadná a rychlá komunikace mezi vámi.

Podobně, oba programy mají verzi ke stažení zdarma který umožňuje začátečníkům i studentům designu a inženýrství učit se a praktikovat své návrhy. Také pokud nevíte, kde si můžete stáhnout bezplatnou verzi SolidWorks na jeho webových stránkách.

rozdíly

Pro uživatele představuje platforma Solid Edge intuitivnější možnost, to znamená, že uživatel se bude moci naučit jeho používání a manipulaci za kratší dobu; něco, co se u programu SoliWorks nestane, protože jde o systém, který bude potřebovat více odhodlání a času, aby spotřebitel nebo učeň konečně získal znalosti pro efektivní řízení.

Srovnání mezi SolidWorks a Solid Edge

Při porovnání obou programů je nejpozoruhodnější zdůraznit, že oba jsou systémy určené k vytváření 3D návrhů, jejichž hlavním cílem je i když stejným způsobem můžete v případě potřeby vytvářet 2D návrhy. Stejně tak, pokud jde o úroveň učení nebo ovládání programu obecně, bude systém Solid Edge vyčnívat.

Tento bod však bude záviset více na uživatelích než na výrobci, protože bude vycházet z toho, na jaké platformě se návrhář cítí pohodlněji. V tomto případě je třeba poznamenat, že uživatelé, kteří používají SolidWorks pro vytváření grafických návrhů potvrzují, že tato platforma je uvedenouprotože s tím budete moci vytvářet nekonečné výtvory, jako je snadné vytváření animace otáčení v SolidWorks.

nejlepší logo programu SolidWorks

Souhrn mezi programy SolidWorks a Solid Edge

Na druhou stranu, porovnáme-li oba programy, platformu SoliWorks je zaměřen spíše na mechanický design, ačkoli to není pro výhradní použití; to znamená, že jej můžete implementovat pro jiné návrhy. Je to také poměrně kompletní platforma, která vám umožňuje vytvářet, sestavovat a navrhovat plány pro jakýkoli projekt, který potřebujete nastínit

Zatímco program, který zahrnuje Solid Edge, obsahuje řadu nástrojů, jako je portfolio, díky kterým je tento systém při používání nejintuitivnější. Je také považován za velmi cenově dostupný a můžete také simulovat, vyrábět, navrhovat jakýkoli projekt ve 3D. Umožní vám získat efektivitu a efektivitu, kterou každý návrh potřebuje, protože tato platforma neustále roste, což z ní činí nejlepší volbu pro návrháře a inženýry.

A konečně, pokud patříte k uživatelům, kteří používají různý software, ať už k vytváření návrhů, strojních, elektrických, elektronických nebo dokonce k vytváření plánů domů, můžete se naučit zahrnout 2D pohledy a 3D objekty do stejného plánu AutoCADu. Jedná se o jeden z nejznámějších programů používaných inženýry, designéry, dekoratéry a architekty.