Saltar al contenido

Šipky, srdce a tvary ve Photoshopu: Vlastní krok za krokem

19 de julio de 2022

Každý rok přichází den lásky a přátelství, nebo jsou prostě chvíle, kdy je chcete obdarovat těm milovaným, kteří naplňují svět štěstím.

Nestačí však říci „miluji tě“ nebo „děkuji“, ani koupit karty, které se prodávají v obchodech s Tweety Bird a srdíčky vyrobenými barvou v roce 2000, ale důležité je dát jim více osobní údaj, i když to nemusí být z osobních důvodů, pokud ne prostě chtějí dát designu krásua Photoshop je pro takové úlohy tím správným nástrojem.

A kdo by neznal designový software? Photoshop má navrhnout, čím jsou pizzy pro kulinářský svět, nejznámější a mnohými považovány za nejlepší, takže není divu, že aplikace má mnoho užitečných nástrojů a funkcí, které pomoci vytvořit velkolepé návrhy. Než budeme diskutovat o tom, jak vytvářet tvary, bylo by dobré uvést několik základních představ o tom, co lze vytvořit.

Jak mohu získat přístup k výchozím tvarům Photoshopu

Výchozí tvary nebo tvary Photoshopu umožní vám pracovat snadno a se všemi druhy tvarů a grafických prvků který vám může hodně pomoci pro váš návrh, tento nástroj může být nejdůležitější a ten, který v tomto programu používáte nejvíce.

To vám umožní nejen rychleji pracovat na vašich návrzích, ale také vám umožní rozšířit modely, které můžete použít, Do tohoto nástroje si můžete uložit vše, co se vám může hodit, stačí si to nakreslit, uložit a budete to mít na dosah kliknutím.

Photoshop přichází s řadou výchozích tvarů ve své instalaci, ale můžete si jej zvětšit a formuláře si necháte vyrobit od jiných lidí nebo od sebe které se vám budou velmi hodit.

Chcete-li nakreslit novou vlastní figurku

Chcete-li nakreslit nové vlastní obrázky, musíte provést následující kroky:

  1. budete hledat tvarovací nástroj a budete klikat a držet stisknutou ikonu ‘tvaru’, bude to tak, aby se různé možnosti nástroje objevily s trojúhelníky, elipsami, mnohoúhelníky, čarami a dalšími. Vyberte nástroj pro nakreslení požadovaného tvaru.
  2. pak na panelu možností nástroje tvar definujeme možnosti mezi nimi máte Režim (tvar, tah a pixely), Plnicí, a pruh (barva, šířka a typ tahu tvaru), An a Al (šířka a výška tvaru), vykreslování operací (definice tvaru), zarovnání pozemku (definujte pořadí skládání) a nakonec další možnosti tvaru a cesty.
  3. V tomto kroku kliknete a přetáhnete plátno a s vybraným nástrojem tvar vytvoříte novou vrstvu tvaru, stiskněte klávesu posun a podržte jej a nakreslete tvary proporcionálně pomocí vrstvy tvarů a nástroje přestěhovat se, tvar posunete a umístíte na plátno, pokud chcete transformovat nebo otáčet tvar vybraný Upravit později Volná transformace.
  4. Získáte přístup k „vlastnostem tvaru“ a k panelu „vlastnosti“. upravit vlastnosti tvarus ovládacími prvky transform a round, pomocí kterých upravíte vzhled tvaru.

Po dokončení formuláře otevřete vyskakovací dialogové okno „vytvořit formulář“ a budete moci upravit parametry formuláře.

nakreslete novou vlastní figurku

Jaké vlastnosti tvaru mohu upravit?

S vlastnostmi tvaru a pomocí ovládacích prvků výplně a transformace na plátně upraví vzhled formuláře; Na klávesnici fungují ovládací prvky ‘transformace plátna’, podržením klávesy Alt můžete upravit poloměr jednoho vrcholu nebo je upravit všechny najednou.

Plnicí

Musíte vybrat na panelu ‘vrstvy’ a vybrat vrstvu, kterou chcete vyplnit, poté vyberete nástroj tvaru stisknutím U na panelu nástrojů a dá vám možnost ‘vyplnit’, v na panelu vlastností definujete možnost typu výplně.

Nakonec v pop-up menu vyberete možnost ‘fill’ a Jednotná barva a degradován.

Pruh

Přejdete na panel vrstev a vyberete vrstvu, kterou chcete trasovat, cna nástroji tvarování Z panelu nástrojů vyberete ‘trace’ a v panelu vlastností kliknete na možnost ‘trace type’.

Poté přejdete do vyskakovací nabídky a vyberete možnost tahu „plná barva, přechod nebo vzor“ a budete mít všechny možnosti vybrat si to nejlepší pro svůj nový formulář.

Barva

Když vyberete vrstvu a možnosti výplně nebo tvaru, přejdete na pop-up menu a získáte možnost jednotné barvy, Pomocí této možnosti vyplníte nebo obkreslíte vrstvu barvou popředí. pokud chcete vybrat jinou barvu, použijte výběr barvy nebo předvolby.

Degradovaný

Chcete-li použít možnost přechodu, musíte nejprve vybrat vrstvu, ve které chcete přechod upravit, po nastavení typu výplně nebo tahu se zobrazí vyskakovací nabídka a budete mít možnost přechodu kde si můžete vybrat přednastavení přechodu nebo nové.

Chcete-li vytvořit nový přechod, klikněte na přechod a zobrazí se dialogové okno ‘editor přechodů’ a nastaví možnosti přechodu jako úhel, pokud chcete invertovat barvy, styl, měřítko a zarovnat s vrstvou pro výpočet přechodové výplně.

Photoshop tvary

Jak uložit novou vlastní figurku nebo tvar?

Při vytváření nových tvarů pomocí pera a jejich definování jako vlastních tvarů je čas přejít na «Vlastní tvary» na kartě «nástroj pro tvar obdélníku“ a pravým kliknutím vyberte druhý nástroj, nyní uvidíte pouze jeden objekt, šipku, ale v horní liště je k dispozici výběr různých tvarů, mezi nimi i ty, které jsou vytvořeny perem.

Nástroj nabízí mnoho přednastavených tvarů, mezi nimi jsou srdce, různé druhy šípů a také lze upravovat již vytvořené tvary, je to samozřejmě poněkud složitější, ale příkazem «Ctrl+T» je možné upravovat určité jednoduché hodnoty tvarů, což je užitečná věc, jak dát dobrý styl obrazy a tvary, které jsou vytvořeny.

Photoshop má neomezený dosah, který vám vždy umožní neustále inovovat a vytváření nových způsobů, jak doručovat úžasné a poutavé zprávya díky synergiím mezi nástroji jsou možnosti jako vždy téměř neomezené.

Photoshop tvary

Designový software obsahuje mnoho možností, takže existuje příliš mnoho způsobů, jak vytvořit obrázky, které odkazují na jakékoli téma, příkladem mohou být vánoční přání, a proto je dobré pochopit, že s Photoshopem existuje mnoho docela užitečných štětců, které mohou pomáhají vytvářet vlastní tvaryale velmi pozoruhodná je také skutečnost, že existuje způsob, jak tvary vytvořit kromě přednastavených štětců pomocí nástroje.

Samozřejmě existují mnohem jednodušší možnosti vytváření formulářů, dokonce je možné použít obrázky již vytvořené na internetu nebo pořízené fotografie a upravit je spolu s některými dalšími nástroji navrhnout jakousi «koláž» a dát tomu romantický nádech, který hledáte, ale musíte být upřímní, je lepší si to vytvořit sami, a je to možné, i když již vytvořené formy nejsou pro tvůrce obrazu dostatečně přesvědčivé.

další příklad tvarů pro romantickou kartu

Pero, silnější než meč

Na panelu nástrojů je několik možností, které mohou pomoci přinést ty nejúžasnější nápady do programu, samozřejmě existuje tolik možností, které mohou být zapotřebí k pochopení obrovského výběru nástrojů na panelu.

Ale nástroj, který funguje pro vytváření tvarů ve Photoshopu je volání «Pero»který vypadá jako hrot starého psacího pera, a přestože myšlenka pera je jednoduchá, provedení je poněkud komplikované pro ty, kteří začínají, ale to nezastaví nápady s perem lze vytvářet nové formuláře a naučit se ji používat může být procházka růžovým sadem.

štětce a tvary

Při použití pera lze tvary vytvářet podle potřeby, protože se jedná o tak všestranný nástroj, není překvapivé, že existuje dokonce možnost vytvářet tvary, protože nástroj pero umožňuje vytvářejte tahy a tvary s rovnými a zakřivenými čarami s kotevními body, a když vytvoříte požadovaný tvar, můžete pravým kliknutím použít možnost «definovat vlastní tvar». S perem je možné vytvořit téměř neomezené množství tvarů.