Saltar al contenido

Řešení: „Nejste dost starý na to, abyste mohli používat Instagram“ – Jaký je minimální věk?

13 de agosto de 2022

Instagram je a populární sociální síť, která spočívá ve sdílení fotografií. Tato sociální síť žádá nové uživatele, aby potvrdili, že je jim alespoň 13 let, aby se k ní mohli připojit.

Tato sociální síť je velmi široká a těžko kontrolovatelný, ačkoli existují některé nástroje, které umožňují nezletilým znemožnit přístup k příslušnému obsahu. Všechny země mají předpisy, pravidla a zákony pro kontrolu sociálních sítí.

Například Španělsko kontroluje podle zákona o ochraně osobní informace a věk, který byl stanoven, je 14 let. A to tak, že do 14 let věku je potřeba povolení otce a matky nebo opatrovníků.

Podle Světové zdravotnické organizace začíná dospívání v 10 letech pubertou a pokračuje až do 19 let. V posledních letech se používání sociálních sítí jako je instaran zvýšilo u uživatelů ve věku 14 let.

Jaký je minimální věk pro používání Instagramu?

Instagram je celosvětově velmi oblíbená sociální síť, tato sociální síť se bude řídit americkým zákonem a vlastními zásadami, které vyžadují minimální věk uživatele. 13 letto znamená, že brání uživatelům mladším 13 let v registraci.

Toto oznámení Instagramu je nanejvýš důležité, protože pomáhá v bezpečí dnešních mladých lidí. Na světě jsou lidé, kteří vytvářet falešné profily ke klamání nezletilých. Existují sociální sítě pro nezletilé, jako je YouTube Kids. Rodiče musí nezletilé vychovávat, tedy kontrolovat a sledovat.

Jaké problémy může nezletilý v síti čelit?

Od okamžiku, kdy sítě nemají vyčerpávající kontrolu narazí na jakýkoli druh nebezpečí, přístup k obsahu, který může být nevhodný, to znamená, že přístup nebo obsah je určen pro osoby starší 18 let.

Instagram posiluje nízké sebevědomítedy tato skupina je vystavena vzorům krásy a dokonalosti, se kterými se ztotožňuje a dokáže je napodobovat, a když se jim to nedaří, projevují se příznaky úzkosti až deprese.

Instagram navíc vnucuje módu marnivost a exhibicionismusto znamená, že 80 % fotek, které na Instagram nahrávají mladí lidé mezi 14 a 19 lety, jsou selfie, kterými chtějí získat více followerů, aniž by si to mladí lidé uvědomovali, nahrávají fotky spadající do exhibicionismu.

Instagram také odhaluje soukromí, to jest, říká nám Instagram nabízí více funkcí jako je focení, nahrávání videí, živé vysílání na Instagram a dokonce i interakce s různými lidmi, dospívající však odhalují svou bezpečnost a integritu chatováním s cizími lidmi, sdílením svých osobních údajů a své polohy.

Stejně tak Instagram vytvořit falešnou identituv této fázi života se mladí lidé ocitají ve formování vlastní identity, přehnané používání efektů a filtrů umožňuje dospívajícím postupně deformovat představu, kterou o sobě mají, ve snaze dosáhnout dokonalosti, která neexistuje.

Rady rodičům dětí od 10 let do 14 let pro používání sítí

Je důležité, aby rodiče mít klíče sociálních sítí svých dětí, aby mohli regulovat obsah a také aby mohli kontrolovat nebo omezovat hodiny používání.

věku používat instagram a žít

Udržujte také a soukromý profilmít pouze sledující, které opravdu znám, nebo skrýt lidi, které sleduji na Instagramu.

Rodiče by měli své děti v případě lezení varovat nebo je vést nevhodné fotky. Stejně tak si dejte pozor na vytvoření účtu Instagram, pokud to platforma neumožňuje.

Stejně jako rozvíjet pouto důvěry se svými dětmi a tímto způsobem je budou moci vést mezi tím, co je správné a co špatné. Také svému dítěti řekněte, že na všechno je čas, ať jde pomalu, a tak na všechno přijde čas.