Saltar al contenido

Proč se na Instagramu objevujete aktivní, když nejste online a jak to napravit?

28 de julio de 2022

Sociální sítě jsou náchylné na komunikační chyby, takže by vás nemělo překvapit, pokud se vám někdy stalo, že odejdete z Instagramu a přítel vám řekne, že jste byli připojeni, ale ve skutečnosti jste nebyli, pak jste aktivní na Instagramu, ale nejste onlinezde vám řekneme, jak to můžete vyřešit.

Jaký je důvod, proč Instagram ukazuje, že jste aktivní, když nejste?

Pokud jste z nějakého důvodu opustili Instagram a přítel nebo přítel vám řekl, že jste byli v určitou dobu aktivní, a jste si jisti, že tomu tak nebylo, zde vám řekneme, co je důvodem, proč se to může dít.

Neuzavřeli jste aplikaci správně

Mnohokrát se lidé přistihnou, že procházejí svůj osobní Instagram a najednou zamknou svůj telefon, ale aniž by si to uvědomovali, udělají to a byli uvnitř Instagramu, ať už si prohlíželi příběh nebo chatovali, a proto jsou aktivní na Instagramu

Dalším důvodem, který se může stát, je, že jste se přihlásili ke svému osobnímu Instagramu, ale prostřednictvím stolního počítače a nechtěně jste jej nechali otevřený a možná někdo jiný použil uvedený počítač a možná se také přihlásil na váš Instagram.

A konečně, a je to chyba, kterou mnoho lidí dělá, je to, že vstoupí, aby viděli příběh jiného uživatele a rychle opustili aplikaci, ale učiní tak, aniž by zavřeli příběh, který sledovali, ponechání aplikace na pozadí a platforma to může brát, jako byste byli stále online, takže ostatním uživatelům ukazujete aktivní stav.

Všimněte si, že existuje také možnost dejte své heslo někomu jinému na Instagramu a vy to nevíte, a to je další důvod, proč k tomuto problému dochází.

V aktualizaci jsou problémy

Druhým důvodem, proč k této nepříjemnosti dochází, je, že se na Instagramu jeví jako aktivní, i když ve skutečnosti tomu tak není, Může to být kvůli aktualizaci Instagramu, kterou máteprotože lidé často odmítají aktualizace aplikací a zůstávají u velmi staré verze, pak je nejlepší zkontrolovat, jakou verzi Instagramu máte, a aktualizovat ji na nejnovější, postupujte takto:

Pokud máte mobilní telefon s operačním systémem Android Chcete-li zkontrolovat verzi Instagramu a aktualizovat ji, musíte provést následující kroky:

 1. Na svém mobilním telefonu musíte přejít do Obchodu Play.
 2. Dále do vyhledávacího pole zadejte Instagram.
 3. Když se aplikace objeví, všimnete si, že vedle ní je tlačítko s nápisem aktualizovat, pokud ano, musíte jej stisknout a aktualizace začne.
 4. Pokud nevidíte žádné tlačítko s nápisem Aktualizovat, je to proto, že aplikace žádnou aktualizaci nevyžaduje.

jste aktivní na instagramu a nejste online
A pro ty lidi, kteří mají iPhone, zkontrolovat a aktualizovat verzi aplikace Instagram musíte postupovat podle těchto kroků:

 1. Na svém iPhonu přejděte do oficiální aplikace obchodu.
 2. Jednou v obchodě vyhledejte aplikaci Instagram.
 3. Když se tato aplikace objeví, měli byste vidět, zda se vedle ní zobrazí možnost aktualizace, pokud ano, stiskněte možnost.
 4. Hotovo, pomocí těchto kroků budete mít aplikaci aktualizovanou.

Problémy s platformou

Není novinkou, že někdy mají platformy chybu, takže to může být další důvod, proč máte tento problém se svým Instagramem.

Jak můžete tento problém vyřešit pomocí účtu Instagram?

V předchozí části jsme zmínili důvody, proč se tento problém může na Instagramu vyskytovat, a zde vám řekneme, jak to můžete vyřešit.

Vymažte mezipaměť

Jak jsme již uvedli, může se stát, že platforma generuje nějakou chybu a zejména pokud je vyrovnávací paměť plná, protože si to mnohokrát neuvědomujeme, pak vyprázdněním uvedené paměti odstraníte informace, které nejsou tak důležité a může být příčinou problému. Pro vymažte mezipaměť Instagramu, musíte postupovat takto:

 1. V nastavení telefonu musíte přejít do části Aplikace.
 2. jednou tam, vyberte instagram.
 3. Již v Instagramu klikněte na možnost odstranění resp smazat mezipaměť.
 4. Hotovo, vyprázdnit mezipaměť aplikace je tak jednoduché.

vypnout stav aktivity

Vynutit zastavení Instagramu

V minulém díle jsme zmínili, že problém často nastává kvůli nedojetí z aplikace, takže další doporučení k vyřešení tohoto problému je vynutit zastavení instagramuje to velmi jednoduché, postupujte takto:

 1. Na svém osobním telefonu, ať už se systémem Android nebo iOS, přejděte na stránku nastavení nebo konfigurace.
 2. V nastavení vyberte, kde je uvedeno Aplikace.
 3. Již v aplikacích budete moci vidět seznam všech aplikací vašeho telefonu, včetně těch, které si stáhnete.
 4. Musíte najít Instagram, jakmile v něm zjistíte, že existuje několik možností, včetně odinstalace, vyberte tu, která říká vynutit zastavení.
 5. Pokud to uděláte, Instagram již nebude běžet na pozadí.

restartujte mobil

Další možnost, která je velmi užitečná pro vyřešení tohoto malého problému je restartování mobilního telefonu, protože tím ukončíte všechny aplikace. Chcete-li tedy zařízení restartovat, stačí stisknout tlačítko napájení a poté restartovat.

Odinstalujte a znovu nainstalujte aplikaci

Jako poslední možnost zkuste aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat, protože tím automaticky zavřete otevřenou relaci.

Chcete-li aplikaci odinstalovat stačí přetáhnout ikonu Instagramu na možnost odinstalovat. Poté se vraťte zpět do obchodu, buď Play Store nebo App Store a znovu jej nainstalujte, to má také výhodu, že aplikace bude dodávána s nejnovější verzí

Co můžete udělat, aby se Instagram nezobrazoval, když jste aktivní?

Abyste se těmto nepříjemnostem znovu vyhnuli, bylo by nejlepší skrýt svůj aktivní stav a tady vám řekneme, jak to můžete udělat jak z mobilních telefonů, tak z PC.

V předchozí části jsme zmínili, že existuje šance, že někdo zná vaše heslo, takže si můžete také změnit heslo pro Instagram, abyste se vyhnuli dalším potížím.

zabránit zobrazování instagramu, když jste aktivní

V systému Android nebo iOS

Chcete-li deaktivovat poslední připojení nebo aktivní stav našeho účtu Instagram prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS, Následuj tyto kroky:

 1. Otevřete aplikaci Instagram.
 2. Přejděte do svého profilu a klikněte na tři vodorovné čáry umístěné vpravo nahoře.
 3. Poté klepněte na nastavení.
 4. Objeví se různé možnosti, vyberte tu, která říká soukromí.
 5. Již v soukromí vyhledejte místo, kde je uvedeno stav aktivity.
 6. Tam musíte posunout tlačítko, které je modré, na druhou stranu.
 7. Chytrý, Zabránit odchodu vašeho posledního spojení je tak jednoduché.

Z PC

Deaktivace posledního připojení přes počítač je velmi podobná připojení z mobilního telefonu a Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Přihlaste se přes webovou verzi.
 2. V pravém horním rohu klikněte na kruh, který má váš profilový obrázek.
 3. Zde můžete vidět různé možnosti, klikněte na nastavení.
 4. Poté na levé straně klikněte na soukromí a zabezpečení.
 5. jednou tam, zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit stav aktivity.