Saltar al contenido

Proč se moje zařízení Roku nepřipojí nebo nefunguje? Jak mohu zlepšit signál Roku?

10 de agosto de 2022

Roku je streamovací zařízení velmi pohodlné použití, které nám umožňuje přístup k videím a hudbě přes internet, díky streamovacímu rozhraní, jehož je pánem, také snadno přijímá streamovací služby, které máme na mysli. Můžeme však mít problémy, někdy se dálkové ovládání poškodí tak, jak je naprogramováno, což má většinou jednoduchá řešení, jako jsou následující.

Jak mohu připojit svůj přehrávač Roku k domácí internetové síti?

Dále provedeme několik jednoduchých kroků, abychom zajistili, že se náš Roku může připojit k internetové síti pomocí dálkového ovládání, což nám velmi pomůže, abychom si mohli plně užívat služeb nabízených tímto úžasným elektronickým zařízením:

 1. Nejprve musíme přejít na možnost Start s naším regulátor rokupak musíme vybrat možnost Konfigurace.
 2. Poté budeme procházet možnostmi, dokud nenajdeme tu, která říká Síť, a poté vstoupíme do možnosti Konfigurovat síť.
 3. Poté vybereme možnost Bezdrátové, v rámci které síť, ve které připojíme se k našemu Roku.
 4. Vybereme síť pro připojení, které má být navázáno, a zadáme síťové heslo (pokud je má).
 5. Na dokončení budeme muset počkat jen několik sekund, abychom ověřili, že naše Roku je připojen a připraven k použití.

Jak mohu zlepšit signál svého přehrávače Roku připojeného k domácí internetové síti?

 1. Zkontrolujte sílu signálu WiFi, přejděte do Nastavení a poté Síť, pokud jste skutečně připojeni. Sledujte, zda je signál vynikající, dobrý, spravedlivý nebo špatný, pokud se ukáže, že je spravedlivý nebo špatný, budete jej muset optimalizovat.
 2. Přesuňte Roku a zjistěte, zda to pomůženebo pokud je to možné, vyzkoušejte místo toho směrovač, protože síla signálu může být ovlivněna vzdáleností nebo překážkami, na které narazíte.
 3. Zkontrolujte pomocí a telefon nebo počítač na místě Roku abyste zjistili, zda máte bezproblémový přístup k internetu.
 4. Pokud problém přetrvává, můžete restartovat router i Roku, i když se vám to zdá banální, může to vyřešit.
 5. V Přehrávač Roku, přejděte na možnost Nastavení, poté na Systém a přejdeme na Restartování systému. Nebo uděláme něco jednoduššího, odpojíme ho od elektrického napájení, aby se restartoval.
 6. Poté totéž uděláme s internetovým routerem, v tomto případě se budeme řídit pouze kroky, které nám navrhne výrobce.
 7. Pro dokončení musíme pouze připojit internetový router a Roku k napájení. Pak už budeme muset jen pár minut počkat, než se zapnou a budou mít automaticky plný přístup k internetové síti.

Je třeba zmínit, že existuje několik dalších problémů, které nás mohou přimět si myslet, že naše Roku je poškozená, takže musíme prozkoumat.

Problémy se zvukem na Roku

V tomto případě nastává problém, že zvuk není slyšet, je slyšet zkreslený nebo je zpožděný, k jeho vyřešení musíme nejprve vypnout náš rok a pokud je to možné, odpojte jej od napájení.

Za což budeme muset počkejte alespoň 10 sekund Abyste mohli naše Roku znovu připojit a zapnout, pokud problém přetrvává, další věcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat kabely a připojení Roku.

Pokud je vše správně nainstalováno, problém může být způsoben hardwarem nebo softwarem našeho zařízení Roku. V tomto případě budeme muset Roku pouze resetovat, což způsobí opětovné obnovení továrního nastavení.

aktualizovat software roku

Problémy s obrázkem nebo videem na Roku

Tento problém je způsoben především rychlostí internetového připojení, tedy plánem procházení internetu. Zařízení Roku potřebuje ke stažení videa ve standardním rozlišení alespoň 3Mbps plán procházení.

Jeden z 9Mbps, který nabízí kvalitu HD videa a pokud chceme a Rozlišení 4K HDR potřebujeme 25 Mbps. Pokud již máme některý z výše uvedených plánů, musíme upravit přenosovou rychlost videa. Dalším způsobem je zkontrolovat, zda je kabel HDMI správně zapojen do každého zařízení od konce ke konci.