Saltar al contenido

Proč se Minecraft neotevře? Jak opravit „Minecraft se neotevře“? – Řešení

10 de agosto de 2022

Je velmi běžné, že najdete chybu «Minecraft se neotevře» když se v kteroukoli chvíli pokusíte spustit hru, situace se vám může zdát naprosto zvláštní, protože dříve se program otevíral perfektně.

Tato sandboxová platforma má obvykle tento typ selhání, to znamená, že je to častější, než se může zdát, protože jde o hru, ve které lze provést mnoho změn (mody, vzhledy, balíček textur) nakonec trpí chybami při spouštění.

Proč se Minecraft neotevře nebo nespustí?

Jak jste se již dočetli, je běžné, že se s tímto typem uklouznutí setkáte, protože jde o hru, kterou lze neustále upravovat, a to jak po stránce kořenové, tak po její grafické stránce.

Tyto změny, které jsou spojeny s cennými prvky herních souborů, často vytvářejí konflikty, které tak či onak, zabránit správnému chodu programutakže musíte identifikovat viníka a trvale ho odstranit.

Některé z těchto problémů, které jsou důvodem, proč se Minecraft neotevře, nakonec poškodí strukturu souborů natolik, že budete muset přijmout trochu drastičtější řešení.

Jaké jsou nejčastější důvody, proč se Minecraft nespustí?

Existuje mnoho způsobů, jak pokazit Minecraft, některé jste mohli způsobit vy, při instalaci modu nebo balíčku texturu, která není podporována verzí, kterou používáte.

Jinými slovy, pokud nemáte oficiální verzi, je normální, že si stáhnete o něco starší sestavení, než je aktuálně na trhu, a chcete si také nainstalovat nějaké vizuální balíčky, které dodávají hře trochu více emocí.

Ale pokud máte například Minecraft 1.15 a stažené mody nebo balíčky jsou vyvinuty tak, aby fungovaly na 1.16.1, pak jejich instalace do složky programu způsobí chybu, která způsobí, že se hra nespustí absolutně.

Dalším důvodem, proč se Minecraft neotevře, je problém s «Prostředí Java», program, který má na starosti jeho fungování. Je to chyba, která je běžně způsobena tím, že máte zastaralou verzi Javy a jednu hru máte příliš aktuální, nebo že prostě není na vašem počítači nainstalována.

A konečně, nedostatek programů nebo podpory videa může způsobit, že váš počítač nebude schopen spustit hru, to znamená, že pokud má dostatečnou kapacitu videa (GPU), ale nemá odpovídající ovladače, může to způsobit chybu spouštění.

Co mohu udělat pro opravu této chyby?

Existují jednodušší způsoby, jak opravit problém s neotevřením Minecraftu, jako např aktualizovat ovladače videa, udržujte svůj počítač napájený instalací DX, OPENGL, Microsoft redistributables a samozřejmě Java.

Nyní to nemusí být řešením komplikace, takže budete muset přijmout razantnější opatření, která mohou znamenat definitivní řešení okleštěného začátku hry.

minecraft řešení se neotevře

odinstalovat mod

Mody vám poskytují další obsah, takže si můžete užít další aspekty hry nebo v ní plnit nové úkoly a aktivity. Ale někdy takové jsou špatně optimalizované nebo jednoduše nepodporované s verzí hry, kterou máte.

Generování obávaného selhání spouštění, ale naštěstí je to něco, co lze snadno zvládnout instalací verze, která je kompatibilní s modem, nebo jej odinstalováním a pokračovat ve hře. Minecraft které aktuálně vlastníte.

Smažte minecraft a stáhněte znovu

Toto je nejdrastičtější řešení a mělo by být dosaženo pouze tehdy, když předchozí řešení byla k ničemu, právě proto, že herní data jsou příliš poškozená a musíte provést definitivní čištění.

Chcete-li to provést, otevřete instalační složku hry stisknutím „Win + R“ a psaní «%Data aplikací%», kde si můžete prohlédnout místo s názvem «.Minecraft». Zkuste vytvořit zálohu složek «Uložit» Y «Balíčky Shader» před odstraněním celého obsahu složky a poté znovu nainstalovat a nahradit soubory.

Pokud hrajete Minecraft z počítače a musíte jej přeinstalovat, doporučujeme vám zkusit stáhnout nejnovější verzi.

Kromě této chyby můžete ve hře Minecraft najít i další typy problémů, například když vám hra neumožňuje zobrazit vzhledy, které jste vytvořili, neotevře se nebo vám nedovolí se přihlásit nebo když vám nedovolí vstupte do režimu pro více hráčů, to jsou všechny běžné chyby, které lze snadno opravit.