Saltar al contenido

Proč se mi při otevírání souboru Excel CSV zobrazují čínské znaky a symboly?

18 de agosto de 2022

Jako vždy si v této části vysvětlíme situace, které se často vyskytují. Stejně jako potíže s otevíráním určitých pracovních míst kvůli jejich formátu. naučíme vás Proč se při otevírání souboru Excel CSV zobrazují symboly a čínské znaky? Ale co jsou soubory CSV? Vyjasňujeme tuto pochybnost.

soubor CSV

Jeho akronym (hodnoty oddělené čárkou) nebo ve španělštině (hodnoty oddělené čárkami). Je to souborový formát používaný ke sdílení dat v tabulkové formě. Toto je informace jsou strukturovány do řádků a sloupců. Zahrnuje také znaky, jako jsou čárky (,) a speciální znaky, mezi něž patří eñes, akcenty a přehlásky.

Věřte nebo ne, tento formát je velmi populární, protože vy umožňuje sdílení informací mezi mnoha různými aplikacemi. Tento soubor lze vygenerovat z účetního programu, online aplikace nebo Excelu. Díky těmto možnostem je velmi výhodné vytvářet zálohy nebo ukládat soubory ve formátu CSV, takže je můžete otevřít v libovolném programu bez obav, v jaké aplikaci jste je vygenerovali.

Proč se při otevírání souboru CSV objevují čínské symboly nebo znaky?

Když získáte speciální znaky nebo symboly, je to obvykle proto, že soubor CSV je umístěn v Unicode formát UTF-16. To znamená, že soubor je zakódován tak, aby jej bylo možné otevřít v textových procesorech, které zpracovávají nebo podporují 16 bitů.

A když jsou tyto soubory otevřeny pomocí Libre Office, jako je open Office (jedná se o kancelářský software, který obsahuje ekvivalent Wordu, editor snímků a tabulky), nejsou obvykle kompatibilní s těmito formáty. Takže je obvyklé najít tyto chyby.

Řešení této chyby

 • Zkuste soubor otevřít pomocí Libre Office.
 • Zobrazí se okno, ve kterém ve výchozí části uvidíte některé speciální znaky a čínská písmena.
 • Přejděte do sekce «Importovat» v přírodě «sada znaků» a vyberte z rozbalovací lišty «Unicode UTF-8», což znamená, že se jedná o 8 bitů. Vytvoření kompatibility souboru.
 • Když jej vyberete, okamžitě si všimnete, jak soubor začíná odrážet data.
 • Stiskneme tlačítko «OTEVŘENO». A soubor se otevře bez problémů se správně strukturovanými informacemi.

pole označující výběr formátu

Pokud soubor otevřete v aplikaci Excel, ale informace má speciální znaky v místech, kam jdou akcenty, eñes, přehlásky, atd. Co můžeme udělat? Musíme použít metodu importu nebo konverze souborů. Tato metoda je také použitelná pro import programu Poznámkový blok do aplikace Excel. Dále vám ukážeme kroky:

 • Nejprve otevřete kancelářský software Excel. A vytvořte novou knihu.
 • Přejděte na kartu «Data». V sekci „Získat data z externích souborů“. Stiskněte ikonu «Z textového souboru».
 • Zobrazí se dialogové okno. V něm vyhledejte soubor, který tuto chybu odráží, a provedeme import.
 • kliknete na «Importovat»
 • V krabici «Průvodce importem textu»najděte se v «zdroj souboru» a vyberte možnost «Unicode utf-8». a stiskněte tlačítko «Následující».
 • V rámečku uvidíte náhled dokumentu. Rozpoznání písma s příslušnými přízvuky a znaky.
 • Klikneme na «Dokončit». Poté se zobrazí okno «Importovat data». Určíte, ze které buňky chcete, aby se informace obsažené v souboru odrážely. lis «Přijmout».
 • A připraven..! Dokument bude otevřen s ohledem na speciální znaky, jako jsou eñes, diakritika, charakteristické přehlásky v našem španělském jazyce. Doporučujeme vám soubor uložit. Takže až jej příště znovu otevřete, nebudete mít žádný problém.

Jak vidíte, naznačujeme několik tipů, jak se s těmito nepříjemnostmi vypořádat. Tímto způsobem můžete opravit a opravit všechny soubory csv se vám zobrazí se speciálními znaky nebo symboly. Máte-li jakékoli připomínky nebo zkušenosti týkající se tohoto tématu, zanechte nám své komentáře.