Saltar al contenido

Proč se mé zařízení Roku Express přehřívá? – Konečné řešení

26 de julio de 2022

Možná jste si všimli, že když používáte zařízení Roku Express k přehrávání filmů nebo k čemukoli jinému, je velmi horké. Je rozumné, abyste se tím znepokojovali, protože to vyvolává vážné obavy o jeho provoz a dokonce i o vaši bezpečnost.

To je normální? Při jaké teplotě by mělo být jedno z těchto zařízení? Co mohu udělat, abych tomu zabránil? A kdy se to stane? Všechny tyto otázky zde najdou odpověďTakže berte na vědomí a připravte se.

teplo a elektroniku

Jakékoli elektronické zařízení, které používáte, ať už je to váš počítač, chytrý telefon nebo televize, využívá ke svému fungování elektřinu. To znamená, že energie proudí několika svými složkami a má tendenci «vyzařovat teplo» v zásadě se této ztrátě prakticky nelze vyhnout.

Toto je trvalý problém každého systému, zamezte nebo snižte tepelné ztráty. Způsoby, jak toho dosáhnout, jsou stejně rozmanité jako způsoby, jakými se k němu přistupuje. Někteří používají účinnější komponenty, jiní hledají rychleji odvádět teplo a jsou tací, kteří se jednoduše snaží snížit spotřebu energie.

Pokud se tedy vaše zařízení Roku Express přehřívá, je to proto, že trpí tímto těžko opravitelným problémem. To znamená, že to přešlo z podmínky «normální» ve kterém se při běhu zahřívá, aby překročil svůj očekávaný rozsah. Musíte vědět, jak tyto případy identifikovat a podniknout v tomto ohledu opatření.

Příčiny a následky, pokud se vaše zařízení Roku Express přehřeje

Jak jste viděli, je normální, že se zařízení při používání zahřívá, ale pokud toto teplo překročí normální hodnotu, musí to mít svůj důvod. První by byl a porucha zařízení, ale to je vzácné díky kontrolám kvality, které musí projít před uvedením na trh. Není to však tak neobvyklé, že se to stane, takže byste to měli považovat za rozumnou možnost, pokud vyloučíte vše ostatní.

Další velmi častou příčinou je nějaká změna napětí. Každé zařízení je navrženo tak, aby fungovalo při určitém napětí a přebytek elektrické energie může zařízení přehřát. Některé odchylky mohou také způsobit poruchu součástí zařízení a tím jej přehřát.

Na druhou stranu nejčastějším důvodem, proč se zařízení Roku Express přehřívá nebo jakýkoli jiný, je poruchy chlazení. To může být způsobeno tím, že jeho ventilační kanály jsou ucpané a neumožňuje správnou cirkulaci horkého vzduchu. Důvody se v každém případě liší, ale nadměrná prašnost nebo příliš mnoho zařízení v blízkosti jsou v těchto případech obvykle nejčastější, měli byste zlepšit výše uvedené chlazení.

V každém případě, pokud vaše zařízení vykazuje tuto situaci, musíte okamžitě postupovat, jinak riskujete jeho nenapravitelné poškození.

Řešení, když se vaše zařízení Roku Express přehřívá

Nyní, když čelíte této situaci, co byste měli dělat? Liší se v závislosti na konkrétní situaci, ale existuje několik věcí, které můžete udělat pro nápravu.

rozostřeného pozadí roku express

V první řadě je zásadní prevence. Umístěte zařízení na větrané místo kde není vystaveno zdrojům tepla. Druhou podmínku splňují například zásuvky dobře, ale špatně s odvětráváním, proto se nedoporučují.

Podobně, ujistěte se, že není ničím zakrytý a že je bez prachu a nečistot. V tomto posledním bodě je ideální pravidelná údržba a neustálé čištění. Je také důležité, abyste se seznámili s normální teplotou zařízení. To se může lišit, i když toho požadujete více, protože přehrát video ve 480p není totéž jako ve 4k.

Konečně mají tato zařízení LED žárovku, která když svítí červeně, signalizuje, že systém detekoval přehřátí. Nyní je na řadě druhé místo, akce.

Stačí vypnout počítač a odpojit ho, necháme alespoň 20 minut odpočinout. V takových případech si ověřte, že nejste zapojeni do žádného z předchozích bodů a aktivujte jej znovu. Pokud závada přetrvává, je na čase přijmout razantnější opatření a zajít k technikovi na hloubkovou kontrolu.