Saltar al contenido

Proč můj Xiaomi mobil nerozpozná MicroSD kartu a jak to vyřešit?

27 de agosto de 2022

Když mobilní telefon Xiaomi nerozpozná microSD kartu většinou jde o problém s kartou a ne se zařízením. To však může být způsobeno různými proměnnými a má to zase různá řešení.

Telefony Xiaomi si získaly oblibu v a krátké časové období pro jeho kvalitu a dostupnou cenu zařízení. Kromě toho, že mají stabilní podporu a představují velmi málo chyb ve svém vybavení.

Základní kroky k vyřešení toho, že mobil Xiaomi nerozpozná MicroSD kartu

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak zjistit, v čem je problém, který může být v mobil nebo kartaa opravte to. Pokud však tyto nefungují, je nutné použít některé pokročilejší metody, které budou vysvětleny později.

Vezměte v úvahu, že metody vám pomohou s kartou SD, pokud je váš problém v tom, že Xiaomi nerozpozná SIM kartu, měli byste najít jinou alternativu.

Tento postup často řeší chybu, že mobil Xiaomi nerozezná MicroSD kartu. Chcete-li začít, musíte opatrně vyjmout kartu MicroSD a velmi pozorně sledovat, jak je na tom telefonní systém Xiaomi. Později mobil musí být vypnutý a v tomto stavu znovu vložte Micro SD kartu. Dále musíte zapnout telefon a ujistit se, že je problém vyřešen (tento proces je choulostivý, takže pokud nevíte, jak vložit SIM kartu do mobilního telefonu Xiaomi, měli byste ji hledat).

Naformátujte MicroSD

Někdy, když je karta vložena do jiných zařízení, tyto může změnit určité aspekty jejich integrity, což způsobuje, že jej Xiaomi nedokáže rozpoznat. Řešením je naformátovat kartu, nejdoporučovanější je to udělat z počítače a vložit stejný formát, který již měla, nebo výchozí.

Za tímto účelem musí být karta MicroSD obecně integrována do adaptéru, který může vstoupit do počítače. Jakmile je karta uvnitř, musíte mít přístup k „Zařízení“ a klikněte pravým tlačítkem na vyměnitelné zařízení, které představuje paměť. Poté vyberte možnost „Formát“, v dalším okně se hodnoty nechají tak, jak jsou, a stiskne se “Start“.

Tím se vymažou všechna nastavení a existující data v paměti, takže pokud máte důležité soubory, měli byste je před provedením tohoto procesu zálohovat z karty. Jakmile je naformátován, je třeba zadat telefon Xiaomi a ověřit, zda jej akceptuje a chyba byla vyřešena.

Formát ze speciálních aplikací

Pokud nic z výše uvedeného nefungovalo, problém je s největší pravděpodobností v kartě a ne v telefonu. Pro provedení hlubokého formátování je nutné stáhnout specializované aplikace, jako je např.HP DiskStorage Format Tool“. S tímto nástrojem bude proveden čistší proces čištění a restrukturalizace.

Výše uvedená aplikace musí být stažena a nainstalována. Poté pokračujte k otevření a výběru možnosti «Nízkoúrovňový formát» pak musíte stisknout «Formátovat tato zařízení» poté, co jste vybrali paměťovou kartu v centrálním seznamu.

Tento proces obvykle zabere čas, protože je důležité být trpělivý a neodstraňovat ani nevypínat počítač. Protože to může způsobit neopravitelné poškození karty.

Pokročilé kroky k vyřešení toho, že mobil Xiaomi nerozpozná MicroSD kartu

sd karta vstupující do mobilu

Tyto kroky vyžadují trochu více pozornosti a času, protože jejich vývoj je složitější.

Opravte, že mobil Xiaomi nerozpozná MicroSD kartu pomocí příkazu CHKDSK

Tento příkaz se provádí prostřednictvím systému Windows a používá se k řešení chyb v něm. K tomu je nutné vložit kartu do počítače a otevřít příkazovou konzoli.

Příkazová konzole se otevře stisknutím kláves “Okna«Y»R» ve stejnou dobu. Tím se otevře spouštěcí okno, do lišty, kterou má, musíte napsat „cmd“ a stiskněte „Přijmout“.

V příkazové konzoli zadejte příkaz „chkdsk“ následované písmenem, které identifikuje kartu v okně “Zařízení«Y»:“. Poté příkaz „chkdsk“ následuje písmeno a poté písmeno “: /f” pro použití opravy MicroSD.

A voila, teď, když to víte, je nemožné, že jste svůj problém nevyřešili. Z tohoto důvodu, abyste si doplnili své znalosti o Xiaomi, měli byste hledat, jak obnovit tovární nastavení Xiaomi.