Saltar al contenido

Proč můj Roku neotevře YouTube nebo Netflix? – Jak opravit chybu přehrávání

10 de agosto de 2022

Téměř všechny rodiny mají zvyk scházet se před nimi váš televizor pro hodiny zábavy, Vědomy si tohoto starého známého zvyku, společnosti vyrábějící televizory navrhovaly nové a moderní televizory s mnoha funkcemi. To vše proto, aby se rodiny i nadále bavily sledováním oblíbených televizních programů.

Mezi technologické novinky, které do televizí přibyly, patří možnost vychutnat si streamovaný obsah, ať už mají tento vestavěný systém, jako je tomu u televizorů Roku, nebo jej lze přizpůsobit. Díky těmto moderním chytrým televizím se svět zábavy rozšířil dříve nepředstavitelným způsobem.

Pokud však váš televizor nemá vestavěný systém přenosu médií, je možné jej přizpůsobit, povíme vám o tom zařízení, které se stalo velmi populární na tomto trhu pro jeho vlastnosti a funkce.

Vlastnosti a funkce Roku

Mezi funkce zařízení Roku patří jejich schopnost proměnit běžný televizor na Smart TV, u Roku vám stačí dobré připojení k internetu a že vaše televize má vstup HDMI. Instalací tohoto zařízení do vašeho televizoru budete mít přístup k platformám, jako jsou mimo jiné Neflix, Amazon Prime, HBO.

Nejenže si ale můžete užívat obsah z placených platforem, můžete se také připojit k dalším bezplatným službám, jako je YouTube, a pomocí Roku můžete přenášet obsah svého smartphonu na televizní obrazovce pomocí několika jednoduchých kroků.

Samozřejmě ne vše je růžové, vždy bude prostor pro chyby, jako se to stává u každého zařízení tohoto typu. Při používání Roku můžete být mít nějaké nevýhody, ale ty lze opravit svépomocí.

Oprava některých chyb Roku

Jak jsme již zmínili, zařízení Roku nabízí mnoho výhod, na jakékoli televizi, kterou doma máme, je pravda, že někdy je frustrující, když si některé z těchto funkcí užíváme a objeví se chyba. Jedním z nejnepříjemnějších je například bytí sledování videí na youtube a najednou zamrzne.

V případě přehrávání obsahu YouTube existuje několik důvodů, které mohou způsobit určitá selhání, některé jsou odvozeny od poskytovatele služby v tomto případě YouTube, jiné podle nějaký problém s konfigurací vašeho Roku. Zmíníme dvě možné chyby a jejich příčiny, ukážeme si jednoduchým a rychlým způsobem, jak je vyřešit.

Obsah YouTube nelze přehrát, což může být chyba aplikace nebo vašeho zařízení. Chcete-li to vyřešit, přejděte na domovskou obrazovku vašeho zařízení Roku, nyní vyhledejte kanál YouTube. Po nalezení na dálkovém ovladači stiskněte klávesu s hvězdičkou * touto akcí můžete tento kanál smazat. Nyní přejděte do nastavení zařízení Roku, přejděte do systému a vyberte možnost restartování systému.

s Rokem můžete sledovat další platformy, jako je netflix

Nyní z domovské obrazovky přejděte na vysílací kanály, vyhledejte YouTube, nyní vyberte možnost přidat kanál, s tím se vám tento problém jistě podaří vyřešit, dalším problémem je obvykle selhání konektivity mezi zařízeními. Chcete-li to vyřešit, musíte odpojte zařízení Roku a také modempo několika sekundách znovu připojte a zapněte.

Na druhou stranu vám vaše zařízení Roku může také bránit v otevření aplikace Netflix, podívejme se, jak to vyřešit, v případě Neflixu, pokud při pokusu o připojení dostanete zprávu: kanál nelze spustit. Může to být proto musíte aktualizovat informace o zařízení RokuMůžete to udělat v několika krocích.

Nejprve musíte přejít na začátek svého Zařízení Roku, najděte kanál Netflix a na ovládacím prvku stiskněte hvězdičku *, poté vyberte smazat kanál, potvrďte to dvakrát, vraťte se na začátek a vyhledejte streamované kanály.

Nyní znovu vyhledejte kanál Netflix, ale tentokrát vám dá možnost přidat kanál, přidat jej a přihlásit se. Díky tomu můžete tyto problémy vyřešit s YouTube i Neflixem.