Saltar al contenido

Proč můj počítač nerozpozná můj telefon ve Windows 10? – Konečné řešení

25 de julio de 2022

V současné době mají mobilní telefony tolik funkcí, že s nimi můžeme dělat téměř cokoliv. Přesto je někdy potřebujeme připojit k počítači, abychom přenesli soubory nebo uvolnili místo. Možná, že tím, že jste to udělali, se vám to stalo Váš počítač nerozpozná váš mobilní telefon ve Windows 10. Dnes vám přinášíme řešení tohoto problému.

Proč můj počítač nerozpozná můj telefon ve Windows 10?

Ačkoli může být mnoho důvodů, proč váš počítač nerozpozná váš mobil, jedním z nejčastějších je problém s ovladači. Bez ohledu na to, zda ovladač pro váš mobilní telefon není na vašem počítači nainstalován, nebo se jedná o chybu, může to vysvětlit, proč váš počítač váš mobil nerozpozná.

Pokud nevíte, co jsou ovladače nebo řadiče a k čemu slouží, řekneme vám, že jde o typ softwaru, který je zodpovědný za ovládat jakékoli externí zařízení, které připojíte k počítači. To zahrnuje od vašeho mobilu, přes externí paměťová zařízení až po jednoduchý USB disk.

Každá mobilní značka, ať už je to iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei nebo jakákoli jiná, má svůj vlastní ovladač. Takže vše, co musíte udělat k vyřešení tohoto problému, je stáhněte si ovladač, který odpovídá vašemu mobilu a nainstalujte jej do svého PC. Jakmile to uděláte, je pravděpodobné, že váš počítač váš mobil rychle rozpozná.

Měli byste také zvážit kontrolu ovladačů, které již máte nainstalované v počítači ujistěte se, že jsou aktuální a funguje správně. Pokud skutečně máte správný ovladač pro svůj mobil, a přesto jej váš počítač nerozpozná, může vám pomoci vyzkoušet jedno z řešení, která vysvětlíme v další části.

Jak zajistím, aby můj počítač rozpoznal můj telefon ve Windows 10?

V této části vám ponecháme další velmi snadné možnosti provedení, které vám mohou pomoci vyřešit problém, když váš počítač nerozpozná váš mobilní telefon ve Windows 10, pokud jste již ověřili, že máte správné ovladače a že jsou aktuální. Pokračujte ve čtení a uvidíte, že je velmi snadné najít řešení.

Restartujte svá zařízení

Někdy je nejjednodušší řešení nejúčinnější. Nikdy to nebolí restartujte mobil i PC když je něco špatně. To obvykle vede k tomu, že se problém vyřeší sám a nemusíme dělat nic jiného, ​​aby PC mobil rozpoznalo. Úkol, který jste si naplánovali, tak můžete provést bez dalšího zpoždění.

Zkontrolujte hardware

Někdy to, co vašemu počítači brání v rozpoznání vašeho mobilu, je to je problém s USB kabel mobilního telefonu nebo pomocí USB portu počítače. Pokud je problém v USB kabelu vašeho mobilu, při připojení k PC se nenabije, takže si problém můžete uvědomit. Nezapomeňte, že soubory můžete přenášet i bez použití kabelu USB.

připojit mobilní telefon k počítači s windows 10

Na druhou stranu, pokud byl problém v portu USB vašeho počítače, může k opravě USB portu stačit restartovat jej a váš počítač začne rozpoznávat mobilní telefon. V tomto případě při připojení mobilu k jinému USB portu dojde k jeho rozpoznání a tím pádem budete vědět, že jde o problém.

Zkontrolujte režim připojení vašeho mobilu

Další možností je, že váš mobil je v a režim připojení, který umožňuje pouze nabíjení, ale nepřenášet soubory. Můžete to zkontrolovat s mobilním zařízením, které je již připojeno k počítači v nabídce „Konfigurace“ nebo „Nastavení“ vašeho mobilního telefonu. Najdete zde několik možností připojení, abyste si mohli vybrat tu, která nejlépe vyhovuje tomu, co chcete dělat.

Odstraňte duplicitní software

Někdy při synchronizaci mobilu s počítačem ovladač se nainstaluje automaticky co potřebuješ. To může být v konfliktu s ovladačem, který jste si stáhli samostatně. Pokud by tomu tak bylo, museli byste pouze odinstalovat tento další ovladač, restartovat počítač a znovu připojit mobil. Uvidíte, jak to hned pozná.

Jak vidíte, je to velmi jednoduché. nechte váš počítač rozpoznat váš telefon ve Windows 10. Přestože existují další možnosti, doufáme, že jste v tomto článku našli definitivní řešení, jak tohoto úkolu snadno a rychle dosáhnout.