Saltar al contenido

Proč můj počítač nerozpozná můj mobil Samsung pomocí kabelu USB, pouze se nabíjí? – Řešení

25 de julio de 2022

Když si koupíme nové mobilní zařízení Samsung neznáme plně možnosti a nástroje, které máte k dispozici pro nás a mnohem méně postupy, které musíme dělat, abychom mohli provádět některé typické úkoly a činnosti na našich starých terminálech.

Na druhou stranu, stejně jako se vyvíjejí a jsou prezentovány nové telefony, objevují se i nové verze operačních systémů, když k tomu dojde mnoho nastavení se mohlo změnit.

V rámci těchto nastavení mohou se objevit nějaké pochybnosti, které se objeví v naší cestě s novým mobilním zařízením a jedním z nejstálejších je problém s připojením příslušného USB kabelu k našemu notebooku.

Níže vysvětlíme důvody, proč naše počítač pouze načte náš terminál a nečte soubory ani informace. Kromě toho vám poskytneme některá řešení, která mohou velmi pomoci k nápravě.

  • Jeden z nejčastější chyby při pořizování nového mobilního zařízení není si jist možnostmi a kvalitami, které nám nabízí. Odtud začínáme tuto myšlenku rozebírat.

Je velmi pravděpodobné, že v okamžiku, kdy jste připojili své zařízení prostřednictvím příslušného kabelu USB k vašemu notebooku, pouze jste byli schopni provést funkci load. Ale to není překvapující v nových aktualizovaných zařízeních střední a nižší třídy.

To jsou ty terminály střední nebo vyšší třídy, které mají malou zvláštnost, že při připojení k počítači jeho hlavní funkcí bude nabíjení uvedeného zařízení.

Tohle funguje jako bezpečnostní metodu pokusit se zpomalit rychlý přístup k našim příslušným informacím v případě možné krádeže, čímž se zobrazí pouze jedna volitelná funkce.

  • Existují některé značky nebo zařízení, která se předtím můžete připojit přímo k počítači pomocí kabelu USB budete muset počkat, až se stáhne vlastní instalační program telefonu.

Tyto verze jsou trochu ukončeny ale stále existují značky, které vyžadují instalátor softwaru stejného v počítači, který budete muset použít. Více než bezpečnostní metoda je to ovladač našeho zařízení.

Vysvětlujeme vám jakmile si stáhnete a nainstalujete tento proprietární software společnosti značky vašeho telefonu, k němu budeme moci přistupovat jako k jakémusi novému programu, který bude mít na starosti kompletní kontrolu nad správou a správou telefonu v rámci příslušného počítače.

  • Dalším z nejčastějších, ale také nepříznivých případů je možnost, že vaše zařízení bylo rootováno špatným způsobem. Možná není nějaké povolení nebo licence správně nabitá a možná to může být důvod, proč můžete své zařízení nabíjet pouze přes USB.
  • Nakonec jeden z nejčastější možnosti, u kterých se náš terminál nedokáže připojit do našeho notebooku přes USB je, že uvedená konfigurace k provedení tohoto procesu je špatně upravena. Tento krok lze zobrazit v možnostech vývojáře a ladění telefonu.

ladit usb kabel

Co mohu udělat, aby se mé zařízení připojilo pomocí kabelu USB k počítači? Řešení.

  • Snadný a běžný způsob, jak tento problém vyřešit je pečlivě zkontrolovat možnosti připojení USB. Ty se objeví v oznamovací liště, odtud budeme mít možnosti „Pouze načíst“, „Přenést obrázky“ a „Úplný přenos informací USB“.

Jediné, co budeme muset vybrat, je zaškrtávací políčko «Úplný přenos informací USB» a připraven. Můžeme vidět všechny soubory telefonu z PC.

  • V případě vašeho zařízení donutí vás nainstalovat software ovladače, budete mít 2 možnosti.

První je zrušit toto stahování a zkontrolujte, zda náš terminál funguje správně bez tohoto ovladače, nebo použijte příslušný ovladač a spravujte naše složky a soubory z programu poskytovaného telefonem stejné značky.

  • V případě, že vy zakořenili jste své zařízení, možná máte poslední naději a můžete provést kompletní formátování telefonu, takže tímto způsobem obnoví svůj původní operační systém a může zcela dobře fungovat ve všech svých funkcích.
  • Nakonfigurujte v možnostech vývojáře zaškrtněte políčko USB ladění, stačí jej aktivovat.