Saltar al contenido

Proč můj mobilní telefon má nebo zobrazuje dvě čísla IMEI a jak poznám, které z nich použít?

6 de agosto de 2022

IMEI je nepochybně jedním z nejdůležitějších aspektů mobilních zařízení, protože pomáhá při jejich identifikaci. Přesto se někteří diví Proč můj mobilní telefon má nebo zobrazuje dvě čísla IMEI a jak poznám, které z nich použít? Dále na tyto otázky podrobně odpovíme.

Jistě víte, že je možné zablokovat ukradený mobil pomocí IMEI a mnoha dalších akcí, ale nejlepší je znát podrobnosti o tom, co je IMEI a co se stane, když se na mobilu zobrazí dva. O tom všem si povíme níže.

Co je IMEI?

O IMEI mobilních komunikačních zařízení se toho říká hodně, je to něco velmi důležitého, co by měl jistě každý znát. IMEI znamená International Mobile Equipment Identity, což se překládá jako Mezinárodní identita mobilního zařízení. Jak jeho název napovídá, jedná se o protokol, pomocí kterého je určen k identifikaci mobilních zařízení.

IMEI je číselný kód, který najdeme na všech mobilních zařízeních. mobilní komunikace (mobily). Tento kód jednoznačně identifikuje dotyčné zařízení a používají jej telefonní společnosti k identifikaci mobilu.

Tento kód je jedním z nejrelevantnějších pro ověření stavu mobilního zařízení, to znamená, že můžeme zjistit, zda je zcela legální. Ve skutečnosti se kód IMEI kromě mnoha dalších funkcí používá ke zjištění, zda je mobil odcizen.

V každém případě si toho mnoho lidí při kontrole nastavení mobilu všimlo zobrazí se dva kódy IMEI. Dále o tom budeme mluvit, abychom objasnili všechny vaše pochybnosti.

Proč můj mobilní telefon má nebo zobrazuje dvě čísla IMEI a jak poznám, které z nich použít?

Odpověď na to, že se zobrazí dvě čísla IMEI, je, že váš mobil to dokáže mít dvě telefonní čísla. Pokud tedy váš mobilní telefon má místo pro dvě SIM karty, mobilní telefon ukáže, že existují dvě čísla IMEI, jedno pro každou linku, kterou lze na zařízení použít.

Nevadí, když používám jen jeden řádek?

Nebojte se, pokud používáte pouze jednu linku, je naprosto v pořádku používat své zařízení i tímto způsobem když máte dvě IMEI (možnost využití dvou telefonních linek). Skutečnost, že se objeví dvě IMEI, souvisí pouze s tím, že každá telefonní linka má tento důležitý identifikátor.

dvě čísla imei

Nebojte se, každý z IMEI obsahuje informace týkající se vašeho zařízení oba slouží ke správné identifikaci vašeho mobilu. Jinými slovy, můžete mít dvě linky nebo vyměnit sloty na SIM, protože oba obsahují své vlastní IMEI, které identifikuje váš mobilní telefon.

Na druhou stranu nezapomeňte, že je důležité znát své IMEI nebo si jej zapsat. V každém případě, pokud narazíte na problémy, existuje možnost získat IMEI, pokud je váš telefon vypnutý nebo jej nemáte poblíž. Je to jednoznačně něco, čemu byste měli dát přednost, pokud máte nějaké nepříjemnosti, jako je krádež nebo ztráta.

Jak zjistit, který IMEI použít?

Obvykle vzniká pochybnost o tom, jaké IMEI by se mělo použít, je to častá chyba nezasvěcených. Rozhodně nezáleží na tom, jaké IMEI používáte, pokud vaše zařízení má dva sloty na SIMprotože oba řádky jsou naprosto platné k použití.

Jinými slovy, sim můžete používat jak ve slotu číslo jedna, tak i číslo dva a nebude to nijak narušovat chod zařízení. Ve skutečnosti nebudete muset provádět žádnou konfiguraci, stačí zadat SIM v mobilu a automaticky provede všechna příslušná nastavení.

Všimněte si také, že bez ohledu na to, jaké IMEI používáte, budete moci zablokovat ukradený telefon Apple iPhone pomocí IMEI a dalších podobných akcí.