Saltar al contenido

Proč mi Steam ve Windows 10 neotevře ani nespustí hry? – Konečné řešení

21 de agosto de 2022

Steam je jedna z nejlepších herních platforem. Je to především díky jeho skvělému katalogu a všem funkcím, které má jeho rozhraní. Ne všechno však může být růžové, a proto se dnes dozvíte, proč Steam nespouští hry ve Windows 10?

Pro hráče není nic více frustrujícího než nelze spustit hru, na kterou jste tak dlouho čekali na stažení nebo hraní, tento pocit frustrace se může dokonce změnit ve zuřivost, ale abyste se tomu v tomto tutoriálu vyhnuli, je to, co uvidíte příště, váš zachránce. Je třeba poznamenat, že následující text, který si přečtete, se nepoužívá k obnově poškozených nebo poškozených her Steam, slouží pouze ke spuštění dobrých her.

Proč Steam nespustí hry na Windows 10?

Než začnete s průvodcem, který vám pomůže vyřešit problém, že Steam nespouští hry ve Windows 10, musíte mít na paměti, že Existuje mnoho faktorů, proč k tomu může dojít.takže dnes dostanete několik obecných řešení, která by měla věc ukončit.

První z nich je nejjednodušší, ale nepřestává být efektivní, musíte otevřít «Správce úloh systému Windows» ve stejném vyhledejte jakýkoli proces související se službou Steam a ukončete jej.

Poté znovu otevřete hru, abyste zjistili, zda funguje, pokud ne, zkuste otevřít aplikaci s oprávněními správce, čehož dosáhnete kliknutím pravým tlačítkem na zástupce a výběrem „Otevřít s oprávněními správce“pokud se ani to neotevře, pak budete muset vyřadit těžké dělostřelectvo.

Nutno podotknout, že tyto dva předchozí procesy také slouží k urychlení a zvýšení rychlosti stahování Steamu, takže byste je také měli dělat, kdykoli to budete potřebovat.

Aktualizujte Steam a Windows 10

Jedním z nejčastějších problémů, kvůli kterým se hry na Steamu neotevírají, je skutečnost, že nemáte novou verzi programu nebo samotného Windows 10.

Chcete-li zkontrolovat, zda je služba Steam na nejnovější verzi, musíte přejděte do sekce „Steam“ a poté na „Zkontrolovat aktualizace“, tam vám bude sdělena verze, kterou máte a pokud existuje nová, v případě Windows 10 by vás měl stejný počítač upozornit.

Problémy s připojením

Mnoho uživatelů platformy uvedlo, že připojení routeru přímo ethernetovým kabelem k počítači eliminuje problém, že Steam nespustí hry ve Windows 10.

Je to proto, že klient Steam se nepřipojuje k síti stejným způsobem jako váš prohlížeč, takže někdy může docházet k interferenci s routerem, který používáte. Navíc pokaždé, když se tento problém objeví, také měli byste zkontrolovat stav serverů Steam, protože problém nemusí být váš.

Antiviry a další otravné programy!

V mnoha případech, kdy Steam nespustí hry ve Windows 10, je problém způsoben tím, že na vašem PC je nějaký program, který ovlivňuje konektivitu se sítí, k vyřešení musíte popř. odeberte programy nebo dejte Steamu potřebná oprávnění k práci.

červené pozadí loga páry

Programy, které zasahují, jsou obvykle antiviry, protože tyto ovlivnit připojení při detekci některých her které používají ochranu proti kopírování jako škodlivé, takže pokud chybu přehlédnete, musíte antivirus deaktivovat nebo jej odebrat (pokud můžete přidat oprávnění do služby Steam, můžete to také udělat).

Dalším programem, který ovlivňuje, jsou VPN, protože brání klientovi vstoupit na server, aby s nimi vyřešil problém, stačí je zakázat nebo přidat oprávnění pro Steam k přenosu (je lepší vypnout).

Vymažte mezipaměť aplikace!

Konečně, abyste konečně ukončili svůj problém a můžete pokračovat ve zkoumání dalších věcí o této platformě Stejně jako proces sdílení her na Steamu, vše, co musíte udělat, je vymazat mezipaměť, to uděláte tak, že přejdete do složky C:Program Files(X86)Steam a vymažete mezipaměť aplikace.