Saltar al contenido

Proč mi nefunguje WhatsApp s WiFi nebo mobilními daty a mám internet? – Řešení

1 de agosto de 2022

WhatsApp se stal celosvětově nejpoužívanější aplikace pro rychlé zasílání zpráv, počet uživatelů přesahuje 2 000 milionů. Něco, co by nás nemělo překvapit v tomto technologickém věku, kdy se používání těchto digitálních služeb stalo nutností; s aplikací je však hlášeno mnoho problémů; K tomu má platforma stránku technické podpory nebo centrum nápovědy.

V tomto článku vám pomůžeme vyřešit jeden z nejčastějších problémů: Proč mi nefunguje WhatsApp s WiFi nebo mobilními daty a mám internet? Nejprve však musíme vědět několik věcí.

Zařízení kompatibilní s WhatsApp

V současné době WhatsApp není kompatibilní s následujícími operačními systémy: iPhone iOS 6, iOS 7 nebo starší a Android verze 2.3.7 nebo starší. Je tomu tak od roku 2016, přičemž každým rokem přibývají na seznam další verze. Ale nenechte se odradit, na konci článku vám řeknu, co dělat, pokud je váš mobil velmi starý.

Chcete-li si tedy i nadále užívat jeho služeb, zkontrolujte své zařízení, některé z doporučených operačních systémů pro používání WhatsApp v tomto roce 2021 jsou: Android OS 4.0.3 nebo novější, iPhone iOS 9 nebo novější. Pokud jste si jisti, že váš mobil má operační systém kompatibilní s WhatsApp a problémy s připojením přetrvávají, pojďme se podívat, co byste mohli dělat.

Řešení problémů s připojením

Nejprve zkontrolujte směrovač vaší wifi sítě (vypněte a zapněte) a nezapomeňte na svém telefonu aktivovat možnost WiFi. Pokuste se připojit své mobilní zařízení k jiné dostupné WiFi síti, někdy se stane, že musíme kontaktovat správce sítě, protože některé jsou nakonfigurovány tak, aby blokovaly nebo omezovaly přístup uživatelů. Pokud problém přetrvává, zkuste další krok.

Zkontrolujte, zda je vaše mobilní datové připojení aktivní, něco tak jednoduchého, jako je toto, by nám mohlo způsobit tento problém. Jak to uděláme? Přejděte na možnost nastavení / připojení / využití dat / mobilní data / aktivovat. Další možností je ověřit, že je vybrána možnost data na pozadí v: Nastavení / aplikace / WhatsApp / mobilní data.

Další velmi efektivní možnost a jedna z nejrychlejších je restartujte zařízení (vypněte a znovu zapněte) nebo chcete-li zapnout a vypnout možnost režimu v letadle v nastavení / připojení / režim v letadle. Pomocí těchto doporučení by se vám mělo podařit vyřešit váš problém, pokud ano, řekněte nám, se kterou možností se vám podařilo vyřešit problém s připojením.

aktualizace whatsapp

A co se stane, když problém přetrvá, mohl bys zkusit následující: stahování nejnovější verze WhatsApp si pamatujte, že aplikace je neustále aktualizována a my tuto skutečnost obvykle přehlížíme, což nám později přináší tento typ nepříjemností. Věnováním pozornosti upozorněním na aktualizaci předejdete bolestem hlavy.

taky bys mohl aktualizujte operační systém vašeho zařízení (Android) na nejnovější verzi, přičemž nezapomeňte, že je to nezbytné pro správné fungování aplikace s WiFi i mobilními daty. Pokud je vaše mobilní zařízení, zařízení příbuzného nebo přítele, velmi staré nebo staré zajímalo by vás, že existuje verze WhatsApp java pro Nokia, Samsung nebo LG. Díky tomu si můžete aplikaci užít, i když vaše zařízení není tak moderní.

A jestli si to nakonec uvědomíte pokud jste měli připojení k internetuale zprávy WhatsApp nezvoní nebo dorazí až po otevření, protože to je další velmi častý problém, ale s řešením v našem blogu budete moci znát odpověď, neváhejte nás navštívit a naučit se pár triků, které WhatsApp pro vás přináší.