Saltar al contenido

Problémy s univerzálními nabíječkami různých napětí – notebook a mobil

23 de julio de 2022

Notebooky jsou pro náš každodenní život opravdu nezbytné, ke svému fungování vyžaduje energii, kterou zajistí nabíječka. Toto je důležité zařízení pro dodávat elektrický proud do našich zařízení takže byste měli vždy vědět, jak si vybrat mezi univerzálními nabíječkami, pokud to potřebujete.

Může se stát, že při použití různých nabíječek dojde k poruchám nebo že se nám poškodí notebook, z těchto důvodů je nutné se ptát: Co se stane pokud k notebooku připojím nabíječku s vyšším napětím? Jsou univerzální nabíječky dobré?

Je velmi důležité vědět, jakým typem nabíječky můžeme naše zařízení napájet a zda je pro ni vhodná ta, kterou máme. K tomu budeme přispívat všechny potřebné informace o univerzálních nabíječkáchzajistíte, že váš počítač neutrpí žádné poškození.

Faktory, které je třeba mít před nabíjením notebooku univerzální nabíječkou

Před připojením notebooku k univerzální nabíječce je důležité vzít v úvahu určité faktory, které vám mohou ušetřit bolesti hlavy. začněme s čím výkon požadovaný notebookem bude ten, který udává jeho původní nabíječka, muset to brát jako referenci. Pokud nemáte originální nabíječku, na které vidíte štítek, můžete zjistit, jaké napětí a proud vyžaduje váš notebook pro výběr mezi univerzálními nabíječkami.

Chcete-li znát minimální výkon, který musí mít univerzální nabíječka, kterou chcete používat, budete muset vynásobte požadované napětí (V) spotřebovaným proudem (A).. Výsledkem bude základní energie, kterou váš notebook spotřebuje, vzhledem k tomu, že pokud je napájen univerzální nabíječkou s nižší spotřebou, může to mít za následek obecnou poruchu.

Na druhou stranu existují univerzální nabíječky, které ano vyšší základní výkon než váš notebook Mohou pracovat optimálně, pokud mají správné napětí.

Jak se používají univerzální nabíječky k nabíjení notebooku?

Univerzální nabíječky fungují stejně jako jakákoli jiná nabíječka pro notebooky, kromě toho mohou mít různé připojovací hroty i s regulátorem napětí. Obecně je jeho výkon obvykle 90 W, protože jde o komerční hodnotu schopnou pokrýt všechny výkony modelů nejuznávanějších značek.

Jakmile je na notebook umístěn správný konektor, knoflík se nastaví na potřebné napětí a zástrčka se zapojí do zásuvky. V zásadě se používají jako normální nabíječka. Existují také modely univerzálních nabíječek, které automaticky detekují úroveň napětí, aby tam umístily knoflík.

Problémy s používáním univerzálních nabíječek k nabíjení notebooků

Jednou z nevýhod, která může nastat při použití univerzální nabíječky k nabíjení notebooku, je nižší výkon. Přestože notebook lze nabíjet nabíječkou s nižším výkonem, kvůli jeho nedostatku selhání je pravděpodobnější kvůli vysoké spotřebě energiepřekračující jmenovité úrovně nabíječky.

To může způsobit přehřátí a poškození nabíječky i notebooku zkratem. Dalším problémem je také krátkou životnost, kterou tyto univerzální nabíječky mohou mít díky tomu, že mají pohyblivé části, které se snadněji poškodí.

Stejně, vysoce výkonná univerzální nabíječka je obvykle těžká a velká, takže to může být problém. Navíc nabíjení notebooku univerzální nabíječkou s nižším výkonem může dokonce snížit jeho výkon.

Co se stane, když na svém notebooku použiji nabíječku s vyšším napětím?

Především napětí je veškerá fyzická velikost, která nám umožňuje měřit různé elektrické potenciály přítomné mezi dvěma body. Mnoho zařízení je postaveno tak, aby vydrželo různé stupně napětí, takže výrobci přidat informace na notebooku a na nabíječce. Označuje správné napětí pro nabíjení zařízení, což prodlužuje životnost baterie a umožňuje delší používání notebooku.

Napětí je velmi důležité, protože odpovídá síle, se kterou elektrony opouštějí nabíječku. Pokud je napětí příliš vysoké, způsobí zkrat.protože po dlouhou dobu způsobí přetížení, které může přehřát vodič kabelu, dokud se izolace neroztaví.

Stejně pokud je rozdíl napětí patrný, notebook by mohl spálita pokud má zdroj menší proud, než jaký spotřebovává zařízení, ohrozí to zdroj. Stejně tak, pokud je použita nabíječka s menším napětím, než je nutné, nebude fungovat.

Pokud tedy používáte nabíječku s vysokým napětím, které notebook nesnese, dojde k jeho poškození. Ale pokud má nabíječka vysoký výkon, ale úrovně napětí jsou stejné, pak žádné poškození nehrozí.

Z těchto důvodů je nutné, aby zkontrolujte napětí nabíječky před připojením k počítači. Může se také stát, že připojíte nabíječku a váš notebook se nenabije, tento problém nebude způsoben hlavně napětím, budete muset vidět různé faktory, abyste tuto závadu opravili.univerzální nabíječky více napětí notebooku

Jsou univerzální nabíječky vhodné pro můj notebook?

Je velmi běžné, že se nabíječky, se kterými je náš notebook dodáván, poškodí nebo ztratí, a proto si musíte vybrat jinou. Obecně jsou cenově nejdostupnější a snadno dostupné nabíječky univerzální nabíječky.

Mělo by být zmíněno, že ano, můžete použít univerzální nabíječku, ale musíte mít jasno v různých faktorech. První je zkontrolovat typ konektoru, protože ne všechny jsou stejné, existují válcové, zavírací a zamykací a molexové.

Zkontrolujte toto lze správně připojit k notebooku. Pokud budete chtít kdykoli použít některou z těchto nabíječek a vyhnout se jakémukoli riziku, můžete si zakoupit univerzální adaptér, který vám při nabíjení velmi pomůže.

Musíte věnovat pozornost kvalitě, protože tyto mohou být velmi levné a za to může být špatné. Adaptéry, které mají, možná nebyly vyrobeny nejlepším způsobem, takže nevydrží tak dlouho, jako by dobrá nabíječka. Stejně tak, pokud je zařízení velmi špatně vyrobené, může to způsobit problémy vašemu týmu.

To může způsobit vzniká nesprávné napětíProto nejlépe, co můžete udělat, je poohlédnout se po těch, které mají ověření pojištěných laboratoří a s dlouhou záruční dobou.

Další faktory, které je třeba zvážit před použitím univerzální nabíječky

Primárním faktorem je přezkoumat funkce nebo specifikace vašeho notebooku, to je provedeno znát přesné napětí, které váš počítač potřebuje přijímat,protože pokud použijete nesprávný, může to způsobit velké riziko.

Když budete znát správné napětí, budete moci vědět, jaký typ nabíječky použít. Vždy se snažte ujistit, že nabíječka je v dobrém stavu, snažte se udržet kabel správně připojený k napájecímu adaptéru.

Pokud toto není in dobrý stav nejlepší je jeho používání eliminovat. Zkontrolujte také feritové jádro, protože to bývá nejčastěji poškozená část nabíječky.