Saltar al contenido

Pokud svůj mobil odzbrojím, ztratí odolnost nebo ochranu proti vodě?

3 de agosto de 2022

Smartphony prošly četnými a neustálými změnami. Technologie je prostě stále inovativnější. A jedním z nejdůležitějších úspěchů v tomto smyslu byl vývoj odolných telefonů. Napadlo tě někdy: «Pokud svůj mobil odzbrojím, ztratí odolnost nebo ochranu proti vodě?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte znát některé základní prvky. Mezi nimi, vše, co souvisí s certifikací IP mobilního telefonu.voda a mobilní telefony

Společnosti, které mají na starosti vývoj nebo výrobu telefonů, se nesnažily pouze implementovat inovativní nástroje. Také věnovali velkou péči tomu, aby se přizpůsobili potřebám uživatelů.

Stručně řečeno, jednou z největších potřeb uživatele při nákupu mobilního telefonu je odolnost. Odpor vůči čemu? Tedy pokud možno všechno. Voda, teplo, chlad, prach, nárazy, pády atd. Voděodolnost však byla pro mnohé nesmírně atraktivní.

Není to za méně… mnoho nehod může zahrnovat vodu a ovlivnit váš telefon. Důsledky jsou znepokojivé, jako když se váš telefon náhle vypne. Postříkání však může způsobit i neustálé přehřívání telefonu.

První voděodolné telefony

Ale co by to bylo? první voděodolný telefon? Ani více, ani méně než Casio CanU 502S. To zaručovalo jeho provoz i po půl hodině ponoření.

Nyní jako takový první smartphone prezentovaný jako voděodolný patří společnosti Nokia. Model 550 Sport byl odolný vůči potu a stříkající vodě.

Význam certifikace IP

Od uvedení Nokie 550 Sport a další výbavy jako je Sony Xperia Aqua… jaký prvek by podle vás začal přitahovat pozornost uživatelů? Přesný! IP certifikát mobilního zařízení.

Co je certifikace IP? Mezinárodní ochrana je stupnice, která udává stupeň ochrany nebo odolnosti telefonu. Než tedy zjistíte, zda rozebráním mobilního telefonu ztratíte odolnost nebo ochranu proti vodě,musíte znát stupnici ochrany vašeho telefonu!

Jak najít stupnici ochrany IP?

Tento typ informací najdete v návodu nebo na krabici telefonu. Pro přiřazení IP certifikátu musí zařízení projít sadou testů. Tyto testy samozřejmě zahrnují prach a vodu.

Po provedení testů uvidíte v certifikátu iniciály IP následované dvěma číslicemi. První číslice odpovídá odolnosti proti prachu, zatímco druhá odpovídá odolnosti vůči vodě. V případě vody jsou číslice na stupnici od 0 do 8. Stupnice odolnosti a ochrany je rozdělena následovně:

  • 0: Žádná ochrana.
  • 1: Odolnost vůči kapající vodě.
  • 2: Odolné kapající vodě nalévané pod úhlem 15°.
  • 3: Odolný vůči stříkající vodě.
  • 4: Odolnost proti stříkající vodě.
  • 5: Odolné vůči mírnému tlaku vody.
  • 6: Odolné proti vysokotlakým vodním paprskům.
  • 7: Odolává ponoření do hloubky 1 metr.
  • 8: Odolává ponoření, které obecně dosahuje hloubky 3 metrů. Může se však lišit podle výrobce.

Pokud z mobilu sundám kryt baterie, ztratí odolnost nebo ochranu proti vodě?

Váš mobil byl poškozen a je nutné jej odkrýt nebo odzbrojit. Je to věnovaný okamžik, protože si myslíte, že když mobil rozeberete, ztratí odolnost nebo ochranu vůči vodě.

ochrana telefonu proti vodě

Tato otázka je u uživatelů poměrně častá. A odpověď může přinést více starostí než úlevy. Ale ano, váš telefon takovou odolnost nebo ochranu ztratí.

Mobilní zařízení mají těsnění, která přesně takovou ochranu zaručují. Při odzbrojení nebo odkrytí, uvedená těsnění jsou odstraněna a už nebude voděodolný.

Pozor s mobilním telefonem ve vodě!

Nyní, když víte, že když mobil rozeberete, ztratí svou odolnost nebo ochranu proti vodě, měli byste být velmi opatrní. Zvláště když provádíte akce, jako je dezinfekce mobilního telefonu zvenčí, aniž byste jej poškodili.