Saltar al contenido

Oprava: „Nemám místo ve složce PC na Disku Google“

27 de julio de 2022

Používání cloudu jako způsobu ukládání vašich souborů se stalo základní součástí života většiny lidí. Ale i v cloudu je úložiště omezené a chyby podobné „Ve své složce na PC na Disku Google nemám místo“. V tomto článku vám vysvětlíme, jak to opravit.

Mohu mít na svém PC složku na Disku Google?

Ano! A je to extrémně jednoduché. Jen musíte Stáhněte si disk pro windows a nakonfigurujte jej tak, aby synchronizoval složky, které chcete mít v počítači po ruce. To vám umožní přístup k souborům a složkám, které máte na svém účtu Google, aniž byste museli být připojeni k internetu.

Co mám dělat, když ve složce na Disku Google v počítači nemám místo?

První věc, kterou byste měli mít na paměti, abyste pochopili, proč se tato chyba objevuje, je, že složka Google Drive PC je a rozšíření online platformy. Pokud tam tedy místo nemáte, znamená to, že na Disku Google už nemáte žádné místo.

Na druhou stranu byste měli vědět, že toto úložiště je sdílené s vaším Gmailem, Diskem Google a Fotkami Google. Proto možná budete muset zkontrolovat tyto tři platformy, abyste přesně věděli, kde zabíráte nejvíce místa. Pokud máte sdílené soubory nebo složky, mohou také zabírat spoustu místa.

Možná jedna z prvních věcí, kterou byste měli zkontrolovat, než se rozhodnete smazat soubory, abyste uvolnili místo, je nastavení záloh. Pokud jste aktivovali jakoukoli možnost automatického zálohování z počítače nebo mobilu, je možné, že toto je kořen problému.

V následujících částech vysvětlíme některé možné akce, které můžete podniknout, abyste uvolnili místo ve svém účtu Google nebo získali více místa, pokud jej nemůžete uvolnit.

Odstraňte soubory ze složky Disku Google v počítači

Pokud už nemáte moc místa, je to nejlogičtější odstranit soubory, které již pro vás nejsou užitečné. Můžete to udělat jednoduše tak, že přejdete do nabídky vlevo, kliknete na „Úložiště“ a seřadíte soubory podle velikosti paměti, kterou zabírají. Můžete tedy začít smazáním souborů, které zabírají více místa.

Mějte na paměti, že když smažete soubory nebo složky, jdou do koše, takže odtud je také budete muset smazat. Měli byste také zkontrolovat osiřelé soubory. To druhé můžete provést umístěním „is:unorganized owner:me“ do vyhledávacího pole.

A nakonec mějte na paměti, že i když jste smazali dostatek souborů, vaše úložiště se může zdát plné. To je proto, že data úložiště nebyla aktualizována z Disku Google. Vymazání mezipaměti prohlížeče nebo pokus o otevření Disku Google z jiného zařízení vám umožní vidět změny.

Spravujte aplikace synchronizované s vaším účtem Disku Google

Je možné, že jste propojili aplikaci, jako je WhatsApp, se svým účtem na Disku Google a že si ji nepamatujete. Pokud tomu tak je, bez ohledu na to, kolik souborů nebo složek smažete ze svého Disku Google, úložiště zůstane plné. Aby se to vyřešilo musíte pouze postupovat podle následujících kroků:

odstranit soubory z disku

  • Přihlaste se ke svému účtu Disku Google.
  • Klikněte na ‘Nastavení’ nebo na ozubené kolečko.
  • V liště, která se zobrazí vlevo, klikněte na možnost „Spravovat aplikace“. Všechny aplikace, které jste přiřadili ke svému účtu Disku.
  • V části Možnosti na pravé straně každé aplikace si můžete vybrat, zda chcete skrytá data aplikace odstranit, nebo ji zcela odpojit od Disku, aby se její data již nikdy nesynchronizovala.

Koupit další úložiště

Bezplatná verze Disku Google vám poskytuje maximálně 15 GB úložiště. Pokud nemůžete postupovat podle výše uvedených kroků, možná budete chtít zvážit zakoupení dalšího prostoru. Můžete toho dosáhnout tím, že budete platit měsíční nebo roční poplatek na stránce Google One získat od 100 GB do 2 TB úložný prostor.

To bylo ono! Doufáme, že tento příspěvek byl pro vás užitečný a že vám již nebude docházet místo ve složce počítače na Disku Google.