
Pro mnoho uživatelů se sluchátka stala oblíbeným příslušenstvím pro mobilní zařízení, protože jim umožňují získat větší soukromí a pohodlí. Nicméně, pro mnoho dalších, tato zařízení Staly se skutečným prostředkem bolestikvůli nepohodlí, které vyplývá z používání sluchadel.
Proto byla vyvinuta řešení, která můžete mít pro případ, že by vás při nasazení sluchátek bolely uši. buď proto, že jsi nesprávným používáním sluchadel nebo protože příčina bolesti je vně této položky.
Proto vám ukážeme způsob nasazování nebo vkládání sluchátek do uší aby ti neublížili. Už si tedy nemusíte sundávat sluchátka, abyste si opřeli uši.
Proč mě ze sluchátek bolí uši?
Prvním krokem k vyřešení otázky, proč vás sluchátka nebo sluchátka bolí uši, když je používáte, je identifikovat příčinu onemocnění.
Proto se může stát, že původ problému je způsoben materiál, ze kterého jsou sluchátka vyrobena. Tato možnost se týká hlavně velkých sluchátek, která pokrývají celé ucho, protože si všimnete, že většina z nich je vyrobena s vycpávkami, které se používáním zahřívají a někdy z nich bolí uši.
Stejně tak může být problém způsoben špatné vyvážení zvuku ve sluchátkách, což je nejčastěji způsobeno malými vnitřními obvody ve sluchátkách. Jasnou známkou toho je možná příčina poškození vašich uší, protože když připojíte sluchátka, telefon se zblázní nebo se na obrazovce telefonu objeví duchy.
Na druhou stranu může dojít i k poškození vašich uší nošením sluchátek je to kvůli tomu, jak to mají stejné, takže je třeba je vyměnit za menší a vyhnout se tak většímu poškození uší.
Jakým způsobem mají být sluchadla umístěna, aby nebolela?
Efektivním řešením pro ty, které bolí uši při používání sluchátek jejich zařízení je obvykle správně je nasadit. No i přesto, že je v nich ztělesněn návod, jak si sluchadla nasadit, většinou je tato orientace neznámá.
První, sluchátka mají ID podle kterého by měly být umístěny v uších, aby nedošlo k poškození uší a nabídly lepší vyvážení zvuku. Tímto způsobem si všimnete, že každý z nich je označen písmenem „L“ nebo „R“, přičemž to, které je označeno jako „R“, musí být umístěno na pravém uchu, a proto musí být „L“ umístěno na levé ucho.
Vzhledem k tomu, že je to správný způsob, jakým byste si sluchátka měli nasadit, může se stát, že vám při jejich používání nenabízí žádnou úlevu od neduhu v uších. Proto můžete dobře zabraňte namáhání kabelu sluchátek při jejich nošení, nebo se rozhodnout zapojit do zařízení sluchátka Bluetooth, protože jsou obvykle menší a pohodlnější na uších.
Triky, jak se vyhnout poškození uší ze sluchátek
Pokud se vám bolest v uších nezmírnila správným nasazením sluchátek, může to být ve skutečnosti problém je citlivost vašich uší proti jejich zvuku. Proto byste měli regulovat dobu používání sluchadel a snažit se vyvážit jejich zvuk na vašem zařízení Android nebo iOS, podle okolností.
Stejně tak můžete vyměnit sluchátka, která máte, za menší, ze kterých vás při používání nebolí uši. Na druhou stranu, pokud bolest přetrvává, je možné, že je to způsobeno kabelem sluchátek při používání se utahuje a tak přitisknout uši.
Pokud tomu tak je, je to nejlepší možnost zkuste bezdrátová sluchátka Nebo převeďte konvenční sluchátka na bezdrátová, abyste snížili napětí, které vzniká při natahování kabelu sluchátek při jejich používání.
Jak používat příslušenství ke sluchátkům, aby při nošení nespadlo
Obecně platí, že moderní sluchátka mají uzamykací systémy, aby nevypadly, protože dnes je většina sluchátek bezdrátových, což představuje riziko, že mohou spadnout, rozbít se a dokonce se ztratit.
Podobně existují různé doplňky, které zabrání tomu, aby vaše sluchadla byla náchylná ke zbytečným pádům, které jsou ve většině případů již součástí jejich provozu. Některé doplňky, které zabrání pádu těchto zařízení, mohou být:
- Normálně mají bezdrátová sluchátka systém, ve kterém když si je vložíte do uší, stačí jejich tělo otočit a sama se plně zajistí, abyste je mohli používat k běhání, studiu, procházkám atd. .
- Sluchátka na přilbu se obvykle dodávají se systémem, díky kterému zcela padnou na hlavu, takže nemohou vypadnout, ale pokud chcete extra ochranu, existují určité popruhy, které lze upevnit na obě strany. helmy, aby se zabránilo pádu .
- Nyní jsou klasická drátová sluchátka sama o sobě navržena tak, že jejich vlastní kabel zabraňuje jejich vypadnutí, ale některá z nich jsou dodávána s háčkem, který lze integrovat, integruje mikrofon, tlačítka, hlasitost a „Hovor“. tlačítko pro příjem a zavěšení hovorů. Tento háček je obvykle připevněn ke košili nebo kapsám.
- Existuje další příslušenství, které se používá k upevnění sluchátek k uchu, a to pomocí křivky, která se „zahákuje“ na zadní straně ucha, aby byla zcela fixována, ačkoli obecně tento typ sluchadla je většinou dost nepříjemné.
Jak nasadit sluchadla podle jejich typu
Počet naslouchacích pomůcek a jejich typy se velmi liší, protože existuje mnoho situací a kontextů, ve kterých samozřejmě budeme potřebovat různá sluchátka. Princip a funkce různých typů sluchátek jsou stejné, i když s určitými odchylkami.
Jistě se sami sebe zeptáte, zda jsou všechna sluchátka umístěna stejně? Odpověď zní ne, protože helmu byste nenosili stejně jako bezdrátová, že? Ale nebojte se v používání sluchátek nebude komplikovaný žádný způsob jejich nasazení.
sluchátka na přilbu
Přilbová sluchátka jsou obvykle největším a nejtěžším typem sluchátek, protože se skládají z mostu, který spojuje 2 velké přilby, které zcela pokrývají oblast uší, čímž vytvářejí prostorový zvuk a v mnoha případech i dobré potlačení zvuku. Obvykle se nosí přes hlavu, aplikují vnitřní tlakový systém, díky kterému se připevní k hlavě, čímž se zabrání pádům. Jejich instalace je velmi jednoduchá, budete muset:
- Vezměte je a umístěte je dopředu, jak naznačují.
- Pak je budete muset dostatečně otevřít, aby byly širší než vaše hlava.
- Každá přilba musí být rovnoběžná s vaším uchem.
- Nakonec a velmi opatrně, abyste je neuvolnili předčasně, je přiložíte k uchu a uvolníte, díky tlaku budou zcela fixovány k uchu.
špunty do uší
Tento typ sluchadla je asi nejklasičtější a tudíž nejpoužívanější, skládají se prostě ze 2 sluchátek, která fungují tak, že se vloží do ucha, ale na rozdíl od těch bezdrátových se připojují na kabel, který začíná vytvořením ‘V “ a obě strany končí v jediném kabelu, což vytváří jakýsi efekt „Y“ nebo „vidlice“.
Tyto náušníky se velmi snadno nasazují, ve skutečnosti pravděpodobně největším problémem, který s nimi budete mít, bude jejich rozmotání, než je použijete, protože se vždy zdá, že se poněkud záhadným způsobem zamotají. K nasazení těchto sluchátek budete muset:
- Nejprve je rozmotáme, protože jinak je nebude možné použít.
- Poté, co je rozmotáme, je stačí roztáhnout a najít, které ze 2 je ‘L’ a které je ‘R’.
- Nakonec si je budeme muset vkládat do uší velmi opatrně, protože pokud to uděláme příliš silně, riskujeme, že si ublížíme, nedoporučujeme je používat velmi hluboko.
ucho
Sluchadla „In Ear“ zahrnují knoflíková sluchadla, protože jsou to v podstatě všechna sluchadla, která se nosí vložením do ucha, na rozdíl od „Na ucho“ nebo „Na ucho“. Tato sluchadla mají obecně stejný způsob nasazování jako špunty do uší, stačí je vložit do ucha a můžete vyrazit.
Sluchadla se dnes stala rozšířením lidského těla a jsou dokonalými spojenci, kteří doplňují dlouhé procházky, cvičení, dlouhé dny práce a studia atd. Doporučení, které WHO dává lidem, je, že lidské ucho je navrženo tak, aby bylo schopné odolat až 90 dB po dlouhou dobu, než utrpí poškození. Sluchátka vydávají přibližně 75 až 136 dB v závislosti na hlasitosti. Doporučujeme, abychom vždy poslouchali hudbu v krátkých intervalech a pod 85 dB.
Velmi zajímavou informací poskytnutou WHO je, že uživatel, který poslouchá 15 minut hudby při 100 dB, má stejnou expozici zvuku, jako by měl průmyslový pracovník při 85 dB po dobu 8 hodin. Je tedy důležité, že i když hudbu opravdu rádi posloucháme, věděli jsme, jak lépe řídit expozici, abychom mohli pečovat o své uši.