Saltar al contenido

Můj Samsung Galaxy se zahřeje a sám se vypne – Problémy s baterií

19 de julio de 2022

Jistě jste člověk, který nikdy nepustí svůj mobilní telefon z ruky; A jak si dokážete představit, nejste jediný, všichni lidé na světě nevyjdou bez mobilu. A je to všechno, co budeme dělat v den, kdy to můžeme udělat, dokonce i z mobilu; ale toto Obvykle to má důsledky v celkovém výkonu těchto zařízení..

Z tohoto důvodu je přehřívání baterií našich mobilních telefonů velmi častým problémem, který by nás neměl překvapit, pokud k němu dojde. Obvykle tento problém Může se to stát, když necháme telefon mnohokrát nabíjet více času, než potřebuje baterie na 80 % nebo 90 %.

Samozřejmě to není jediný důvod, proč se může přehřát a vypnout, a v tomto článku vysvětlíme několik důvodů, které to mohou ovlivnit.

Proč se můj samsung zahřívá

Při mnoha příležitostech se telefony zahřívají z důvodů, které se mohou lišit, ale jedním z hlavních je, že mobilní telefon je příliš náročný, například když se používá na hraní, protože některé hry jsou velmi těžké a vyžadují více zdrojů, jako je např. Paměť RAM, procesor a grafika, všechny tyto dělají teplejší než normálně.

Totéž se stane, když máme mnoho otevřených aplikací, protože pokud nejsou zavřené, pokračují v práci, ale zůstávají na pozadí, takže nadále spotřebovávají zdroje telefonu. Při nabíjení je také normální, že se zařízení zahřívá, protože do baterie je posíláno velké množství energie, a zahřívá se více, když máte možnost rychlé nabíjení.

Existují případy, kdy je zahřívání baterie normální, ale pokud dojde k přehřátí, které způsobí, že se mobil sám vypne, musíte hledat problém. Normální příčinou zahřívání ve vašem Samsung M10 je to, že jste při dlouhodobém používání, hraní her nebo sledování videí nebo filmů.

Dělat tyto věci na našem telefonu není špatné, ale pokud trávíme hodně času, baterie, deska a dokonce i obrazovka se rychle přehřívají, pokud ji nenecháme odpočívat. Taky, další běžnou příčinou přehřívání je prostředí, ve kterém se nacházíte; Pokud je velmi horko, je normální, že se zahřeje.

Pokud tedy nechceme zkrátit životnost baterie nebo obrazovky telefonu, musíme být obzvláště opatrní, abychom jej nechali hodiny vystavené slunci. Další důvod pro toto zahřívání v baterii nastává, když tam nějaká je aktualizace softwaru nebo verze Androidu, proto se musíte postarat o to, aby po aktualizaci fungoval dobře.

Mohlo by však dojít k větším škodám; jako když se například zahřívá na zadní straně, když ji nabíjíme může to být tím, že baterie má malou výdrž. Na druhou stranu, pokud je při nabíjení úplně horká, může to být problém s nabíječkou nebo kabelem, který může baterii Samsung M10 poškodit.

Pamatujte také, že pokud používáte Samsung M10 během nabíjecích hodin, jste způsobuje nadměrnou spotřebu vašeho systému, takže by mohlo být také horko. Toto jsou některé z hlavních důvodů, proč se váš telefon zahřívá; Co můžete udělat, abyste to napravili?

Co se stane, když se baterie mobilního telefonu zahřeje?

Existují dvě možné příčiny selhání baterie, první je, když má poruchu, to znamená, že je poškozená nebo má zhoršení kvality a je rozbitá; protože mohl spadnout a způsobit škodu. Pokud tyto problémy nastanou, může být baterie ohrožena zkrat a stát se něčím rozšířenějším, aby to mohlo explodovat. Hlavní příčinou požáru v bateriích je teplo.

Při nabíjení baterie je možné vytvářet teplo, protože pokud se mobil hodně zahřívá, např zkrat uvnitř a nutno podotknout, že ne vždy je na vině baterie.

Proč se můj mobilní telefon vypíná pouze s baterií?

Pokud se stane, že se váš telefon sám vypne, i když má baterii, je velmi pravděpodobné, že baterie již je poškozenéPokud ano, měli byste to změnit. Tento problém je běžný u zařízení, která jsou několik let stará, a pokud ano, může k tomuto problému dojít mnohem dříve špatné nabíjecí návyky jako je nabíjení přes noc nebo nechat to klesnout na nula procent.

Další možnou příčinou může být chyba v procentuálním ukazateli, to znamená, že je mimo kalibraci, takže se špatně označuje.

telefon v plamenech přehřátý

Používejte jej dlouhodobě

Použití dlouho a neustále vaše zařízení může způsobit poškození baterie, protože je vždy zapnuté; stejně jako používání během nabíjení je vážným poškozením, protože nedovolí, aby se energie dostala k baterii.

problémy s konfigurací

Mnohokrát se může stát, že konfiguraci našeho zařízení neprovedeme dobře, což má vliv na výkon vašeho telefonu z hlediska baterie, např. snížit spotřebu baterie při konfiguraci displeje a konfiguraci výkonu.

Aktualizace softwaru

Jednou z věcí, kterou můžete také udělat a která vám může pomoci s dilematem vypnutí telefonu, je aktualizace softwaru; to výrazně pomůže vašemu telefonu k lepšímu výkonu.

vážné poškození

Pokud jste již vyzkoušeli vše pro to, aby se váš telefon nevypnul nebo se pokusili, aby baterie vydržela déle a nic nefunguje, je to proto, že má vážné problémy a měli byste jít za někým zkušeným, aby jej opravil nebo jednoduše změnit týmy.

Co dělat, když se mobil vypne kvůli přehřátí?

Mnohokrát necháváme telefon nabíjet na velmi horkém místě, například na palubní desce auta, je to něco, co je velmi špatné, protože může mít přehřívání,

nejlepší způsob, jak vychladit počítač je odpojit nabíječku, sejmout kryt a baterii a umístit ji na chladné místo, aby mohla vychladnout, ano, nikdy ji nedávejte do lednice ani nic podobného, ​​protože změny teploty a vlhkosti nejsou dobré .

V tomto případě je důležité, abychom neustále kontrolovali využití baterie našeho telefonu, abychom věděli, které aplikace ji spotřebovávají nejvíce. I když se to zdá bezvýznamné, je důležité, abyste používali originální nabíječku Samsung M10 a ne žádné jiné, aby nebylo ovlivněno napětí přijímané mobilem.

Jak jsme již zmínili, je to také důležité nenechávejte Samsung M10 nabíjet přes nocmohlo by dojít k přehřátí baterie a snížení její životnosti. To není dobré pro žádné mobilní zařízení, protože při tak zbytečné zátěži je baterie nabitá, a proto se přehřívá a vypíná.

mobilní s kouřem

Jaké další věci můžete udělat, abyste zabránili jeho vypnutí kvůli zahřívání baterie? Pokud váš telefon používá ochrannou výstelku, můžete ji sundat, abyste získali teplo, které si udrží. Telefon můžete také přepnout do režimu Letadlo, takže všechny procesy, které provádíte se signálem, budou zrušeny a telefon bude chvíli odpočívat.

Pokud máme pocit, že má telefon velmi vysokou teplotu, je nejlepší jej na chvíli vypnout, abyste si mohli odpočinout od veškerého používání, které mu denně věnujeme. V takovém případě, že jej nevypneme nebo neaktivujeme režim Letadlo, Doporučuje se vypnout Wi-Fi a mobilní data a odebrat aplikace na pozadí.

Pokud je to možné, můžete telefon také nechat odpočívat na místě s nižšími teplotami než venku. Nyní, pokud s těmito jednoduchými řešeními problém s vytápěním přetrvává, je nejlepší zajít do technického centra Samsung.

Optimalizujte mobilní zdroje

V závislosti na zařízení, které používáte, můžete provést následující optimalizaci.

  • Jas obrazovky můžete snížit.
  • Deaktivujte vibrace nebo zvuk klávesnice.
  • Omezte všechny aplikace, které spotřebovávají hodně baterie.
  • Aktivujte funkci pro optimalizaci baterie.
  • Smažte účty, které nepoužíváte.

sejměte kryt

Jedním ze způsobů, jak zklidnit zařízení před zahřátím, je sejmout kryt nebo pouzdro a umístit jej do stínu, zařízení tak může vychladnout mnohem rychleji.