Saltar al contenido

„Minecraft nereaguje nebo nefunguje“ – konečné řešení

21 de julio de 2022

Když Minecraft nereaguje nebo nefunguje, je možné, že se jedná o problém související se zastaralými ovladači na PC nebo po spuštění zastaralé verze videohry na Androidu. Doporučujeme vám přečíst si tento článek, se kterým se to dozvíte Minecraft nereaguje nebo nefunguje – konečné řešení

Minecraft nereaguje nebo nefunguje – konečné řešení

Pokud jste si právě stáhli a nainstalovali Minecraft na Android nebo iOS, ale hra nereaguje nebo nefunguje, je možné, že existují určité nedostatky ohledně aplikace. Z tohoto důvodu je důležité znát příčiny tohoto problému, abychom jej mohli účinně napravit pomocí postupu, který vysvětlíme níže.

Příčiny, pro které Minecraft nereaguje nebo nefunguje

Jedním z důvodů, proč se Minecraft neotevře, nereaguje nebo nefunguje, je pomocí zastaralé aplikace. Je také možné, že mezipaměť hry nefunguje nebo že je chyba v datech Minecraftu.

Aktualizujte ovladače

Pokud jste si na PC nainstalovali Minecraft, je možné, že videohra nefunguje nebo nereaguje kvůli běží zastaralé ovladače. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte aktualizovat ovladače grafické karty prostřednictvím webu výrobce. Můžete také přejít do Windows „Nastavení“ a v části „Zařízení“ vybrat „Správce zařízení“.

Klepněte pravým tlačítkem myši na «Zobrazovací adaptéry» a klepněte na «Vlastnosti». Vyhledejte možnost „Aktualizovat ovladač“ v části „Ovladač“ a počkejte, než systém vyhledá a stáhne nejnovější verzi, která odpovídá vašemu videozařízení.

Aktualizujte hru

Pokud jste hru na svém zařízení Android neaktualizovali, doporučujeme přejít na Google Play a stáhnout si nejnovější verzi Minecraftu. Chcete-li toho dosáhnout, vstupte do obchodu Google Play a stiskněte tlačítko v levém horním rohu. Zde najděte možnost „Aktualizace“.

Pokud je k dispozici novější verze Minecraftu než ta, kterou máte na svém zařízení, zobrazí se dostupná aplikace. Pokud v této části není nalezena žádná aktualizace, podívejte se na další krok.

Vymažte mezipaměť aplikace Minecraft

Často se objevují problémy s mezipamětí aplikace minecraft které brání jeho provozu. Chcete-li vyřešit tento typ selhání, musíte přejít do nastavení systému Android. Poté klikněte na „Aplikace“ a aktivujte filtr povolených a nepovolených aplikací.

Najděte aplikaci Minecraft a klikněte na ni. Na nové obrazovce vyberte možnost „Úložiště“. Poté stiskněte tlačítko „Vymazat mezipaměť“. Zkontrolujte, zda chyba přetrvává. Pokud Minecraft stále nereaguje nebo nefunguje, podívejte se na další krok.

Pokud Minecraft nereaguje nebo nefunguje, smažte data videohry

Je možné, že došlo k chybě v jednom z údajů Minecraftu souvisejících s informace o této aplikaci a účtech. Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte na „Nastavení“ svého zařízení Android a vyhledejte aplikaci „Minecraft“ v části „Aplikace“.

Poté vyberte „Storage“ a stiskněte tlačítko «Smazat data». Zobrazí se potvrzovací zpráva, kde musíte stisknout tlačítko „Přijmout“. Tímto způsobem vyřešíte problém, když aplikace Minecraft nereaguje nebo nefunguje.