Saltar al contenido

Microsoft Store nestahuje aplikace: Jak opravit tuto chybu

26 de agosto de 2022

Pokud Microsoft Store nebude stahovat aplikace Když se pokusíte nějakou stáhnout, mohou se u ní vyskytnout nějaké problémy a měli byste je vyřešit, abyste mohli i nadále využívat její služby a mohli si stahovat aplikace, které chcete, kdykoli budete chtít.

Microsoft Store je místo, kde si můžete stáhnout jakoukoli aplikaci u počítačů nebo jiných zařízení značky Microsoft tyto aplikace mohou nebo nemusí souviset se značkou, protože není problém nechat vás používat aplikace vyrobené jinými společnostmi.

Tento virtuální obchod je standardně začleněn do operačního systému Windows ve verzi 10, takže jakmile si tento systém nainstalujete do svého počítače, můžete stahovat aplikace.

Některé z těchto aplikací ve Windows musíte provést přístupem k účtu a jiné si můžete stáhnout bez jakéhokoli účtu. Nicméně při některých příležitostech Microsoft Store již nemůže stahovat aplikace a musíme to opravit.

Proč nemohu instalovat aplikace z obchodu Microsoft Store?

Microsoft Store je víceúčelový obchod s aplikacemi pro operační systém Windows 8 a vyšší verze, která zase zvládá jako program na PC vše, co souvisí s instalací a smazáním jakékoliv aplikace, kterou si stáhneme. Pomocí tohoto softwaru se můžeme setkat s určitými nepříjemnostmi, které mohou zmařit zkušenost, ale v tomto článku vám vysvětlíme, jak je můžete vyřešit.

Aplikace není dostupná pro vaši zemi

Aplikace nejsou vždy dostupné ve všech zemích, některé lze stáhnout pouze z konkrétních regionů buď z rozhodnutí vývojáře nebo z jiných důvodů; toto jako bezpečnostní opatření funguje, i když si stáhneme aplikaci a cestujeme na místo, kde není dostupná budou automaticky odstraněny.

Nastavení rodiny může skrýt aplikace

Jedním z nejčastějších důvodů, proč nelze aplikace stáhnout z „Microsoft store“, je obvykle rodinné nastavení, bezpečnostní opatření, pomocí kterého Microsoft vytváří „rodičovskou kontrolu“, aby vyloučil přístup k určitým aplikacím, jak je to možné, když je tato možnost aktivována. některé aplikace možná nenajdete.

Aplikace není k dispozici

To se stane, když například vývojář nebo obchod Microsoft odebrat aplikaci z obchoduale aktualizace stránky tak, aby běžný uživatel viděl, že aplikace je stále dostupná, nějakou dobu trvá, a v jiných případech se může stát, že aplikace není dostupná, ale najdeme je přímo na webu vývojáře.

Program není kompatibilní s počítačem

Microsoft store automaticky skrývá možnost zakoupit nebo stáhnout ty aplikace, které z důvodu technických požadavků nejsou pro zařízení k dispozici do kterého chceme nainstalovat určitý program.

Microsoft Store: Efektivní řešení, která byste měli vyzkoušet

Existuje několik důvodů, proč Microsoft Store přestane na našem počítači fungovat, ale nebojte se, řešení tohoto problému je krátké a můžeme ho získat sami, zde je seznam návrhů, které mohou tuto chybu na vašem počítači ukončit. počítač:

Nastavte a aktualizujte datum a čas

Tento důvod nejčastěji brání provozu Microsoft Store, pokud není na vašem počítači aktualizován čas a datum, obchod přestane fungovat, protože jako bezpečnostní opatření kontroluje kromě synchronizace programu s počítačem také skutečný čas používání. Chcete-li tento detail vyřešit, stačí přejít do nastavení systému Windows, „čas a jazyk“ a vybrat „automaticky upravit čas“.

Proč Microsoft Store nestahuje aplikace?

Zkontrolujte připojení proxy

Musíte vzít v úvahu, že pokud používáte VPN k surfování na internetu, může to ovlivnit provoz obchodu Microsoft. Takže vám doporučujeme deaktivovat nebo odinstalovat VPN. Toho dosáhneme tak, že přejdeme do nastavení a ve volbě ‘Sítě a internet’ klikneme na ‘VPN’, deaktivací možnosti ‘povolit VPN přes domácí sítě’ po provedení tohoto postupu přejdeme na Proxy, nastavení a aktivujeme ‘použít proxy’ volba.

Spusťte Poradce při potížích s Microsoft Store

Obchod Microsoft má také svůj vlastní nástroj pro odstraňování problémů, který nám v případě selhání platformy výrazně usnadňuje práci, k jeho aktivaci stačí přejít do ‘Nastavení Windows’ a nacházíme se v volbě ‘aktualizace a zabezpečení’ a pokračujeme kliknutím na ‘odstraňování problémů’, hledáme možnost ‘aplikace z obchodu Microsoft’, zde konečně uvidíme ‘spustit nástroj pro odstraňování problémů’, kde kliknutím automaticky hledat problémy k řešení.

Vymažte mezipaměť Microsoft Store

Rychlý a efektivní způsob, jak opravit problémy v obchodě s aplikacemi společnosti Microsoft, je vymazání mezipaměti. Tímto způsobem lze opravit chyby instalace a aktualizace, abychom toho dosáhli, použijeme klávesovou zkratku Windows + R a otevřeme ‘execute’, kde budeme psát ‘wsreset.exe’ kliknutím na přijmout, automaticky se zobrazí prázdné vyskakovací okno, které znamená, že se vymazává mezipaměť.

Obnovte nastavení aktualizace systému Windows

Chcete-li vyřešit problémy s aktualizací tímto způsobem, první věc, kterou musíme udělat, je stáhněte si skript od společnosti Microsoft v souboru ZIP, který rychle najdeme vyhledáním v prohlížeči, po instalaci jej rozbalíme a pokračujeme ‘spustit jako správce’, potvrdíme a vyhledáme možnost obnovení součástí Windows Update, potvrdíme a je to. Obchod Microsoftu můžeme běžně používat.

řešení chyby microsoft store

Opravte problém s Microsoft Store resetováním programu od začátku

Někdy je u problémů s různými typy programů jedním z nejradikálnějších, ale zároveň nejúčinnějších řešení obnovení továrního nastavení, typický „reset“, při kterém opustíte obchod Microsoft stejným způsobem, jakým jste jej opustili. . setkáte se poprvé; v tomto případě bez rizika ztráty dat aplikací, které jste si zakoupili, a bez změny našeho účtu, k tomu musíme vstoupit do konfiguračního menu a poté do aplikací, abychom mohli pokračovat ve vyhledávání aplikace Microsoft Store, Otevřeme pokročilé možnosti a klikneme na reset.

Mohu získat aplikace z obchodu Microsoft Store bez použití této aplikace? – Jak?

Pokud je možné stahovat aplikace bez použití obchodu Microsoft, pokud máme operační systém Windows 10, pouze musíme přejít do „režimu programátoru“ které nám umožní spouštět aplikace, které nejsou digitálně podepsané. Chcete-li tuto možnost získat, stačí přejít do nastavení systému Windows, přejít na „aktualizace a zabezpečení“ a vyhledat „možnosti pro vývojáře“ pro aktivaci pole „režim vývojáře“.

Odtud bude možné stahovat aplikace bez použití obchodu, protože jinými slovy, programátorský režim spouští programy bez ohledu na původ nebo digitální podpis. Když máme možnost aktivovanou stačí restartovat počítač a připraven. To bude fungovat s libovolnou instalací aplikací z Microsoft Storu nebo jiných aplikací.

Oprava obchodu pro stahování aplikací

Chcete-li se pokusit provést opravu Microsoft Store, musíte vědět nebo získat představu o tom, v čem je problémtímto způsobem můžete začít provádět procedury nebo některé z nich nevhodné vyřadit.

V některých případech stejná aplikace vyvolá chybu, která jí neumožňuje pracovat správně, jako je tomu v případě chyby 0x8000ffff ve verzi Update, která se opakuje. Nyní, když vám konkrétní problém neumožňuje stahovat aplikace můžete provést tyto dva postupy:

Nejprve musíte současně stisknout klávesu s logem Windows plus písmeno R, tím se otevře okno s názvem RUN nebo spustit, jakmile se v něm objeví, zadejte příkaz WSRESET a poté stiskněte Enter a obchod bude opraven. Na druhou stranu, pokud tento postup nefunguje, můžete zkusit otevřít start a ve vyhledávači zadáte POWERSHELL.

Poté klikněte pravým tlačítkem na powershell a vyberte Otevřít jako správce. Jakmile tam budete, zobrazí se obrazovka spuštění uvnitř zkopírujete výchozí kód pro tyto opravy a s tímto kódem je obchod opraven.

Microsoft Store nebude stahovat aplikace

Powershell kód a další řešení

Jakmile je kód napsán, stiskněte Enter, chvíli počkejte a restartujte počítačpokud tento postup nefunguje, nezapomeňte, že aplikaci můžete kdykoli odinstalovat a znovu nainstalovat do obchodu, tímto způsobem je také eliminováno jakékoli selhání a můžete si stáhnout další aplikace.

Stejným způsobem můžete zkusit otevřít start a vyhledat nastavení, vybrat a při otevření hledat Aplikace, poté hledat Microsoft Store a když jej najdete, otevřete pokročilé možnosti kde vyberete možnost reset nebo Reset, počkejte pár minut a po otevření by to mělo fungovat správně.

Někdy aplikace nefunguje správně kvůli jiným typům selhání, které nutně nemusí související s Microsoft Store.

Ověření detailů

Chcete-li ověřit, zda jde o něco jiného a vyřešit tyto problémy s obchodem, měli byste se podívat na následující podrobnosti, nejprve se ujistit, že datum a čas jsou správně nakonfigurovány, v případě potřeby je upravit a vypnout Automatické nastavení časového pásma.

V tomto smyslu dalším detailem mohou být aktualizace obchodu pro jejich stažení, na hlavním panelu vyhledejte Microsoft Storevyberte více a poté vyhledejte sekci ke stažení a aktualizací.

Poté ukažte kurzorem na získání aktualizací, poté nainstalujte všechny aktualizace a poté pokračujte v kontrole, zda je úložiště váš operační systém nyní funguje správně.

Do konce, můžete zkontrolovat nové aktualizace Chcete-li provést tuto akci v operačním systému Windows, musíte nejprve vstoupit do nabídky Start, vyhledat tlačítko nastavení a zadat a poté vyhledat Aktualizace a zabezpečení.

Uvnitř najdete části Windows Update kde musíte kliknout na možnost vyhledat všechny aktualizace a stáhnout každou aplikaci a možnost, kterou lze aktualizovat.

Vždy nezapomeňte restartovat zařízení nebo počítač pokaždé, když dokončíte některý z těchto postupů, protože je to velmi důležitý krok, aby se provedené změny mohly uložit tím nejlepším způsobem.

Později, pokud budete moci otevřít aplikaci Microsoft Store, pokud nebudete otevře se automaticky jako při spuštění výše uvedeného kódu.