Saltar al contenido

Které prohlížeče spotřebovávají méně zdrojů? – Rychlé a lehké

25 de julio de 2022

Na internetu potřebujeme prostředek, který nás dopraví do našich destinací (webové stránky). Tyto prostředky se nazývají prohlížeče. Přemýšleli jste někdy o tom, které prohlížeče spotřebovávají méně zdrojů? – Rychle a lehce.

Určitě znáte některé z nejlepších webových prohlížečů, ale pravdou je, že je jich příliš mnoho a každý z nich se zaměřuje na jiné aspekty. Proto vám přinášíme další seznam, tentokrát ale myslící na ty, které jsou lehké a rychlé.

Když procházíme síť sítí, používáme program, který nám tento proces usnadňuje: slavné prohlížeče. díky těmto aplikacím Internet stal se pro uživatele zajímavým prvkem.

Co je prohlížeč?

Prohlížeč je program, který umožňuje prohlížet stránky nabízené internetem. Je také známý jako prohlížeč a na webu je široká škála. Prohlížeče se neustále vyvíjejí; z tohoto důvodu je nutné je pravidelně aktualizovat, abychom mohli využívat zlepšení, která se objevují každý den.

Struktura prohlížeče

Prohlížeč má běžně pruhy: menu, navigace, hlavní, stav a rolování. Tyto prvky usnadňují používání aplikace pomocí okna a více záložek.

Než budete znát názvy prohlížečů, které spotřebovávají méně zdrojů, je vhodné, abychom si prohlédli charakteristiky dvou nejoblíbenějších aplikací pro uživatele na internetu.

Určitě uznávané prohlížeče vědí velmi dobře využívat systémové prostředky, stejně tak vynikají svou stabilitou. Z tohoto důvodu jim také doporučujeme surfovat po internetu.

Na druhou stranu existují některé možnosti s velmi zajímavými možnostmi, například to jsou některé z nejlepších prohlížečů, které mají vestavěnou VPN. Bez dalších řečí pokračujme ve výčtu nejrychlejších a nejlehčích prohlížečů.

Google Chrome

Google Chrome je stále králem prohlížečů. Chrome Má vysokou úroveň popularity, což se projevuje tím, že je na vrcholu jako nejpoužívanější prohlížeč na světě.

Chrome nabízí vysoký výkon, řadu funkcí, pluginů a rozšíření. Tento prohlížeč však k optimálnímu fungování spotřebovává poměrně dost zdrojů, což jej znevýhodňuje oproti jiným, které slibují nižší spotřebu.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je prohlížeč, který slibuje spotřebu o 30 % méně zdrojů než Chrome. Firefox má technickou podporu, několik funkcí, pluginy a rozšíření jako Chrome. Můžeme však najít další možnosti s jasnou produktivitou, abychom si mohli vybrat prohlížeč, který vyhovuje našim potřebám.

Dále uvádíme názvy prohlížečů, které spotřebovávají méně zdrojů a zároveň slibují, že budou rychlé, abyste mohli využít jejich vlastností.

Výše uvedené jsou nepochybně některé z nejlepších prohlížečů pro používání Facebooku a různých podobných stránek, ale existují i ​​jiné mnohem lehčí možnosti, které by mohly upoutat vaši pozornost.

Máme také některé méně známé prohlížeče, které vynikají tím, že jsou lehké, ideální pro méně výkonné stroje.

Opera

Tento prohlížeč není tak populární jako Chrome a Firefox. Ve skutečnosti je podle celosvětových statistik používání na konci seznamu oblíbenosti. Neznamená to, že by mu chyběly kvality, naopak jeho ovladatelnost nás překvapuje.

V tomto smyslu Opera představuje vynikající rychlost spouštění díky funkci tzv Turbo. Kromě toho má a bezplatná vpn a rozšíření. Je to dobrá alternativa, pokud chceme rychlý a lehký prohlížeč.

YandexBrowser

Yandex je výkonný prohlížeč, který nabízí velkou rychlost odezvy a je dostupný na více platformách. Je to bezplatný program a má režim turbo, který zobrazuje výsledky, i když máme pomalé připojení.

prohlížeč yandex

Pokročilý prohlížeč

Avant Browser slibuje nízkou spotřebu zdrojů a rychlé procházení. Má relevantní funkce pro procházení webu bez rozptylování a zajišťuje bezpečnost informací blokováním malware a nežádoucí software.

pochodeň

Torch je aplikace navržená společností Google, která spravuje mediální obsah rychle a lehce. Tyto atributy mu umožňují odlišit se od ostatních Chrome.

Prohlížeč Midori (prohlížeč, který spotřebovává méně zdrojů)

Tento prohlížeč je založen na vyhledávači tzv webový kit což vám dává plynulost při běhu programu. Midori se od ostatních odlišuje nízkou spotřebou zdrojů a nevykazuje rušivé vlivy (reklamy) na uživatele.

Jak vidíte, nejnovější prohlížeče, které vám ukážeme, nejsou příliš populární, ale jsou to vynikající možnosti. Pokud se tedy chcete dozvědět více o nejlepších alternativních prohlížečích k Chrome, máme pro vás vhodného průvodce.