Saltar al contenido

Kolik verzí systému Windows dosud existuje

9 de agosto de 2022

Dnes se podíváme, kolik verzí operačního systému Microsoft Windows existuje. The OS vytvořený Billem Gatesem to bylo oznámeno v roce 1983 a vydáno o dva roky později. Ale od té chvíle začaly každou určitou dobu vycházet nové verze. Chcete vědět, kolik jich existuje? Čti dál.

O Windows jsme již mluvili mnohokrát, od konfigurace vašeho soukromí až po zjištění, které jsou nejlepší bezplatné přehrávače, které máme k dispozici. Ale nikdy nemluvíme o verzích, které existovaly a jak pomohli dosáhnout udělat Windows 10 tím, čím je dnes.

Uděláme souhrnný přehled všech verzí operačního systému Microsoft, které většina z nás denně používá.Jaký byl vývoj Windows? To uvidíme příště.

Evoluce operačního systému Windows, jeho novinky a vlastnosti

Níže uvádíme všichni a každý jeden verzí operačního systému Windows, takže můžeme vidět, jak se v průběhu let vyvíjel a soustředil, naše cesta začíná Windows 1 v roce 1985.

Windows 1 (1985)

Bill Gates oznamuje Windows v roce 1983, ačkoli byl spuštěn o dva roky později s grafickým rozhraním, které v té době znamenalo rozdíl. Měl jednoduché aplikace, jako je kalkulačka, poznámkový blok, hodiny, kalendář a manipulace se soubory MS-DOS.

Windows 2 (1987)

Uplynuly dva roky a Byl vydán Windows 2 s vylepšenou pamětí, grafikou a schopností lépe ovládat okna a rozvržení. Přibyly dokonce i klávesové zkratky.

Windows 3 (1990)

V průběhu roku 1990 se na trhu objevují Windows 3 a jejich prodeje raketově rostou po celém světě. S změny v jeho grafickém rozhraní to přimělo mnoho lidí odvahu to zkusit.

Windows 3.1 (1992)

Takto se nazývaly verze 3.1, 3.11 a 3.2 Windows 3, byla to revize s drobnými opravami, které pomohly umístit to proti počítačům Apple.

steve jobs operační systém microsoft

Windows NT (1993)

Zkratka NT znamená Microsoft, Nová technologie. V roce 1993 byl vydán Windows NT, což je 32bitový multitasking, multiprocessing, multiuser a multithreaded OS.

Windows 95 (1994)

Tato verze měla značný úspěch, prodalo se jí 7 milionů kopií za něco málo přes měsíc. Je verze zaměřená na uživatele průměr s novým, přívětivým a přístupným grafickým rozhraním, které tehdy věci mnohem usnadňovalo. Tlačítko Start, hlavní panel a notifikace byly na svou dobu revoluční.

Windows 98 (1998)

V roce 1998 se objeví Windows 98 se značnými vylepšeními v oblasti grafiky, rozhraní navržené pro uživatele, kteří nevěděli nic o počítačích. S mnoha novými možnostmi, které výrazně zlepšují použitelnost.

Windows Me (2000)

Nejnovější verze systému Windows založená na systému DOS. Je to jeden z nejhorší verze prohlášení o námitkách.

Windows XP (2001)

Kdo by neznal Windows XP? Po 12 letech dosáhl 500 milionů uživatelů. Byla to první verze, která měla takový počet uživatelů a byl jeden z nejlepších. Škoda, že to v roce 2014 přestalo podporovat.

Windows Vista (2007)

Možná jedna z nejhorších verzí OS s bezpečnostní problémy, správa digitálních práv, hardwarové požadavky byly příliš vysoké a výkon nebyl dobrý.

obrazovka Windows

Windows 7 (2009)

Poté, co se objeví Vista, Windows 7, který by se do té doby stal nejlepší verze microsoftu. S přepracovaným rozhraním, pěkným faceliftem, optimálním výkonem pro většinu počítačů a spoustou skvělých funkcí to byl světlý bod v historii Microsoftu.

Windows 8 (2012)

Toho 25. října 2012 jsme obdrželi Windows 8 a jedna z nejhorších věcí, kterou společnost udělala, byla odstranit tlačítko Domů, něco, co vyvolalo spoustu kontroverzí. Naštěstí bylo možné tlačítko přidat pomocí velmi zajímavé aplikace, pak byla vydána verze, která tlačítko obsahovala. Ale škoda byla způsobena.

Windows 10 (2015)

Uplynuly tři roky a Microsoft vydal nejlepší verzi operační systém: Windows 10. Nemůžeme si stěžovat, protože je dokonale optimalizovaný ve všech směrech, ideální pro práci i hry.

Windows 11 (2021)

je Nejnovější verze operačního systému, oznámeného v červnu 2021, v tuto chvíli je stále ve fázi beta a spuštění pro širokou veřejnost bude na konci roku a bude zdarma pro všechny lidi, kteří mají Windows 10 a kompatibilní PC.

logo windows 11

Jaké byly nejlepší a nejhorší verze systému Windows?

Ačkoli to někdy závisí na vkusu každého člověka, existují verze, které v historii Windows vyčnívají, Windows 3 se dokázal postavit a čelit přímé konkurenci od společnosti Apple. Windows 95 byl také velký úspěch své doby, který byl mnohem více přístupný a přátelský s uživatelem.

V roce 2001 přišel systém Windows XP, který je považován za nejlepší aktualizaci své doby, a to natolik, že spuštění nové verze trvalo 6 let a i o 15 let později vláda Spojených států jej nadále používala v mnoha svých zařízeních.

A konečně, verze Windows 10 je jednou z nejvýraznějších, protože neměla žádné velké problémy a umožňuje uživateli intuitivně provádět více úkolů. Bylo to ideální pro domácí úkoly a studium, zejména v čas pandemie.

A v případě katastrof máme Windows Me, považovaný za jeden z nich nejhorší Windows v historii, byla vydána v roce 2000 a jen o rok později byla nahrazena skvělými Windows XP. Máme také Windows Vista, který, jak jsme již zmínili, měl vážné problémy se zabezpečením a rozhraním.

Něco velmi zvláštního v historii Microsoftu je, že vždy vydali verzi, která byla docela dobrá, a pak verzi, která byla úplným opakem.co můžeme očekávat další verze operačního systému Microsoft? Doufejme, že nebudeme muset řešit moderní Windows Vista.

Konečně, nyní, když jste viděli všechny tyto informace, měli byste se naučit, jak stáhnout a nainstalovat Windows 10 od začátku, tímto způsobem budete mít jeden z nejlepší operační systémy které existují.