Saltar al contenido

Jaký je seznam mezinárodních zkušebních norem ASTM? – Kompletní průvodce

15 de julio de 2022

The Index norem ASTMje regulován, řízen a byl vytvořen v únoru 1898 skupinou vedenou Charlesem Dudleym.

V obavách o zhoršení stavu vlakových tratí se domnívali, že by to mělo být jisté bezpečnostní a kvalitativní parametry v použitých materiálech.

V průběhu let, seznam norem ASTMPodobně se několikrát změnil název na ten, který má v současnosti.

ASTM neboli Americká společnost pro testování a materiály, také nazývaná ASTM International, se do španělštiny překládá jako Americká společnost pro testování a materiály.

Sada Materiálové normy ASTM byl aktualizován, stejně jako ostatní byly odstraněny nebo jsou považovány za zastaralé.

Znát nomenklaturu ASTM Je to velmi důležité. Jsou označeny písmenem a číslem, které jdou za sebou, a v některých případech jsou za pomlčkou zahrnuta poslední dvě čísla roku, ve kterém byla norma schválena.

Co je ASTM International a k čemu slouží?

ASTM v současné době má více než 12 tisíc dohod který by měl být aplikován po celém světě. Tyto dohody a normy umožňují a zajišťují lepší výrobu materiálů, které je třeba později použít ve více společnostech.

Od norem ASTM pro oceli až po plasty používané v hračkách, vše má své standard s požadavky. Například ASTM F963: „Standardní specifikace spotřebitelské bezpečnosti pro bezpečnost hraček“

Stejně jako existují normy OSHA pro používání elektřiny na pracovišti, existují normy i pro velké množství materiálů.

Během krize CoVid-19 ASTM bezplatně zveřejnila seznam požadované normy pro OOPněco jako informační a preventivní cedule v práci.

Po přečtení tohoto článku MiracomoSeHace se nemusíte bát! Nebude nutné hledat a seznam standardů astm v PDFzde najdete vše, co potřebujete.

ASTM standardy A až C

Stejně jako má OSHA normy bezpečnosti na pracovišti (jako je ISO 18001), ASTM mají svou vlastní nomenklaturu a zde je najdete zdarma.

A znamená železné a ocelové materiály, zatímco B neželezné kovové materiály. C se týká keramických, betonových a zděných materiálů.

Například můžete najít A34 – 06, který obsahuje praxe pro odběrové testy a získávání magnetických materiálů. Stejně jako A367-11 (2017), který uvádí metody studeného testu pro litinu.

O písmeno bmůže vás zajímat standard B9-76 (2017) e1, což je specifikace pro bronzové trolejové kabely, nebo B193-20, zkušební metoda pro měrný odpor elektricky vodivých materiálů.

Ze své strany v písmeno C Užitečný je C22-00 (2015), který udává specifikace pro omítku. Místo toho také najdete normy jako C76-20, které zahrnují specifikace pro železobetonové propustky, dešťové vpusti a kanalizační potrubí.

ASTM standardy E až G

Nyní najdeme písmena E, kterých se týkají různé předmětypřičemž F zahrnuje materiály pro specifické aplikace a G zahrnuje korozi, poškození a degradaci materiálů.

Například norma E84-20, která zahrnuje zkušební metodu pro vlastnosti povrchového hoření stavebních materiálů nebo místo toho E105-16, což je praxe pro pravděpodobnostní vzorkování materiálů.

součástí mezinárodních testů asmt s dělníky

Pokračujeme v abecedním pořadí a přicházejí pravidla od Fmezi nimi specifikace F44-16 pro metalické keramické povrchy.

Ze své strany, in písmeno Gexistují velmi užitečné normy a testy, jako je G69-20, což je zkušební metoda pro měření korozního potenciálu hliníkových slitin.

Na závěr připomínáme důležitosti všech těchto typů pravidel který jsme zmínili a obrovský seznam uvedený na webových stránkách ASTM, takže víte, pokud chcete naplánovat sbírku hraček pro děti, zkontrolujte, zda splňují tyto normy!