Saltar al contenido

Jaký je rozdíl mezi „otevřeným úvěrem“ a „uzavřeným úvěrem“ v účetnictví?

4 de agosto de 2022

V oblasti úvěrů existují různé způsoby, jak mohou věřitelé poskytovat půjčky svým dlužníkům. Obecně se tyto informace získávají od bank a je na nich, zda mají dva nejběžnější typy kredity: otevřené a uzavřené.

Můžete mít bankovní účet, který se počítá nebo má tento způsob připsání dlužníka, a chcete získat úvěrovou linku nebo účet ale nevíš který. Zde popíšeme dvě úvěrové linky, které pro vás mohou být možností.

Jaký je rozdíl mezi otevřeným a uzavřeným úvěrem?

Jeden z rozdílů spočívá ve slově, které každý z nich definuje: otevřené a uzavřené. Otevřené úvěry jsou ty, které se používají otevřeně a lze si půjčit peníze když se uživatel nebo vypůjčitel rozhodne jej vzítje to jako spořicí fond, kde se můžete uchýlit k naléhavým nebo nenaléhavým chvílím, samozřejmě bez podmínky spoření.

Uzavřený úvěr je naproti tomu dán v jediném okamžiku po schválení a peníze již patří dlužníkovi, který musí zaplatit ji v dohodnutých a stanovených splátkách v době vystavení úvěru, ale podmínkou je, že dlužník má již všechny peníze v rukou.

Dalším rozdílem, který je možná nejdůležitější, je připisovaná částka. The otevřené kredity obvykle nepřesahují 6000 půjčených eur. Opačný případ je uzavřený úvěr, jehož výše půjčená bude záviset na rozhodnutí banky, komu a za jakým účelem jej poskytne.