Saltar al contenido

Jaké jsou výhody a nevýhody veřejného nebo soukromého profilu na Instagramu?

17 de julio de 2022

Dnes v tomto článku budeme hovořit o tom, jaké jsou výhody a nevýhody máte veřejný nebo soukromý profil na Instagramu? A je to tak, že si tuto otázku obvykle klade mnoho lidí, ale neexistuje jediná odpověď, protože vše bude záviset především na motivu uživatele, který je přiměje rozhodnout se na základě faktorů, které jsou pro jejich konkrétní případ vhodnější.

Instagram je sociální síť, která má přibližně 700 milionů aktivních uživatelů, což z ní dnes dělá jednu z hlavních. Tato sociální síť má skvělé spojení mezi uživatelidíky svému dobrému designu, snadné interakci a zábavě, kterou má.

V rámci aplikace si můžeme vytvořit účet jak pro osobní, tak pro firemní použití, vytvářet bezplatné marketingové strategie prostřednictvím sociální sítě. Ale ať už je náš případ jakýkoli, máme možnost tento účet opustit soukromý profil nebo veřejný profil. Tento rozdíl v profilu s sebou přináší výhody i nevýhody, které v tomto článku zmíníme a vysvětlíme.

Výhody a nevýhody soukromého profilu na Instagramu

Abyste začali vidět pozitivní a negativní vlastnosti Z typů profilů na Instagramu si rozebereme soukromý profil. Tento typ profilu se liší od veřejného, ​​protože, jak už název napovídá, je soukromý. Jedná se o typ profilu, který má za cíl chránit soukromí uživatelů a omezuje některé funkce podle volby uživatele, který má svůj profil soukromý.

V případě Instagramu je nejrozhodnější akcí tohoto typu profilu ukázat obsah uživatele pouze jeho následovníkům, což jsou uživatelem akceptovány.

Jaké jsou výhody soukromého profilu na Instagramu?

Hlavní výhodou, kterou nám tento profil dává, je udržet náš obsah na očích těm, které máme rádi, což chránit naše soukromí. Kromě toho je užitečné vyhýbat se komentářům od lidí, kteří nám škodí, ať už z emocionálního, bezpečnostního nebo jakéhokoli jiného důvodu.

Jaké jsou nevýhody soukromého profilu na Instagramu?

Mnoho nevýhod, které má, ovlivňuje firemní účty na Instagramu. Pokud jste uživatel, který používá Instagram pro zábavu, nevýhody pro vás nejsou příliš významné. Pokud jej ale používáte jako firma nebo někdo, kdo se chce ukázat na sociální síti, tento typ profilu není ani zdaleka nejdoporučovanější.

Snižte rozsah a nepřitahuje pozornost nových sledujících tím, že nemají přístup k našemu obsahu, takže si budou myslet, že náš účet není skutečný, což je spam.

Výhody a nevýhody veřejného profilu na Instagramu

Jako poslední typ profilu máme veřejný profil. Od té doby je tomu naopak u soukromého profilu náš obsah je viditelný pro toho, kdo ho chce.

Obvykle jej používají ti, kteří chtějí mít větší expozici a jsou přítomni v obchodním plánu většiny společností, aby oslovili širší publikum.

aplikace na instagramu

Jaké jsou výhody veřejného profilu na Instagramu?

Veřejný profil nám dává tu výhodu, že náš účet osloví větší počet lidí objevíme se v sekci «Prozkoumat»., kde algoritmus Instagramu zobrazuje obsah podobný tomu, co člověk v poslední době hledá. Pokud se náš účet a naše interakce shodují se vkusem jiné osoby, objeví se náš účet v její sekci „Prozkoumat“.

V případě firem nebo podniků prostřednictvím Instagramu pro firmy můžeme přidat lepší možnosti kontaktu, klasifikace a statistiky, které lze prostřednictvím účtu použít pro studii trhu. Všechny tyto možnosti jsou možné z veřejného instagramového profilu

Jaké jsou nevýhody veřejného profilu na Instagramu?

Nevýhodou, kterou představuje, pokud nechcete, aby viděli váš profil, je povolení kdokoli má přístup k našemu obsahutakže nemáme kontrolu nad tím, kdo vidí náš obsah.