Saltar al contenido

Jaké jsou vlastnosti a rozdíly mezi statickou RAM a dynamickou RAM?

23 de julio de 2022

V dnešním článku si povíme, jaké jsou vlastnosti a rozdíly mezi statickou RAM a dynamickou RAM? Především musíme vědět Co je to paměť RAM? RAM je zkratka, která znamená Random Access Memory nebo ve španělštině paměť s náhodným přístupem.

Tato paměť je hardwarová to je ve všech počítačích, ve kterých jsou dočasně uloženy informace, díky čemuž počítač pracuje s různými informacemi současně, takže funguje dobře. Je třeba poznamenat, že když je zařízení vypnuto, všechny informace uložené v paměti RAM zmizí.

RAM je jednou z nejdůležitějších součástí elektronického zařízení. a používají se od roku 1969. S pamětí RAM jsou počítače rychlejší při provádění akce, ukládají data potřebná pro použití aplikace, která nakonec informace, které je třeba zpracovat, dodá datovému procesoru.

Můžeme říci, že RAM slouží jako prostředník pro informace, zpracování a ukládání dat bez následování vzoru, což usnadňuje přístup k nim a pracuje lépe. S touto kontextualizací, že jde o paměť RAM, můžeme plně vstoupit do dnešního tématu. Uvidíme vlastnosti, které tyto dva typy RAM mají, abychom konečně viděli rozdíly mezi nimi. Každý z těchto bodů zmíníme a vysvětlíme.

Charakteristika statické a dynamické RAM

Z hlediska fungování lze paměti RAM rozdělit do dvou typů, a to na statické nebo dynamické paměti RAM. Každý z nich nabízí určité zvláštnosti, Co s sebou přinášejí pro a proti?a dokonce může býtr manipulováno softwarem, aby bylo možné osvobodit se od zátěže a pracovat rychleji. Z tohoto důvodu níže budeme hovořit o těchto dvou typech pamětí RAM, vysvětlíme každý z nich a budeme sledovat pozitivní a ne tak pozitivní aspekty, které nám každá z nich nabízí.

Charakteristika statické paměti RAM

Prvním typem RAM, o kterém si povíme, je statická RAM. Hlavním faktorem, který charakterizuje statickou paměť RAM, je to má své báze na bistabilním obvodu se čtyřmi nebo šesti tranzistory které jsou zodpovědné za řízení toku elektrické energie. Další z jeho hlavních vlastností je skutečnost, že není nutné jej aktualizovat, protože informace jsou v této paměti uchovány, dokud nejsou přepsány.

Tento typ paměti RAM má výhoda rychlého používá se v částech paměti, kde je potřeba okamžitého načtení dat. Jedinou nevýhodou použití statické paměti je, že statická paměť zabírá více místa na paměťovém čipu, takže statická RAM je dražší než dynamická RAM.

Charakteristika dynamické paměti RAM

Druhým způsobem, jak lze rozdělit paměti RAM, je dynamická paměť RAM, která je jednodušeji tvořen pouze tranzistorem spolu s kondenzátorem. Dynamické paměti RAM lze opakovaně aktualizovat, pokud budou informace uchovávány po dlouhou dobu.

Přestože vyžadují méně místa než statické paměti RAM, mají nižší rychlost, ale díky tomu jsou dostupnější, pomáhá šetřit peníze těm, kteří to nepotřebují rychleji. Právě kvůli jejich ekonomice jsou běžnější ve většině počítačů.

Elektronická součástka

Jaké jsou rozdíly mezi statickou RAM a dynamickou RAM?

S vlastnostmi, které má každý z těchto typů RAM, vyvstává otázka: jaký je mezi nimi rozdíl? Můžeme na ni tedy snadno odpovědět ve třech bodech, kde je rozdíl pro nás jako uživatele nejpatrnější.

  • Prvním aspektem, kde se liší, je jejich cena, statická RAM má vyšší cenu, zatímco dynamická má nižší cenu.
  • Na druhou stranu statická RAM nám nabízí větší rychlost, dynamická RAM je nejméně rychlá.
  • Konečně v jeho použití Dynamické paměti RAM jsou běžnější, zatímco statické se používají ve speciálních kontextech.

Doufáme, že tento článek byl pro vás užitečný a poskytl lepší kritérium při nákupu jednoho z těchto dvou typů paměti RAM. Mezi nejúčinnější paměti RAM patří Corsair Vengeance RGB Pro.