Saltar al contenido

Jaké jsou rozdíly mezi Facebookem a Facebook Lite a který je nejlepší?

26 de julio de 2022

Sociální sítě stále více implementují do svých mobilních verzí více nástrojů, což, ačkoli to může mít velký pozitivní dopad na uživatelskou komunitu, má dopad na prostor, který zabírá na vašem mobilním telefonu.

To je důvod, proč se několik těchto sítí rozhodlo spustit verze své aplikace, které mají mnohem jednodušší rozhraní, a proto jsou lehčí. Zabírá méně místa na vnitřním úložišti a vyžadující méně RAM do vašeho telefonu, výsledkem je rychlejší a ostřejší.

Facebook a Facebook Lite

Takový je případ společnosti, kterou založil Mark Zuckerberg, Facebook. Toto je jeden z nejoblíbenější sociální sítě a používá se po celém světě s více než dvěma miliardami uživatelů. Jeho neustálý vývoj a implementace různých nástrojů z něj udělaly jednu z nejúplnějších sociálních sítí, jaké mohou existovat.

V roce 2015 byla spuštěna jiná verze této sociální sítě: Facebook Lite, aplikace s nižší spotřebou dat navržená s ohledem na regiony, jejichž rychlost mobilních dat nebyla dostatečně vysoká, aby bylo možné použít původní verzi.

problémy s výkonem

Navzdory propagaci této velké výhody a mít mnohem nižší hmotnost než původní aplikacemnoho uživatelů vyjádřilo svůj nesouhlas, protože při procházení zpráv sdílených jejich přáteli nebylo rozhraní dostatečně jasné.

důvěra a preference

Navzdory provozním problémům, které může Facebook Lite představovat, mnoho lidí preferuje používání této verze aplikace, která během pouhých dvou let překročila 200 000 uživatelů.

důvěra a preference

Facebook Lite a jeho výhody

V tomto smyslu a po výše uvedeném by některé z výhod, které můžete mít při používání Facebooku Lite, byly:

  • Nižší hmotnost než původní aplikacecož je výhodné pro nezahlcení vnitřní paměti vašeho mobilního telefonu.
  • Při práci s nízkorychlostním připojením má aplikace a mnohem nižší úroveň požadavků na datatakže vaše spotřeba bude poměrně nízká, pokud ji porovnáte s jinými aplikacemi.
  • Tato aplikace by mohla fungovat jako „vše v jednom“, aniž by bylo extrémně nutné stahovat doplňkové aplikace (jako je například Facebook Messenger, který má také verzi Lite).
  • Díky opraveným problémům s výkonem je toto rozhraní jednoduché okázalýtakže si tuto sociální síť užijete bez větších problémů.

Rozdíly mezi Facebookem a Facebook Lite

Při rozhodování, kterou z těchto aplikací si na svém mobilním zařízení ponechat, je nutné provést srovnání, abyste věděli, jaké jsou nejlepší aspekty jednotlivých aplikací Facebooku a také nástroje, které mohou nebo nemusí mít pro lepší výkon. V tomto smyslu:

  • Hmotnost: Tento aspekt je jedním z nejvýraznějších, a proto byl referenčním bodem v celém tomto článku… ale rozdíl je prostě propastný. Velikost původní verze aplikace Facebook je 54 MB, zatímco verze Lite jen 1,6 MB.
  • Multimédia: Facebook Lite jako jedno z opatření pro úsporu datové spotřeby neumožňuje přehrávání multimediálního obsahu přímo z vaší Timeline jako původní aplikace. V tomto případě je režim celé obrazovky jediným způsobem, jak můžete přehrávat videa sdílená vašimi kontakty.
  • doplňujePoznámka: Jak je uvedeno výše, Facebook Lite funguje jako all-in-one aplikace, která vám umožňuje používat Facebook chat, aniž byste si museli stahovat aplikaci Messenger, což v původní aplikaci není možné.
  • časy nabíjení: Navzdory menší spotřebě dat může být doba načítání ve Facebooku Lite mnohem kratší než u původní aplikace Facebook, takže byste neměli zoufat při prohlížení videí ve větších velikostech nebo při přehrávání videí.