
Žijeme v digitální době, kde velkou část našich životů prožíváme digitálně, to znamená prohlížení obsahu na sociálních sítích, ať už je to Instagram, Tik Tok nebo Facebook. S vědomím toho by jedním z cílů společností měla být dobrá digitální přítomnost a je běžné, že společnosti ve všech oblastech mají účet na hlavních sociálních sítích používaných jejich cílovou skupinou.
Celá tato přítomnost má cíl, kterým je prostřednictvím digitálního marketingu, prodávat více produktů pomocí sociálních sítí, ale také jak můžete mít dobrou přítomnost, co se stane, když budu mít špatnou reklamu na sociálních sítích? To může mít pro naši značku řadu nevýhod.
Zaměříme se na špatnou publicitu, kterou lze uplatnit ve všech komunikačních médiích mimo sociální sítě, s přihlédnutím k televizi, která, přestože je konvenčním komunikačním médiem, je firmami stále využívána. má velký vliv na veřejnost.
Nevýhody špatné reklamy
Mnohokrát jsme slyšeli frázi „žádná reklama není špatná“, ale je tomu skutečně tak? Tady vám říkáme ne. Navíc špatná reklama může značku postavit do velmi špatného světla, zanechávají škody, které mohou trvat roky. To platí pro všechna média, a pokud té frázi stále věříte, zde vám ukážeme nevýhody špatné reklamy.
Může to s sebou přinést ztrátu sebevědomí
Pokud slib nedodržíme, můžeme ztratit důvěru mnoha lidí. A jde o to, že nejen ztrácíme důvěru ze strany klientů, ale i partneři a zaměstnanci přestávají značce důvěřovat. Může to trvat roky, než znovu získáme vaši důvěru.
To může být způsobeno nedopatřením, kdy je některá služba přehnaná, což vede ke zklamání vůči značce.
pokles prodeje
Výjimkou jsou firmy, kterým se po špatné reklamě podaří navýšit tržby, to se většinou děje u málo známých firem, které jsou osvětleny špatnou reklamou, ale z dlouhodobého hlediska ztěžuje růst přímým snižováním tržeb. A to se firmám ve většině případů stává
Poškozuje vnímání značky
důsledek špatné reklamy, zákazníci mají negativní vztah ke značceTo se propojuje s předchozím bodem a pomáhá snižovat prodeje v určitém časovém období. Pokud mají naše produkty chyby a musí být staženy, může to znamenat, že se spotřebitelé budou značce po určitou dobu vyhýbat.
Slavné příklady špatné propagace
Existuje příklad špatné publicity prováděné ve velkém měřítku a jediný způsob, jak ji šířit ve velkém měřítku, je, když pochází od velké společnosti, jako je Pepsi. V roce 1992 vyhlásil soutěž o najít číslo 349 v jedné z lahví Pepsi by vyhrál ekvivalent 40 000 dolarů.
Omylem bylo na 800 000 lahvích vytištěno toto číslo, takže když Pepsi odmítla zaplatit za každou, rozzlobení lidé zaútočili na sídlo společnosti a kamiony. zanechává Pepsi miliony dolarů ve ztrátěžaloby za podvod a diskreditaci na Filipínách.