Saltar al contenido

Jaké jsou nevýhody a výhody psychometrických testů při náboru?

1 de agosto de 2022

Nábor zaměstnanců pro společnost je důkladný proces, ve kterém je třeba zvážit mnoho aspektů každého kandidáta. K tomu se často používají psychometrické testy. Ale víte, Nevýhody a výhody psychometrických testů při náboru nových zaměstnanců?

Během procesu náboru personálu pro společnost je to nezbytné měřit schopnosti a schopnosti každého kandidáta, protože znalost dovedností zaměstnanců je nezbytná pro úspěch společnosti. Právě v těchto případech jsou psychometrické testy pro nábor vysoce relevantní.

Jaké jsou výhody a nevýhody psychometrických testů pro nábor zaměstnanců?

V této části si povíme o výhodách a nevýhodách, které mohou psychometrické testy nabídnout při náboru lidí do zaměstnání. Pamatujte, že aby byly výsledky spolehlivé, musí být test proveden správně.

Výhody použití psychometrických testů při náboru

  • Získané výsledky zvýrazní důležité detaily kandidáta to je třeba vzít v úvahu, abyste věděli, zda se hodíte pro práci, kterou chcete získat, nebo ne. Je třeba mít na paměti, že v konečném důsledku je rozvoj lidských zdrojů ve firmě nezbytný pro její úspěch.
  • Odhalují aspekty kandidáta, který by byl velmi těžké posoudit pouhým přečtením vašeho životopisunebo i při klasickém pracovním pohovoru.
  • Během pracovních pohovorů může uchazeč odpovídat na otázky neupřímně a snažit se tazatele potěšit. S psychometrickými testy můžeme na tuto zaujatost zapomenout a filtrovat spravedlivěji žadatelům.
  • Pokud použijete prověřování kandidátů spolu s jejich životopisem, mohlo by to znamenat méně času promarněného na pohovorech, které pro organizaci nic neudělají.

Nevýhody psychometrických testů

  • Psychometrické testy jsou obvykle dlouhé a velmi zdlouhavé na provedení. Z tohoto důvodu často uchazeči nevěnují dostatečnou pozornost tomu, aby rychle reagovali a pokračovali v náborovém procesu.
  • Pokud to není provedeno správně, může být obtížné interpretovat výsledky. Personalista by mohl skončit zmateně, a proto by si na pozici nevybral nejoptimálnějšího člověka. Ve skutečnosti je v mnoha případech nutná osoba, která je výhradně odpovědná za hodnocení výsledků, což může pro společnost znamenat dodatečné náklady.
  • nějaké testy nejsou vysvětleny tím nejvhodnějším způsobem, takže uchazeč nerozumí tomu, co se po něm žádá. Z tohoto důvodu může kandidát, který se skutečně ukáže jako velký potenciál pro pozici, o kterou se uchází, ztratit své skóre.

Doufáme, že s informacemi v tomto článku dokážete vyvážit výhody a nevýhody psychometrických testů při náboru. Pamatujte, že rozhodnutí, zda je aplikovat, nebo ne, může změnit základy organizační struktury vaší společnosti, proto vám doporučujeme, abyste je dobře analyzovali.