Saltar al contenido

Jaké jsou nejpoužívanější formáty videa na WhatsApp? Které jsou kompatibilní?

25 de julio de 2022

V dnešní době je komunikace elektronickými prostředky velmi běžná, a proto bylo vytvořeno mnoho aplikací, tzv celosvětově nejpoužívanější je WhatsApp. A jeden způsob, jak vyjádřit, co cítíme prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv, je posílat nám videa, která se snažíme posílat v kvalitě a dobrém rozlišení.

Samozřejmě to někdy představuje výzvu, při některých příležitostech musíme hledat řešení v aplikacích nebo jaký obsah můžeme poslat.

Někdy se ale neocitneme v dilematu, jak to udělat, protože se to snažíme poslat a ono nám to říká, formát videa, který máme, není kompatibilní A to nás frustruje. Aby se vám to ale nestalo, přinášíme vám pár návrhů, jak na to a jaké typy videoformátů jsou kompatibilní.

Jak odesílat a přijímat video a jaké formáty jsou podporovány

Mít čas používat Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp Určitě už známe obvyklý způsob, jak na to, ale pojďme si ho zopakovat, abychom si osvěžili paměť. Pro odeslání videa otevřeme aplikaci a vyhledáme kontakt, kterému jej chceme poslat, klikneme na ikonu fotoaparátu, pořídíme záznam a zbývá jen kliknout na tlačítko odeslat, aby mohl druhý Užij si to.

Máme také snadný způsob, jak to udělat, a pokud už máme video v mobilu, hledáme ikonu fotoaparátu, která je na pravé straně textového pole našeho mobilu, vytvoříme klip, otevře se galerii, hledáme video podle našich preferencí, vybereme ho a odešleme, tímto způsobem sdílí okamžik štěstí. Pokud ale chceme poslat video ze sociální sítě, jako je Facebook, je to velmi snadné.

Než tak učiníte, vyvstává otázka, jaký typ formátu je kompatibilní s naší aplikací pro zasílání zpráv WhatsApp, zde jsou některé formáty: MP4, AVI, 3GP, MKV.

I to je dobré brát v potaz délka videa by neměla být delší než tři minuty a o velikosti 16 MB. Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu, jsou kodeky pro audio i video, pro audio kodeky se doporučují: ACC nebo AC3, pro video kodeky: H.264 nebo MPEG-4.

Poslední doporučení, pro odesílání videí přes WhatsApp je lepší použít formát mp4 protože je to dostupnější a můžeme do něj převést všechna videa, která nejsou kompatibilní. V další části vám řeknu, které aplikace jsou dobré pro kompresi videí, aby při odesílání neztrácely tolik na kvalitě.

Převádějte a komprimujte videa, aby byla kompatibilní s WhatsApp

Někdy chceme posílat videa, která jsou velmi těžká a chceme to udělat, protože se nám líbí jejich obsah a chceme, aby si to užil i někdo, koho milujeme.

Whatsapp videa lze zkomprimovat a odeslat

K tomu je to velmi důležité sdělte jednoduchý a snadno použitelný převodníkpokud na svém mobilním zařízení žádné nemáme, mohli bychom je vyhledat v Obchodě Play, doporučujeme tuto aplikaci aktualizovat, nebo můžeme přejít do vyhledávače Google a najít tu nejvhodnější, v tomto okamžiku převod videí, aby byla kompatibilní, vždy existují různé možnosti, které můžeme použít

Zatím jsme mluvili o posílání videí, ale co dělat, když jste to vy obdržíte komprimované videonejdůležitější je najít způsob, jak jej dekomprimovat.

Když používáme web WhatsApp, říkají nám, že můžeme poslat video jakékoli velikosti, ale nevěřte na mýtyvše zde vysvětlené, je použitelné i v této možnosti, kterou si stáhneme do počítače.