Saltar al contenido

Jaké jsou nejnovější aktualizace systému Windows 10 a jak je stáhnout ručně?

21 de julio de 2022

Operační systém vyvinutý společností Microsoft známý jako Windows je nejstahovanějším softwarem na světě, v současnosti je nainstalován na více než 900 milionů zařízeníkterý má také velký počet aktualizací od Windows 1 až po aktuální Windows 10, přičemž poslední z nich se stále vyvíjejí aktualizace s novými funkcemi pro uživatele.

Společnost Microsoft vydává každý měsíc záplaty a aktualizace systému Windows, ve kterých jsou provedeny opravy stávajících problémů v předchozích verzích nebo zabezpečení, obvykle se tyto aktualizace provádějí prostřednictvím Windows Update aplikace nainstalovaná ve výchozím nastavení v našem počítači, aby nás informovala o nejnovějších aktualizacích systému.

Windows Update, přestože pochází ze samotného systému Windows, ne vždy plní svou funkci neprovádí ani neoznámí o aktualizaci z důvodu nedostatku připojení k internetu.

Pomalý internet nebo dokonce chyba nalezená v samotné službě Windows Update, která nás nutí hledat jiné způsoby, jak získat nejnovější aktualizace publikováno našeho Windows 10. Dále vám ukážeme, jak stáhnout aktualizace Windows 10 ručně.

Vše o nejnovějších aktualizacích Windows 10 a o tom, jak je stáhnout ručně

Windows 10 neustále vyvíjí aktualizace pro optimalizovat své funkce a více se přizpůsobit svým uživatelům, S nejnovějšími novinkami v aktualizacích Windows 10 budete moci:

  • Vyberte si svou oblíbenou barvu operačního systému

Chcete-li vybrat barvu systému, přejděte do části přizpůsobení v nastavení počítače a poté klikněte na „barvy“, kde si můžete vybrat barvu podle svých preferencí a také si můžete vybrat světlý režim nebo tmavý režim.

  • Lupu můžete přikázat, aby přečetla text nahlas

Pro aktivaci této funkce stačí stisknout tlačítko klíč windows na klávesnici spolu se znaménkem plus (+) a poté stiskněte tlačítko, které říká čtěte odtud a vyberte text, který chcete přečíst, poté stiskněte tlačítko přehrávání.

  • Přístup k nastavení oznámení z hlavního panelu

Pro přístup k této části otevřete hlavní panel a v pravém horním rohu klikněte na tlačítko «spravovat upozornění» pro vstup do nastavení upozornění.

  • Upravte ukazatel na obrazovce

Pro přístup k možnostem ukazatele klepněte na ikona okna umístěnou v levém dolním rohu a poté v nastavení, poté vyhledejte možnost kurzory a ukazatele v rámci usnadnění a vyberte možnosti, které chcete nakonfigurovat.

rozhraní Windows

Jak stáhnout aktualizace Windows 10 pomocí katalogu Microsoft Update?

Katalog Microsoft Update nám nabízí obsah počtu vytvořených aktualizací Windows, kde budeme muset hledat verzi Windows, ze které potřebujeme stáhnout aktualizaci, ve vyhledávací liště stránky, v tomto případě verzi Windows 10pokud máme aktualizační nebo opravný kód, můžeme jej zadat, abychom našli přesně verzi, kterou je třeba stáhnout.

Jak stahovat aktualizace systému Windows 10 ručně pomocí aplikací třetích stran?

Chcete-li aktualizovat operační systém Windows 10 ručně, můžeme také přejít do jedné z aplikací, které vám ukážeme níže:

WSUS Offline Update je program, který nám umožňuje stahovat aktualizace systému Windows, aniž bychom museli mít přístup k a připojení k internetua navíc si tento program můžeme stáhnout zdarma.

Abychom si mohli stáhnout aktualizace systému Windows, musíme soubor po stažení rozbalit, poté jej musíme nainstalovat spuštěním souboru Generátor aktualizací a vybrat verzi Windows, kterou chceme stáhnout, a dokonce nám dává možnost uložit stažené aktualizace na paměťové zařízení USB nebo CD/DVD.

Tato aplikace funguje jako přenosný software, kde po jejím stažení a následném rozbalení ji musíme otevřít a vybrat verzi Windows, kterou chceme nainstalovat, poté zaškrtnout políčko, které se objeví vedle aktualizace a nakonec stisknout tlačítko. Stažení.