Saltar al contenido

Jaké jsou nejlepší typy základních desek pro notebooky a počítače? – Konečný průvodce

27 de julio de 2022

Počítače, stejně jako mnoho nástroje elektronika, mají různé speciální nástroje, které jsou součástí jejich hlavního funkčního systému, tedy jejich operačního systému. Mezi tím můžeme vyzdvihnout základní desky, které umožňují přístroj propojit s každým modulem nebo hardwarovou deskou, aniž by došlo k nekompatibilitě při jejich provozu.

Vzhledem k tomu, že jde o důležitou součást, musíme se dobře rozhodnout, jaké typy desek a jak se přizpůsobí našemu zařízení. To vše kvůli skutečnosti, že byste měli vědět, že každý model určuje, jak jej nainstalovat do počítače.

Zde vám chceme poskytnout různé tipy a správné popisy, abyste mohli vybrat nejlepší typ základní desky pro notebooky a počítače.

Vnitřní vlastnosti základní desky

 • podpora mikroprocesorů

Základní deska má obecně typ patice, která je určena pro velmi specifický mikroprocesor. To pomůže určit, jaký je fyzický stav procesor amd které na něj lze nainstalovat.

Stejně tak to pomůže určit, který model je mikroprocesory které lze použít s tímto typem modelu základní desky.

 • Velikost základní desky nebo samotný tvarový faktor

Základní desky obecně přicházejí ve třech formách tradičním způsobem: ATX, micro-ATX (mATX) a mini-ITX.

Každý z nich pomáhá definovat konkrétní rozměry desek plošných spojů základních desek. Fyzická velikost má však několik důsledků pro počet portů a slotů, které jsou integrovány.

 • Přečtěte si o typu architektury paměti RAM

Čipová sada obvykle hraje přímou roli při výběru procesoru, který lze použít s a základní deska. Čipová sada rovněž hraje určující roli z hlediska rychlosti paměti.

Na druhou stranu velikost základní desky a počet slotů, které má, pomůže určit množství paměti RAM, kterou lze zvýšit nebo nainstalovat do zařízení.

typy pc základen

Top z nejlepších základních desek nebo základních desek pro notebooky a počítače

Základní desky AMD Ryzen: Gigabyte B450M DS3H

 • Kompatibilní s AMD 3rd Gen Ryzen / 2nd Gen / 1. Gen Ryzen / 2. Gen Ryzen s grafikou Radeon Vega / Ryzen 1. generace s Radeon Vega Graphics / Athlon s grafickými procesory Radeon Vega
 • Dvoukanálové DDR4 bez ECC bez vyrovnávací paměti, 4 DIMM
 • Porty HDMI, DVI-D pro více displejů
 • Ultra rychlý PCIe Gen3 x4 M.2 s PCIe NVMe a podpora SATA Vysoce kvalitní zvukové krytky chráněné proti šumu s LED diodou pro oddělení zvuku
 • RGB FUSION podporuje RGB LED pásky v 7 barvách

Tento produkt je navržen pouze za účelem podpory pouze 1., 2. a 3. generace procesorů AMD Ryzen, konkrétněji těch z generace až po Ryzen 7, které mají také grafiku AMD Radeon Vega. To vše, pokud již máme jeho zadní panel konektorů HDMI Y DVI-D za účelem integrace grafiky a potenciály stejného.

Základní desky Intel LGA1151: Gigabyte B360M D3H

 • Podporuje procesory Intel Core 8. generace
 • Dvoukanálová DDR4 bez ECC bez vyrovnávací paměti.
 • Nový hybridní digitální PWM design.

Tato základní deska Gigabyte B360M D3H je známá jako verze Intel Gigabyte B450M DS3H, to vše díky prezentacím a charakteristikám, protože jsou velmi podobné tomu, jak je v tuto chvíli vidíme. je to talíř Micro-ATXkterý má podobnou úpravu jako AMD, navíc s LED osvětlením přímo v audio oblasti.