Saltar al contenido

Jaké jsou nejlepší obchodní pozdravy pro obchodní dopisy? – Příklady

23 de julio de 2022

Jedním z klíčů k psaní efektivních obchodních dopisů je v prvé řadě zahrnout do něj vhodné oslovení, které potěší příjemce dopisu, což je skoro jako psaní profesionálního motivačního dopisu. Za tímto účelem existují určité typy speciálních pozdravů, které se používají v obchodních dopisech a které jsou velmi dobré pro pozitivní účinek na ty, kteří je dostávají. Pokud chcete vědět, jaké jsou tyto pozdravy, čtěte dál Jaké jsou nejlepší obchodní pozdravy pro obchodní dopisy? – Příklady.

Jak pozdravit v obchodním dopise?

Bez ohledu na to, komu je dopis určen nebo o jaký typ obchodního dopisu se jedná, pravdou je, že s pozdravem se můžete nenápadně pokusit dosáhnout svého cíle, protože srdečnost a respekt Téměř nikdy nezůstanou bez povšimnutí.

Samozřejmě, když oslovujete obchodní dopis, musíte mít určité aspekty zájmu, které ovlivňují celkový vzhled dopisu, mezi ně patří:

  • V závislosti na tom, kdo je příjemcem dopisu, existují různé pozdravy nebo jazyk používaný k pozdravu, který lze implementovat, nicméně pozdravy jako např. «Vážený pane»«Vážení zákazníci», «Vážení přátelé», «Odhadovaný dodavatel», «Vážení zákazníci, dodavatelé, přátelé», «Vážený pane» atd.
  • Také, pokud chcete svému obchodnímu dopisu dodat více elegance a formálnosti, můžete vynechat běžné zkratky jako pan, pan, paní a podobně, aby váš dopis vynikl, protože prokazují zdvořilost a úctu.
  • Velmi důležité je také podívat se na roli, kterou hraje příjemce resp titul, který máprotože pokud například obžalujete někoho, kdo je lékař nebo absolvent, přidání tohoto titulu do pozdravu může odrážet vaši hlubokou úctu k této osobě, což ho může potěšit

Jaké jsou nejlepší obchodní pozdravy pro obchodní dopisy? – Příklady

Úvodní pozdravy: Jméno známé i neznámé

Znáte jméno osoby nebo osob, kterým dopis pošlete, a také jejich pohlaví a povolání nebo pozici a zahrnutím všech těchto informací do pozdravu dopisu bude vypadat profesionálněji.

Pokud znáte jméno svého příjemce, můžete pozdravit následujícími způsoby: «Vážená paní/pan (jméno příjemce)«, «Vážený pane (jméno příjemce)». Pokud v dopise uvedete titul jako «Dr.» nebo «Lic.», měli byste tak učinit pouze v případě, že se příjemce dopisu identifikuje s touto třídou tituly.

Na druhou stranu, pokud neznáte jména příjemců dopisu bez ohledu na to, jak usilovně jste se jej snažili prozkoumat, můžete použít různé pozdravy, které přinesou vám profesionalitu na vizitku.

V případě, že neznáte jméno, ale znáte pohlaví toho, kdo dopis obdrží, můžete zadat „Vážený pane / paní«,»Vážení pánové«, nebo podobně. Na druhou stranu, pokud neznáte jak jméno, tak pohlaví těch, kteří dopis dostanou, můžete napsat,» Vážené dámy, vážení pánové «Komu se to může týkat», «Vážený pane popř. madam“, mimo jiné.

Závěrečné pozdravy: neformální a formální

Záleží na obsah dopisu, nemusí to být tak formální, takže můžete pozdravit na závěr nebo na rozloučenou následujícími způsoby: „Děkuji“, „Velmi děkuji“, „S uznáním“, „S pozdravem“ atd. Jak vidíte, jsou to trochu ležérnější pozdravy, ale bez ztráty úcty k obdarovanému a samozřejmě i profesionality, kterou musíte prokázat.

Pro formálnější uzavření, které je v souladu se zbytkem obchodního dopisu, závěrečné pozdravy musíte projevit velkou úctu a hodně zdvořilosti vůči příjemci (příjemcům) dopisu, jak by tomu bylo u jiných typů dopisů, například při psaní žádosti, abych uvedl příklad.

osoba počítač napsat obchodní dopis pozdrav

Můžete použít pozdravy jako «S pozdravem», «S pozdravem», «S pozdravem», «Srdečně», «Srdečně zdravím», «Aniž bych řekl víc, loučí se.»..“ a podobné možnosti, které vyjadřují vzdělání a profesionalitu.

Formální pozdravy v angličtině

Pokud se chystáte napsat obchodní dopis v angličtině a nevíte, jaký druh pozdravu můžete použít, nebudete muset hledat slovník nebo překládat texty z angličtiny do španělštiny nebo naopak, můžete dopis začít jako tento:

  • Vážený pane
  • Milá paní
  • Vážený pane (vážený pane)
  • Milá paní.
  • Vážený pane. [apellido] (Vážený pane [apellido])