Saltar al contenido

Jaká je nejlepší aplikace pro nevidomé nebo slabozraké pro Android a iPhone?

22 de agosto de 2022

S přibývajícími léty nás technologie stále více překvapují, tentokrát vstoupíme téma inkluze mnoha lidí, kteří mají nějaké postižení, ať už získané nebo genetické, konkrétně těch, kteří jsou nevidomí nebo slepí, nebo kteří nemají zrak.

To vedlo k vývoji aplikací, které jsou určeny pro použití těmito lidmi, protože poskytují velmi užitečné nástroje pro každodenní život a některé úkoly usnadňují a zpřístupňují. Zde uvádíme některé z nejpoužívanějších aplikacíje vhodné si udělat seznam, aby aplikace jednotlivě neměly k tomuto účelu obecně všechny nástroje.

Čtečky obrazovky pro nevidomé

odmlouvat

Tato služba je standardně nainstalována na většině Androidů, kde můžete aktivovat nebo deaktivovat Talkback, v podstatě nám poskytuje hlas, který čte veškerý obsah, který je na našich obrazovkách, tímto způsobem umožňuje uživateli zůstat informován o tom, co se děje kolem něj nebo vyhledávat informace z vlastního mobilního telefonu.

hlasový projev

Další aplikace, která pomáhá přečtěte si obsah na našich obrazovkáchpouze se tentokrát jedná o aplikaci, která se nachází výhradně na iOS zařízeních, v podstatě má stejné funkce jako ta předchozí.

Rozpoznávání obrazu pro nevidomé nebo zrakově postižené osoby

BeMyEyes

Jde o aplikaci dostupnou na Androidu i iOS, která ke splnění své funkce potřebuje přístup k internetu, což není nic jiného než druh sociální sítě, kde pomáhají vidoucí dobrovolníci. identifikovat prostřednictvím videochatu, co jsou objekty, texty a dokonce pomáhat při pohybu po ulicích.

klepnout klepnout vidět

Stejně jako předchozí i tato aplikace pomáhá nevidomým lidem, ale tato v podstatě pomáhá detekovat blízké předměty. Je navržen tak, aby fungoval na zařízeních Android i iPhonech. V podstatě stačí, aby dotyčný uživatel vyfotografoval objekt směrem k objektu a ten bude spolu s ústním popisem identifikován zařízením.

Tento nástroj může být velmi užitečné v případech, jako je identifikace bankovek, objektběžná domácnost kašle nebo dokonce identifikuje barvu oblečení, které si chcete ten den vzít.

Lazzus

Před pár lety se tato aplikace dostala do povědomí světa, ale je jasné, že není příliš známá, alespoň tak je tomu u lidí bez handicapu. Tato aplikace je vytvořena pro pomoci v autonomii nevidomých. To zvyšuje jejich sebevědomí a sebevědomí. Naštěstí pro mnohé je tato aplikace dostupná pro Android a iPhone.

Tato aplikace je navrženy tak, aby vytvořily sluchové zorné pole; kde mohl detekovat od přechodů ulic k blízkým přechodům pro chodce, a to pomocí Google a Open Street Data. Má plně přizpůsobitelného asistenta a dokonce i možnost, která ukazuje, kde se nacházíte při cestování veřejnou dopravou.

Navigace a interakce pro nevidomé

slepý průzkumník

Toto je zcela bezplatná aplikace určená pro zařízení iOS i Android. To využívá GPS, které jsme my nabídne smyslového průvodce prostřednictvím 3D zvukůprostřednictvím kompasů a tras, které lze stáhnout z internetu.

aplikace pro nevidomé na android a iphone

Kromě nich nám ale nabízí možnost požádat o pomoc příbuzného, ​​a to zasláním textové zprávy s přesnou polohou daného uživatele. Samozřejmě, i když je tato aplikace docela životaschopná, Nemělo by nahrazovat používání holí nebo vodicích psů.

zpět Braillovo písmo

Jedná se o aplikaci, kterou lze snadno najít na Google Play, protože je exkluzivní pro Android až dosud; Obecně nám tato aplikace pomáhá používat naše zařízení kombinací hlasu a Braillova písma. Dá se tedy říci, že jde o jakýsi most mezi braillským displejem a vaším zařízením, ty jsou běžně propojeny přes bluetooth.

Veškerý obsah zobrazený na obrazovce, přejdou na obrazovku Braillova písma; což umožňuje plynulejší interakci s uživatelem a kybernetickým světem. Umožňuje také psaní v různých aplikacích díky braillským klávesnicím.