Saltar al contenido

Jak zvýšit rychlost mých řešení Smart TV a možné příčiny

19 de julio de 2022

Smart TV jsou v současné době hodně vidět, protože nabízejí možnost mít trochu aktuálnější televizi. Tedy toto má za úkol přinést do vašeho televizoru nové funkce které s vaší starou televizí nemá. Jinými slovy, jak říkají smartphonům, jednalo by se o chytrou televizi.

Mít v televizi jen možnosti kanálů je často nuda, jednoho dne už o ni nemáme stejný zájem, takže existuje možnost udělat ze staré televize Smart TV s Androidem. Taky, umožňuje prohlížet obsah ze sítěprostřednictvím internetu přistupovat k více aplikacím.

V podstatě slouží k mít více zhlédnutí videa, hry, filmy a také zlepšuje naši zábavu a komunikaci. Na těchto Smart TV si můžete také vytvořit účet Netflix, protože prostřednictvím něj můžete také sledovat a využívat svůj účet na maximum.

Ale protože ne všechno je tak, jak často chceme, může se to trochu zpomalit a to je místo ukážeme vám řešení, které potřebujete. Nemusíte tak věčně čekat, až váš Smart TV provede funkce, které potřebujete.

Co je příčinou pomalé odezvy?

Hlavním důvodem, proč pracují pomalu, je obvykle skutečnost, že aktualizace aplikací, které přicházejí ve vašem systému, vyžadují stále více zdrojů, pokud váš model Smart TV není model poslední generace, je pravděpodobné, že tyto aktualizace způsobí vaše zařízení začne časem pracovat pomaleji.

Metody pro zvýšení rychlosti vaší Smart TV

První věc, kterou bychom měli vědět, je, že se to stane, protože po chvíli aplikace žádají o aktualizace Naše TV tedy nemá vždy tolik kapacity, takže funguje přerušovaně, důležité je, že tyto mají i operační systém.

V podstatě aktualizace softwaru nám pomáhají zlepšovat chyby zařízení, z tohoto důvodu by to byla metoda, jak zrychlit vaši Smart TV. Chcete-li aktualizovat software televizoru, musíte být připojeni k internetové síti.

Doporučuje se to provést také pomocí síťového kabelu, pokud váš televizor nemá aktualizace. pak musíšstáhněte si nějaké soubory a přeneste je do televizoru a přístup k aktualizacím.

V branži seženete i Android TV Boxy, které vám také pomohou zrychlit vaši Smart TV. Tímto způsobem můžete použít tyto metody, které Pomohou vám zlepšit rychlost.

Jak rychlost internetu ovlivňuje mou televizi?

Nejčastější věcí při velmi pomalém připojení k internetu je, že se vaše Smart TV spustí dochází k přerušením přehrávání obsahu které vidíte, stejně jako ta otravná pomalost načítání nabídek a veškerého rozhraní systému, které má nainstalované. Díky tomu není váš zážitek, když jste před obrazovkou, úplně příjemný.

Připojte internet přes ethernetový kabel

ethernetový kabel

Smart TV vyžadují značně velkou šířku pásma Chcete-li nám zajistit optimální výkon a chcete-li plynule sledovat obsah, který vás nejvíce baví, je jednou z nejlepších možností, kterou si můžete vybrat, připojit zařízení k internetu prostřednictvím kabelového připojení.

Tímto způsobem budete moci využít veškerou dostupnou šířku pásma pro streamování. Pokud má vaše Smart TV kartu Gigabit Ethernet zážitek se výrazně zlepší, nebudete mít problém s přehráváním obsahu, který chcete vidět.

použijte zesilovač signálu

Pokud vaše Smart TV nemá ethernetové připojení, pak nejlepší možností, jak zlepšit vaše připojení, by bylo nainstalovat zesilovač signálu, toto zařízení udělá fungovat jako most mezi oblastí, kde máte dobré internetové pokrytí, a oblastí, kde jej chcete zlepšit. Použití stejného názvu sítě, stejného klíče a je velmi snadné jej nakonfigurovat.

Musíte vybrat nejlepší umístění pro toto zařízeníprotože to způsobí, že se internetový signál dostane k vaší Smart TV s lepším výkonem, ale také požadavky, které provedete prostřednictvím nabídky vaší Smart TV, jsou zachyceny zesilovačem a odeslány do vašeho routeru.

Vylepšete připojení k internetu na vaší Smart TV

V době, kdy jsme plní tolika technologických pokroků, máme tendenci jich mít mnoho zařízení, která musí být připojena k internetu a z tohoto důvodu má vaše Smart TV tendenci být velmi pomalé. Jednou z věcí, které vám mohou pomoci zlepšit připojení, je optimalizace routeru.

První věc, kterou byste měli udělat, je jít a zkontrolovat konfiguraci, abyste zjistili, zda je vše v pořádku, a stejným způsobem to ověřit nepoužívají stejný kanál přes stejný router, který máte doma a tento velmi pomalý postup.

muž ovládající smart tv telefonem

Dalším bodem, který byste měli znát, je vzdálenost, snažte se zajistit, aby vaše internetové zařízení nebylo tak daleko od vašeho televizoru, pokud má tendenci přicházet s menší kapacitou. Je lepší mít náš internet ve středu domova, kde jste.

Tímto způsobem získáte lépe manipulovat s nástroji a také mají lepší dosah při připojení k síti. Vyvarujte se také tomu, aby byla v blízkosti jiná zařízení.

Funkce Smart TV

Dnes mnozí volí tento nástroj pro jeho funkce, můžete procházet internet, sledovat filmy a dokonce je nahrávat. Další funkcí je, že můžete režim sdílení obsahu médií. Něco, díky čemu to hodně vyniká, je to, že můžete sledovat kanály online.

můžete stejným způsobem Stahovat videa, nabízí mnoho nástrojů. V mnoha případech lidé také raději využívají tuto modalitu, protože často platí vysoké ceny a nedostanou službu, kterou chtějí, ale Smart TV jim všechny tyto nástroje nabízí.

Nejlepší ze všeho je, že je to jako mít domácí kino, někdy prostě chceme sdílet s rodinou a přáteli, ale nemáme potřebné peníze, takže se můžeme rozhodnout sledovat filmy doma. Jeho hlavním cílem je zábava.

Dnes je na trhu mnoho zařízení a všechna pro různé použití, ale jisté je, že ano nám hodně pomáhají a že se časem rozšíří na mnohem více zařízení.

Kde mohu aktualizovat operační systém své Smart TV

Aktualizace firmwaru vaší chytré televize je velmi jednoduchá. Chcete-li provést aktualizaci, musíte mít k dispozici stabilní připojení k internetu, dálkové ovládání televizoru a postupujte podle následujících kroků:

aktualizovat chytrou televizi

  • Stiskněte tlačítko Domů na dálkovém ovladači (v některých případech tlačítko Menu).
  • Procházejte možnosti, které se objeví na obrazovce, dokud nedosáhnete Nabídka nastavení.
  • Vyhledejte kartu Technická podpora.
  • Hledejte možnost Software nebo Aktualizace softwaru.
  • Pokud jsou v té době k dispozici aktualizace k instalaci, přejděte na možnost stáhnout a aktualizovatTím se spustí proces stahování souborů a jejich následná instalace.
  • Počkejte na dokončení procesu aktualizace, mezitím nevypínejte ani neodpojujte Smart TV z internetu.
  • Můžete také hledat možnost automatická aktualizace a aktivujte jej, tímto způsobem, když jsou dostupné aktualizace, proces stahování a aktualizace proběhne automaticky a vy nebudete muset celý proces opakovat ručně.