Saltar al contenido

Jak zvýšit přiblížení fotoaparátu mobilního telefonu Android bez ztráty kvality

2 de agosto de 2022

Patříte k lidem, kteří rádi pořizují krásné obrázky pomocí zařízení Android, protože dnes vám poskytneme několik skvělých tipů. Vysvětlí vám, jak zvýšit přiblížení fotoaparátu mobilního telefonu Android bez ztráty kvality. Takže pozor na rady a tipy, které jsme vybrali od odborníkůabyste mohli na svém Androidu pořizovat dobré fotky i v noci.

Co se stane, když nevíte, jak používat zoom fotoaparátu Androidu

Všechna Android zařízení z velké části disponují digitálním zoomem a při používání dokáže zkrátit ostrost fotografie. Podle profesionálního fotografa při použití digitálního zoomu spíše ano získat fotografii se špatnou kvalitou obrazu.

I když je pravda, že při použití zoomu fotoaparátu Android zařízení vyřízneme snímač, kterým fotoaparát disponuje, existuje řešení. Pro zlepšit kvalitu obrazu, měl by být exponován směrem ke světlu, i když obrázek oříznete, vady nebudou patrné. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby fotografie ve vaší galerii vypadaly rozmazaně, a budete moci pořizovat snímky ve vysokém rozlišení.

Zachyťte snímek s dostatkem světla

Pokud se chystáte používat přiblížení fotoaparátu vašeho mobilu Android, zkontrolujte, zda máte dostatek světla aby to nebylo rozmazané. Několik tipů, které je třeba mít na paměti při fotografování pomocí zoomu fotoaparátu vašeho zařízení Android.

  • Snažte se neotočit zády ke světlu.
  • Vidíš to světlo je před tebou pro zlepšení kvality obrazu.
  • V případě, že jsou fotografie pořízeny doma, použijte světelné zdroje, které zabrání zkreslení obrazu.

Další tipy pro případ nedostatku světla

v případě, že jste se rozhodli zvýšit přiblížení fotoaparátu Android a nemají dostatek světlamůžete použít tyto možnosti:

  • Nejprve se budete muset trochu přiblížit k objektu, abyste získali dobrý snímek, a vyhnout se použití zoomu.
  • Ale pokud je klíč ve svítivosti, vyberte prostor s dostatkem přirozeného světla.

Ale v případě, že vám tyto možnosti nevyhovují, odborník na fotografování doporučuje vystavit snímky vysokým koncentracím světelnosti. To znamená, vyberte si místo, kde můžete využít světla pólů nebo města, tímto způsobem získáte vynikající kontrast. Pokud jsou tedy příznivé podmínky pro focení se zoomem vašeho mobilu, využijte toho a sdílejte své fotografie s ostatními.

Aspekty, které je třeba vzít v úvahu při zvětšování zoomu vašeho mobilního fotoaparátu

Bod, který je třeba zdůraznit a který možná nevíte, je, že musíte buďte opatrní při přibližování mobilního fotoaparátu. Věnujte proto pozornost následujícím tipům, když se rozhodnete pořídit snímek se zvýšeným zoomem vašeho mobilního fotoaparátu.

  • Když přiblížíte o 2, rozdělíte pixely v obrázku na polovinu.
  • V případě přiblížení o 3, snížíte počet pixelů do třetice a tak dále.

Pak vás položíme příklad pro pochopení tohoto aspektu, a podaří se tak pořídit vynikající snímek se zvýšením zoomu mobilu. Řekněme, že máte 12megapixelový Android, pokud toto zvýšíte o 2, získáte 6 megapixelů a tak dále. Pokud dojde k překročení zoomu, výsledkem bude nekvalitní a rozmazaná fotografie.

zvětšení zoomu

Z tohoto důvodu, pokud chcete mít vynikající fotografie a zvýšit přiblížení svého mobilu, pak řiďte se radami zde a dosáhnete dobrých výsledků. Pokud je na dosah a chcete fotit profi, pořiďte si mobil s vyšším rozlišením, ať se nemusíte bát ho zvětšovat.

Doufáme, že informace, které jsme uvedli v této příručce, vám velmi pomohly a že můžete dělat skvělé snímky. Výhodou mobilních zařízení je navíc to, že také umožňují pořizovat a upravovat fotografie v několika krocích, takže si můžete vytvořit vlastní fotografie.