Saltar al contenido

Jak zvětšit velikost pevného disku ve virtuálním stroji VirtualBox

14 de julio de 2022

Akce jako vytvoření virtuálního pevného disku VHD ve Windows 10 z fyzického resp zvětšit velikost pevného disku ve virtuálním počítači VirtualBox, jsou zvláště užitečné pro ty, kteří vyžadují více úložného prostoru na svých počítačích. S tímto dalším tutoriálem vás naučíme to druhé.

Jak zvětšit velikost pevného disku ve virtuálním stroji VirtualBox

Před provedením jakýchkoli změn je důležité zajistit řádné vypnutí virtuálního počítače, protože to bude nutné k provedení změn. Jakmile to úspěšně ověříte, pokračujte v procesu.

Než začnete, doporučujeme zvážit další kroky, jako je přidání dalšího pevného disku k virtuálnímu počítači ve Windows 10, který by mohl lépe vyhovovat tomu, co hledáte.

Bez dalších okolků začněme tento tutoriál pro zvětšení velikosti pevného disku ve virtuálním počítači VirtualBox.

Vytvořte novou úložnou jednotku

  1. První věc, kterou budete muset udělat, je kliknout na virtuální počítač, na který chcete úložiště rozšířit. Poté byste měli přejít na možnosti nastavení VirtualBoxu. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko možnost „Nastavení“.
  2. Zde se zobrazí všechna nastavení související s virtuálním strojem. Jak vidíte, existuje sekce «Úložiště», takže byste měli přejít na tuto možnost.
  3. V části „Úložiště“ najdete „Strom úložiště“. Zde jsou zobrazeny pevné disky virtuálního počítače. Budete schopni snadno rozpoznat správný disk, protože má název vašeho virtuálního počítače.
  4. Stiskněte malé tlačítko ve tvaru pevného disku (obsahující symbol +). Pokud ano, program vás může požádat o potvrzení klikněte na možnost «Vytvořit nový disk».
  5. Na obrazovce se zobrazí nastavení typu jednotky. Můžete ponechat výchozí možnost (VDI VirtualBox Disk Image). Poté stiskněte možnost „Další“. Vyberte možnost „Dynamicky rezervováno“ nebo „Pevná velikost“. Doporučujeme vybrat první možnost (pevná velikost) a stisknout „Další“.
  6. Vyberte požadovanou velikost pro novou úložnou jednotku. Nahoře můžete vyberte název, který chcete pro tuto jednotku. Pro dokončení operace stiskněte možnost „Vytvořit“.
  7. Vraťte se k možnostem nastavení úložiště. Zde budete muset odpojit starý pevný disk. Chcete-li tak učinit, stiskněte modré tlačítko názvu „Odstranit vybrané připojení ve stromu úložiště“.

Zkopírujte informace ze starého nového pevného disku

  1. Chcete-li pokračovat v procesu, přejděte do složky VirtualBox který se nachází v „C:Program FilesOracleVirtualBox“. Do adresního řádku zadejte „CMD“ a stiskněte klávesu „Enter“.
  2. Na obrazovce se zobrazí konzola Windows Command Console. Zde byste měli zadat následující: VboxManage clonehd “C:Driveoldharddisk.vdi” “C:Drivefinalharddisk.vdi –existující. Po zadání výše uvedeného kódu stiskněte „Enter“. Pamatujte, že budete muset nahradit informace v „C:Driveoldharddisk.vdi“ a „C:Drivenewharddisk.vdi“) umístěním starého a nového pevného disku.

Zvětšete velikost pevného disku ve virtuálním počítači VirtualBox

Nyní musíte spustit virtuální počítač. Tato akce se provádí za účelem použití dříve vytvořeného rozšířeného prostoru. Chcete-li provést tento proces, přejděte do správce disků operačního systému virtuálního počítače. Pokud je to Windows, najdete to jako «Správa disků».

stroj virtualbox

Jak vidíte, existuje jednotka s názvem „Nepřiřazeno“. Chcete-li přidělit tento úložný prostor, klepněte pravým tlačítkem myši na primární disk, který chcete rozšířit. Klikněte na možnost „Rozšířit hlasitost…“. Zobrazí se konfigurační obrazovka, kde stiskněte možnost „Další“.

Na obrazovce nastavení přidělit dostupný prostor k jednotce, kterou chcete rozšířit. Když to uděláte, stiskněte možnost „Další“. Jako poslední krok klikněte na „Dokončit“. Poté úspěšně zvětšíte velikost disku ve vašem virtuálním počítači.

VirtualBox je vynikající nástroj, který lze doplnit o možnost dokonce sdílet soubory a složky z PC na virtuální stroj. Bezpochyby budete moci rozšířit možnosti svého počítače pomocí tohoto užitečného programu.