Saltar al contenido
VLC

Jak zrcadlit video pomocí VLC Media Player a jeho nástrojů?

12 de agosto de 2022

VLC Media Player je jedním z nejlepší přehrávače médií co je tam dnes. To se používalo dlouho a stále se používá. Tvůrci VLC jsou stále v platnosti, proto často přichází nová verze přehrávače s novými funkcemi, jako je ta, která umožňuje přehrávat video se dvěma různými titulky.

Tento multimediální přehrávač obsahuje funkci, se kterou videa lze trvale otáčet a ponechat je ve výchozím nastavení takto. Dále si ukážeme, co udělat pro otočení videa pomocí VLC, jak přidat efekt odrazu do videa ve VLC a jak uložit všechny změny provedené ve videu ve VLC.

VLC je také jedním z nejlepší editační nástroje nebo multimediální personalizace, která dnes existuje. Před časem se nevědělo, že s VLC můžete dělat tolik věcí, myslelo se pouze, že jde o multimediální přehrávač, který dokáže otevřít velké množství formátů s vysokou hlasitostí.

Nyní však mnoho lidí vyzkoušelo každou z možností VLC a uvědomili si, že s programem můžete:

 • Viz texty písní
 • Nastavte jas videa
 • Prohlížení videí po snímcích
 • Přehrávejte filmy, které mají dvě různé stopy titulků

To jsou jen jedny z mála věcí, které lze s VLC udělat, a není to tak velký problém. Důležitá je schopnost trvale otáčet video. Podívejte se, co je třeba udělat pro otočení videa pomocí VLC Media Player.

S nástrojem transformace

Existují minimálně dva způsoby otočit video uvnitř VLC. Ty používají nástroj s názvem ‘Transform’ a druhý používá nástroj známý jako ‘Tab’. Nejprve vám ukážeme, jak otočit video pomocí nástroje „Transformovat“:

 1. Otevřete video, které chcete otočit, pomocí VLC
 2. Přejděte do části VLC, stiskněte „Nástroje“
 3. Přejděte na „Efekty a filtry“
 4. Vyberte sekci „Video efekty“.
 5. Nakonec zaškrtněte políčko ‘Transformovat’, abyste mohli nástroj použít. Otočte video na potřebné stupně a stiskněte Uložit

To by bylo vše pro otočit video uvnitř VLC. Mimochodem, když stisknete možnost ‘Uložit’, změny se na video nepoužijí trvale, ale dočasně. Pokud chcete tyto změny dočasně uložit, musíte udělat ještě několik věcí.

Později vám ukážeme, co je potřeba k trvalému použití těchto změn ve videu.

Pomocí karty Geometrie

okno programu vlc

Už jste viděli, jak otočit video v rámci VLC pomocí nástroje ‘Transformovat’. To, co nyní následuje, je proces pro otočit video uvnitř VLC pomocí karty „Geometrie“:

 1. Otevřete pomocí VLC video, které chcete otočit
 2. Poté přejděte na začátek a vyberte možnost „Nástroje“.
 3. Poté klikněte na „Efekty a filtry“
 4. V okně, které uvidíte dále, přejděte k výběru sekce ‘Geometrie’
 5. Zaškrtněte políčko „Transformovat“
 6. Vyberte stupně, ve kterých budete video otáčet
 7. Pro dokončení klikněte na ‘Uložit’, aby se změny dočasně uložily

VLC je úžasný přehrávač, protože vám to dokonce umožňuje trochu změňte orientaci VLC nebo přidat reflexní efekty. Toto je to, co musíte udělat, abyste do svých videí ve VLC přidali efekty odrazu:

 1. Otevřete VLC
 2. Přetáhněte video, které chcete upravit, do přehrávače
 3. Přejděte nahoru a vyberte možnost „Nástroje“.
 4. Poté přejděte do části Efekty a filtry
 5. Poté přejděte do sekce „Efekty pro video“
 6. Další věcí je přejít do sekce ‘Pokročilé’
 7. Nyní zaškrtněte políčko ‘Mirror’
 8. Pro dokončení klikněte na „Uložit“, aby se změny dočasně uplatnily

dívka pomocí pc

Tak to je reflexní efekty jsou umístěny na videa které otevřete uvnitř přehrávače VLC. Chcete-li trvale uložit tuto změnu a změny, které jsme vám dříve vysvětlili, jak otáčet videa, musíte přesně dodržet to, co říká následující podtéma.

Chcete-li trvale uložit každou z provedených změn videa uvnitř VLCmusíš:

 1. Přejděte do úvodní části VLC
 2. Stiskněte možnost ‘Předvolby’
 3. Přejít na ‘Video’
 4. Přejít na ‘Filtry’
 5. Přejděte k výběru možnosti „Filtr pro transformaci videa“ a zkontrolujte, kde je uvedeno „Vše“
 6. Chcete-li to dokončit, přejděte do části „Média“, přejděte do části „Převést“ a vyberte možnost „Uložit/převést“. Označte místo, kde je napsáno „Filtrovat pro transformaci“, klikněte na „Uložit“ a vyberte cíl videa

V případě, že máte nějaký druh problémy s transformací videa v rámci VLC, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je přejít na webovou stránku technické podpory programu. Již dříve jsme vám řekli, že tento program je stále platný a že vývojáři vydávají pokaždé novou verzi programu.

No, stejně jako vydávají nové verze programu, dávají také lidem příležitost vyjádřit jakékoli chyby, které mají v programu.