Saltar al contenido

Jak zprůhlednit obrázek pomocí nástroje štětec v aplikaci Corel Photo Paint

24 de agosto de 2022

S úžasnými nástroji, které má aplikace Corel Photo Paint, můžete udělat to nejlepší vydání k vašim fotografickým snímkům. To aniž byste museli být odborníkem, protože vám nabízí velmi jednoduché rozhraní.

Má ale také návody, které vám zde nabízíme a pak vysvětlíme jak zprůhlednit obrázek pomocí nástroje štětec v aplikaci Corel Photo Paint.

fotografie tahy štětcem

Program vám nabízí různé způsoby, jak aplikovat efekty na obrázky a průhlednost, ale nejen na obrázky, ale i na texty. K tomuto účelu nabízí různé možnosti, ale tentokrát si s vámi povíme velmi jednoduchý způsob, jak na to. A je to prostřednictvím použití kartáčový nástroj který je dodáván s aplikací Corel Photo Paint.

Vytváření nebo vkládání efektů do tohoto programu se ukazuje jako funkce, kterou uživatelé velmi oceňují, ale můžete si je také upravit podle svých představ. Natolik, že v pouhých několika krocích můžeme pomocí Corel Photo Paint umístit personalizované efekty na texty a pozadí.

Jak zprůhlednit obrázek pomocí nástroje štětec v aplikaci Corel Photo Paint

Abychom mohli udělat obrázek průhledným. Nejprve musíme vědět, že tento nástroj má různé možnosti, které můžeme nakonfigurovat. Nabízí nám také širokou škálu štětcových hrotů, u kterých můžeme měnit průměr v závislosti na použití, které hodláme použít.

Můžeme také změnit nebo nakonfigurovat krytí tahů štětcem a tyto změny průhlednosti provedeme na ořezové masce.

To nám brání v úpravě objektu nebo obrázku natrvalo. I když jej v tomto příkladu použijeme na obrázek, funguje perfektně, pokud jej aplikujeme na text nebo na jakýkoli jiný soubor, který máme v naší knihovně.

The nástroj transparentní štětec najdete jej pod nástrojem Eraser. Ve stejné skupině, kde se nachází nástroj Shadow Tool a Object Transparency, na konci najdete Object Transparency Brush. Když jej vybereme, objeví se nahoře lišta vlastností nástroje.

Použití různých možností nástroje štětec v aplikaci Corel Photo Paint

Velmi se podobá vlastnostem kartáčový nástrojlo konceptu, a proto sdílejte mnoho možností konfigurace. V prvních třech můžeme konfigurovat možnosti hrotu štětce. Z nichž si můžete vybrat z velké rozmanitosti a tvarů, také zde najdete ty, které jsme možná vytvořili.

Také zde můžeme specifikujte průměr kartáče a jeho neprůhlednosti, tedy jak průhledný bude tah štětcem. Pokud je hodnota, kterou umístíme, velmi nízká, tím větší bude průhlednost štětce, pak najdeme další velmi důležitou možnost. Jedná se o Fade, s ním zjemníme hrany štětce, čím vyšší hodnota, tím větší hladkost hran.

Najdeme zde také tlačítko Vyhlazování, s nímž se vyhneme zubatým okrajům, the Aplikujte na ořezovou masku. Když je toto tlačítko aktivní, změny provedené v průhlednosti objektu se použijí pouze na ořezovou masku, která se objeví vedle vrstvy objektu. A konečně tlačítko Pen Pressure, to v případech použití stylusu.

Nyní, abychom to použili v příkladu, předpokládejme, že máme dva obrázky a chceme, aby se obloha jednoho obrázku objevila na obloze toho druhého.

Chcete-li to provést sloučit a vybrat první obrázek nebo objekt a zvolte štětec s velkým průměrem. A dáme 0 opacity, 0 fade a stiskneme tlačítko ořezové masky.

vytvořit obrázek Corel Draw

Nyní stiskneme levé tlačítko myši a táhneme po obloze v obrázku a můžeme změnit špičku štětce, abychom získali více detailů. Můžeme také přidat více fade a připraveni tímto způsobem uzavíráme tento zajímavý tutoriál. co ti mám vysvětlovat? jak zprůhlednit obrázek pomocí nástroje štětec v aplikaci Corel Photo Paint.