Saltar al contenido

Jak zobrazit nejnovější příspěvky v kategorii na stránce WordPress?

20 de julio de 2022

WordPress je dnes jedna z nejlepších platforem pro psaní. S aktualizacemi, které přidávají další a další užitečné funkce, se v této věci korunuje jako královna (jedna je například ta, že umožňuje přidávat do záznamů reklamu). Díky tomu se to dnes naučíte zobrazit nejnovější příspěvky v kategorii na stránce WordPress rychle a jednoduše.

A je to tak, že pokud chcete být nejlepší v tom, co děláte (v tomto případě vytvořit blog nebo psát), musíte znát všechny funkce stránky. ten, který se má ukázat nejnovější záznamy jsou prioritou, protože vám to umožní zveřejňovat všechny vaše příspěvky současně, takže vaše návštěvy exponenciálně rostou.

Pokud chcete růst, můžete také hledat, jak zobrazit příspěvky nebo stránky kdekoli ve wordpressu, což doplní to, co teď čtete.

Zobrazit nejnovější příspěvky v kategorii na stránce WordPress

Navzdory tomu, co jste si přečetli dříve, má WordPress, jako každá stránka, také své problémy. Jedním z nich je, že příspěvky z konkrétní kategorie nelze zobrazit v aktuálním widgetu, ale zobrazují se všechny společně.

Chcete-li tedy zobrazit nejnovější příspěvky v kategorii na stránce WordPress, existuje několik triků. Prvním je zobrazení příspěvků pomocí pluginu. První věcí k dosažení tohoto cíle je nainstalujte rozšířený plugin widgetu pro poslední příspěvkystáhněte si ji a jakmile ji budete mít v počítači, aktivujte ji.

Chcete-li toho dosáhnout, musíte přejít do sekce „zadní kancelář” WordPressu, zde získáte možnost s názvem «Přidat nový» kliknutím na něj přejdete na stránku, kde můžete vyhledat plugin, který jste právě stáhli (vyhledávací panel je vpravo nahoře).

Jakmile jej získáte, jeho stisknutím spustíte jeho instalaci a následnou aktivaci. Po dokončení tohoto kroku přejděte na „vystoupení“ a poté na „widgety“, poté přidá na postranní panel rozšířený widget posledního příspěvku.

Tento plugin má několik možností, jako je možnost zobrazit miniatury všech vašich příspěvků, ale ta, která je důležitá pro zobrazení nejnovějších kategorií, je „Omezená kategorie“.

Pomocí této možnosti si můžete vybrat kategorie, pomocí kterých chcete filtrovat všechny příspěvky, což umožní zobrazení nejnovějších příspěvků ve widgetu. Upravte tedy, co je nutné v kategorii limitů, a když skončíte, stiskněte „Uložit“. Všimněte si, že můžete zobrazit nejen nejnovější příspěvky, ale také zkratky.

Krátký kód pluginu

Krátké kódy umožní zobrazit 10 příspěvků konkrétní kategorie ve widgetu, včetně výňatků. Stačí zkopírovat tento kód: [rpwe limit=»10″ excerpt=»true» cat=»15″] na stránce, kde chcete, aby se těch 10 příspěvků zobrazilo a je to. Pro požadovanou kategorii musíte změnit číslo 15, které je ID kategorie.

Další trik k zobrazení nejnovější záznamy v kategorii na stránce WordPress, Je to pomocí kódu. První věc, kterou musíte udělat, je přidat kód do souboru motivu, kam chcete, aby se objevily nejnovější položky v kategorii.

Kód je následující: