Saltar al contenido

Jak zobrazit nebo zobrazit náhled dokumentů ve Windows 10 Office?

12 de agosto de 2022

Pro ty, kteří se chtějí naučit prohlížet nebo zobrazovat náhledy dokumentů ve Windows 10, nabízíme řadu kroků k aktivaci této základní funkce této verze operačního systému Microsoft.

Je důležité si uvědomit, že Průzkumník souborů Windows 10 je prezentován jako jeden z nejpoužívanějších nástrojů systému uživateli. Je tedy docela užitečné vytvořit zástupce pro průzkumník souborů na ploše Windows 10.

Průzkumník souborů Windows 10 je program, jehož základní funkcí je ukládání a organizace všech systémových souborů, a proto slouží k následnému vyhledávání těchto souborů. Obecně platí, že všechny verze systému Windows od společnosti Microsoft přicházejí s přímým přístupem k průzkumníku souborů.

Tento nástroj umožňuje snadno procházet různými složkami a soubory uloženy na pevném disku. Průzkumník Windows 10 má oproti předchozím verzím řadu vylepšení, v podstatě však funguje stejným způsobem a má stejnou strukturu.

objevování průzkumníka

Na první pohled vidíme, že na levé straně obrazovky vidíme navigační panel, který po otevření umístí uživatele do Rychlého přístupu. Na druhé straně v pravém panelu je obsah každého souboru, složky nebo prvku dříve vybraného v navigační panel.

Díky znalosti obsahu, který je nabízen v pravém panelu, je možné jej zároveň ocenit v režimu detailů, Tento nástroj nabízí zobrazení v režimu seznamu nebo ikony různých velikostíAno Tímto způsobem, pokud zvolíte režim velkých ikon, budete mít přístup k zobrazení miniatur různých obrázků, což vám umožní je snadněji a rychleji rozpoznat.

Pokud potřebujete zobrazit nebo zobrazit náhled dokumentů v systému Windows 10, je také důležité vědět, že tento prohlížeč podporuje náhled dokumentů v textovém editoru Word, účetním procesoru Excel, návrháři prezentací PowerPoint a dalších souborech Office.

Přizpůsobte si prohlížeč

Mnoho uživatelů má jistě sklon vidět a Komplexní náhled vašich obrázků, souborů nebo jiných typů dokumentů. V některých případech je dokonce nutné mít možnost detailně vidět soubor a znát typ souboru, jeho datum vytvoření nebo úpravy, velikost atd.

Jak zobrazit a zobrazit dokumenty v náhledu ve Windows 10

Pokud chcete zobrazit náhled dokumentu v textovém editoru nebo prostém textu a procházet v něm, aniž byste k němu museli přistupovat, vyberte „Pohled“. Jakmile se dostanete k tlačítku Panely, vyberte možnost „Podokno náhledu“. Okamžitě uvidíte další panel na pravé straně okna prohlížeče, kde můžete vidět náhled uvedeného souboru

Samozřejmě existuje další jednodušší a rychlejší alternativa zobrazení tohoto panelu náhledu v Průzkumníkovi Windows, a to kliknutím na kombinaci kláves «Alt+P«.

Na druhou stranu, pokud chcete vidět pouze panel podrobností, abyste viděli typ souboru, jeho velikost v počítači a datum vytvoření nebo úpravy, musíte tuto volbu zadat.

ikony obrázků a souborů

Stejně jako u možnosti náhledu je možné jej vidět na trase: “Pohled > Panely > Panel podrobností“. Pokud je touha aktivovat ji rychlejší cestou, pak klávesová zkratka «Alt + Shift + P“, a je to. Při prohlížení nebo prohlížení dokumentů v systému Windows 10 rychle vezměte v úvahu tyto jednoduché tipy.