Saltar al contenido

Jak zobrazit nebo zkopírovat úplnou cestu ke složce a souboru v systému Windows 10

18 de julio de 2022

Svět výpočetní techniky je neuvěřitelný a mnoho z nás je nadšených pro skvělé věci, které dnes existují k použití. Jste jedním z lidí, kteří se vždy chtějí dozvědět více o počítačových nástrojích? Pak pokračujte ve čtení našeho článku.

microsoft Jde o jednu z nejspecializovanějších technologických společností na tvorbu operačních systémů a mimo jiné jsou tvůrci systému Windows. A jaký to byl od začátku úspěch, že? Tento systém je dnes nejpoužívanější po celém světě.

v Windows 10 Máme řadu funkcí, které mohou být velmi užitečné a které vám pomohou dělat na vašem počítači cokoli. Bez těchto nástrojů by byl operační systém k ničemu a nemohli byste se svým PC počítat na to, co musíte udělat.

Jedním z nejpoužívanějších nástrojů v počítači je ten, který umožňuje spravovat soubory, které máte uložené na pevném disku. Tento nástroj se nazývá «Správce souborů» a je součástí všech operačních systémů Windows.

Tento nástroj vám umožní spravovat všechny vaše soubory a spravovat je snadno a rychle. Mnoho lidí však neví, že můžete zkopírovat cestu k souboru a uložit ji pro rychlý přístup. A v tomto článku vám ukážeme, co to je správný způsob kopírování abys neměl problém.

Co je správce souborů?

Než vám ukážu, jak zkopírovat a adresa složky Pojďme si říci něco málo o tom, co je správce souborů. Správce souborů je počítačový program navržený tak, aby poskytoval uživatelské rozhraní pro správu souborů a adresářů.

Mezi věci, které vám správce souborů umožňuje, je vytvářet, otevírat, přejmenovávat, přesouvat, kopírovat a mazat soubory a více. Velmi užitečným nástrojem, který vám tento program poskytuje, je také možnost vyhledávat jakýkoli soubor nebo složku pomocí svého vyhledávače.

Správce souborů vám ušetří mnoho úkolů, protože, jak jeho název napovídá, bude snadno spravovat vaše soubory.

Tento správce bude schopen vytvářet složky a dokumenty, vyhledávat a spravovat soubory, přizpůsobovat vzhled souborů a složek, instalovat a odstraňovat písma a mnoho dalšího. Kromě toho vám umožňuje spravovat soubory, které jsou na ploše. Můžete jej použít k vytvoření osobní složky na ploše se všemi vašimi uživatelskými daty.

Jak zobrazit nebo zkopírovat cestu k souboru?

Cesta k souboru Windows10

Než vám vysvětlím, co musíte udělat zkopírujte cestu k souborům ujistěte se, že nemáte problém s programem správce souborů. Pokud máte z jakéhokoli důvodu problémy s tímto programem, je nejlepší vyhledat pomoc s tímto problémem od technické podpory Windows 10.

Postup kopírování cesty k vašim souborům je velmi snadný, postupujte podle kroků, které vám ukážeme níže:

Krok 1

První věc, kterou musíte udělat, je otevřít program «správce souborů» a vyhledejte složku, kde se nachází soubor, jehož cesta má být zkopírována. Jakmile jste ve složce, zkopírujte cestu do schránky stínováním textu na horní liště správce souborů.

Krok 2

Další věcí, kterou musíte udělat, je otevřít textový dokument a stisknutím vložit cestu do dokumentu Ctrl + V A to je vše, pokud jste udělali vše správně, cestu k souboru již budete mít zkopírovanou pro případ, že k němu budete potřebovat rychlý přístup.

Klávesové zkratky pro rychlé provádění jednoduchých úkolů jsou jedním z nejlepších nástrojů, které má systém Windows. Existují nejen zkratky zkopírujte a vložte text, s těmito zkratkami můžete skutečně dělat spoustu věcí, takže se o nich zkuste dozvědět více. Následující odkaz hovoří o nejlepších kombinacích nebo klávesových zkratkách ve Windows a Mac a funkcích každé z nich, abyste se při jejich používání stali odborníky.

Samozřejmě, pokud máte cestu k souboru, ušetříte čas a můžete k němu přistupovat přímo, aniž byste jej museli hledat. Pokud chcete, jak zkopírovat cestu k libovolnému souboru, je to tak snadné.