Saltar al contenido

Jak změřit rychlost přenosu dat mé místní sítě pomocí JPerf?

22 de julio de 2022

Díky velkému počtu Aplikace a programy, které najdeme v síti, můžeme najít způsob, jak změřit přenosovou rychlost naší sítě.

V současné době máme k dispozici vynikající nástroj, který nám umožní tuto operaci provést velmi jednoduchým způsobem. Dále vám ukážeme Jak změřit rychlost přenosu dat mé místní sítě pomocí JPerf?

Najdeme další nástroje podobné JPerf online, které nám nabízejí identické výsledky, ale obvykle jsou placené nebo vám nabízejí spoustu reklamy, což je opravdu velmi nepříjemné.

Místo toho je toto a software který je dostupný pro různé platformy jako Windows, MacOS, Linux, iOS, Android atd. ale další z jeho nejcennějších vlastností je, že je zcela zdarma.

Toto je další informace, která je velmi důležitá a kterou by uživatelé měli znát, protože tímto způsobem mohou vědět, zda jejich zařízení funguje správně.

Také znalost typů počítačových sítí, co to je a k čemu slouží, je další důležitou informací, kterou musíte zvládnout. Ale teď se soustředíme na to, abychom vám to řekli Jak změřit rychlost přenosu dat mé místní sítě pomocí JPerf?

Jak změřit rychlost přenosu dat mé místní sítě pomocí JPerf?

Síť, kde jsme připojeni a umožňuje nám mít internet v našich domovech, je známá jako místní síť LAN. Poté lze měřit výkon a rychlost přenosu dat, který na této síti probíhá. A k tomu využijeme tento cenný nástroj a pak vám řekneme, jak jej můžete využít.

Když máme v naší síti optimální rychlost připojení, vidíme multimediální obsah bez problémů. Budeme také uskutečňovat a přijímat videohovory hladce a bez přerušení, která ztěžují komunikaci. Můžeme také hrát online se svými přáteli a lidmi, které neznáme.

Nyní vysvětlíme, co musíte udělat, abyste mohli používat tento nástroj, a k tomu musíte mít směrovač, musí to být pro připojení optických vláken. Budeme také potřebovat dva počítače, na kterých budeme provádět měření Rychlost přenos mezi těmito dvěma. Musíme mít také připojení přes kabely RJ45.

Toto pro připojení zařízení, pokud máte pouze jeden kabel, můžete připojit druhé zařízení přes WiFi a dokonce oba. Jakmile vytvoříme naši lokální síť, stáhneme si aplikaci zdarma do obou počítačů. A jeden z nich bude fungovat jako server a druhý jako klient.

Použití nástroje JPerf k měření rychlosti přenosu dat

Další věc, kterou musíme udělat, je vzít počítač, který bude fungovat jako server, a vyhledat IP adresu. Uděláme to pomocí příkazu, který budeme provádět přímo na PC a je to příkaz ifcomfig. Nyní se objeví několik údajů a mezi nimi IP adresa, kterou si zapíšeme, další věc, kterou byste měli udělat, je napsat příkaz iperf –s.

Tímto způsobem povolíte počítači pracovat jako server a budete čekat na připojení klienta. Nyní musíme přejít k dalšímu počítači, tento má operační systém Windows a zde provedeme následující příkaz. Cd c: /iperf-2.0.9-win64. Nyní napíšeme příkaz ipert –c a IP adresu serveru, kterou jste si poznamenali.

Tímto způsobem získáte stejné výsledky na obrazovce jak na počítači, který funguje jako server, tak na počítači, který funguje jako klient. Nabídne nám data, jako jsou balíčky, které odešle za určitý čas měřený v sekundách. Také za tu dobu, kolik megabajtů bylo přeneseno a jaká je šířka pásma.

měřit rychlost internetu

Tyto hodnoty mohou být dobré nebo špatné v závislosti na připojení, které máte, pokud jsou oba počítače propojeny kabelem, rychlost bude mnohem lepší. Tímto způsobem dokončujeme tento článek, kde bychom vás mohli učit jak změřit rychlost přenosu dat mé místní sítě pomocí JPerf.